|
2004 Április
19.hétfõ
Átolvasva
a korábbi sorokat,úgy látszik talán
egy kicsit túlpörgettem az
érvényesülés
vagy az érvényesülni tudás
fogalmát,
Már
,már úgy tünik ,hogyl leblokkolt állapotban,
valamiféle titkolt vagy
titkos depresszió határán
ármánykodom, -feltéve
a klasszikus kérdést
"Jövünk
vagy megyünk
-megyünk vagy maradunk ". Ugyanakkor
elmélyült
beszélgetések
hatásárra,felvillanni
látszik a megoldás
lehetõsége
a válasz a feltetett kérdésekre.Kortünetként
is felfogható,
egyszerüen csak az idõsik dölt
meg egy kicsit, és mit tehetünk
csúszunk lefelé,vagy koncentráltan
step
by step elindulunk felfelé.


| Alessandro
Bavari/ Szodoma és Gomorra 2000/ |
Mindenesetre
hogy
a képzavart fokozzam át kell jutnunk
a tulsó
partra-remélhetõleg
nem Kharon ladikján úgy, stixmentében.
A túlpartról viszont ,megfelelõ távolságból
látjuk az igyekvõket, a jól vagy
rosszul
úszók
tömegét,a vágyat hogy csillogó
szemmel partra érjenek-
egyféle
életmentésátúszás
közepette felfogva a régi igazságot fóka
vagy
eszkimó.Ehhez még azért adjuk
hozzá generációm,amit némi
idõcsusztatással
Nagy Generációnak is lehet nevezni,
saját identitását
keresve
nem nagyon leli magát e széles hazában,
söt néha sajátmagát
kergeti .Most
,hogy már ismét a dolgok sürüjében
vagyok
mindenképpen
látszik,hogy a felvetett problémák
valósak a megoldás
bonyolultságát jelzi hogy az egyén
érvényesülését a pálya
befutását
objektiv tényezõk idõsíkdölés+ellentétek
nagyban akadályozzák,

| Alessandro
Bavari/ Szodoma és Gomorra 2000/ |
Hát
nem erre vágytunk?, megállítani
a pillanatot, lefékezni mindent
és
felfedzni mindazt, ami ebben a rohanásban csak elsuhanni
láttunk,nincs
tehát fontos és fontosabb,
hiszen a pillanat ereje feltölt,

eröt ad és pespektívát,
a távlat már ott lebeg szemünk elött,
talán
csak
szivárvány,csalóka napfény
az sem számít hiszen már napos
oldalon
vagyunk- kinnt, vagy bennt, jövünk
vagy megyünk csúszunk,
vagy
kapaszkodunk ,nem érdekes top
|