|
_________________________________________________________

2004
Április 13 Kedd
Most
,hogy az ünnepek után némi
kihagyással -megtörve a napok ritmusát
elgondolkoztam
azon, milyen formában és miképpen
kellene folytatnom a
napló/blogot
,rögtön eszembe jutott ,hogy még
festõ nem szerepelt a
jegyzeteim
között. Arizonában a Neten akadtam
Váli Dezsõ-Deske vagy
deske
-most már véglegesen deske.hu
naplójára
melyet
fantasztikus
követkzetességgel
vezet, az eredményeit mérõ, és
az
eredményeit
felmutatni akaró
mûvész szemével. A korábbi
részletes anyagban,
ahol kiadások és bevételek,
bedványok és versek ütköztek
napi gondolatokkal, mostanra inkább egy befelé
forduló aszketikusnak tünö -
de
azért világi megnyilvánulásoktól
sem mentes ember alakja bontakozott ki
számomra./"Domain
brókerek kezei közé kerültem"
-harc a vali.hu-ért/ |

Mûterem,
fények a padlón opusz: A/03/24, olaj,
farost, 60x60 cm
Dohnál Tibor tulajdona
|
A
hatalmas, egész napot betöltõ
tevékenység, a farostlapok leszabásától
alapozásától kezdve a méretproblémákig
+a megfejhetetlen csapda miért és
fõleg miként- festi
újra és újra már már
ismert mûtermét, ahol az átsuhanó
történetek
hatására, a helység gondosan
beragasztott ablakaival
föszereplõvé
válik, csak néha tünik fel a külvilág
Stolz-/Szüts
alakja
/NyikitaMihalkov
-Nyeszkolko dnyej iz zsiznyi Oblomova /aki
már tudja
akár
sms-ben,hogy
mi fog történni -Megjegyzendö hogy
Váli nem Oblomov
bár
az idö mely körülveszi, néha
puha álmot adagol "Váli Dezsõ
t/fx:
(06-1) 214-80-22, mobil: (06) 20 / 415-08-04, de délután
2- 1/2 5
között
alszom.
Minden munkám és hétköznapjaim
is:deske.hu
Egy
belsõ világképet
elemzünk, kezdve a dolgok csökönyös
rögzítésétöl
és
dokumentálásától
a méretbe szorított, és onnan
kitörni nem nagyon akaró
mûvész
cselekedetéig, hiszen a belsõ
világ határtalan szeretettel veszi
körül
még arra is képes, hogy a néha
dorgáló üzeneteket kellemes @ mailbe
/talán szomszédos titokzatos helységböl/
csomagolja |

Halk
mûterem opusz: A/03/29, olaj, farost, 80x80 cm
V.D. tulajdona
|
Ha
az
alaphelyzetet nézzük ,akkor el kellene
mondani hogy az adott
cselekményformák-hajnali
mise, úszás, festés, lefekvés
között a monoton
már
már
a rizsszemekbõl való építkezés
gondját is vállaló ember
kerül
elõtérbe ,azzal a különbséggel
hogy itt a képek igaz, hogy kisebbsége
azért
fennmarad, átérezve
a határtalan felelõség minden
gondját az
átgondolt
vagy átgondolatlan döntések
magányát, a képi létezés
lehetõségét.
A
szétdarabolt és felfürészelt
képek, a megsemmísitett képek
a csinálj
magadnak
tetszõ képet, gondolatisága
folytatódik egy életmûvön
keresztül, hiszen a lelki feldarabolás
küzdelem a kép megmentéséért
és
elfogadásáért, legalább
akkora energiákat igényel mint az alkotás
maga,
söt mivel létformává
alakult állandó beleszólási
joga
van magába a folyamatba is.Mai helyzetjelentés
a naplóból /753 festmény
van(2004.
02.29., A/04/02-ig), és 793 - amit kidobtam
VD/ |

Mûterem,
nyugalom opusz: A/03/12, olaj,farost,80x80cmV.D.tulajdona
|
A
mérleg tehát még midig negativ
viszont nevezzük igy kidobott képek
segítik a benntmaradottakat, mindent megadva
amire egy lényegileg üres
ujrakezdhetõ
felület alkalmas. Azt hiszem www.deske.hu
szerencsés,
jó helyen van jó idõben és
a bukófordulóval /megnéztem/minden
rendben. top
|

|
|