LEGÚJABB SZÁM | RÉGEBBI SZÁMOK
19. SZÁM  / 2001. november 5.  /  we need an instrument

*** AMI VAN ***

[elõzetes] CATHARSIS * DARKEST HOUR * THEMA ELEVEN
[beszámolók] I AM KLOOT * CREATION IS CRUCIFIXION * THE TAKTIKA
[lemezek] PLEASURE FOREVER * THE REINDEER SECTION * FUGAZI
[fanzine] MAGYAR TARAJ 5
 

*** AMI LESZ ***

November 8. Bp., Rocktogon - ANNABARBI, FISH!
Egy nappal elõbb és új helyen, mivel az odeon cafét eladták vagy mi. Ez a rocktogon meg akár még be is járatódhat, mint hely, majd szemügyre vesszük.

November 9. Gödöllõ, Trafó - CATHARSIS (US), DARKEST HOUR (US), NEWBORN, DAWNCORE, KEVÉS
Egész kis fesztivállá áll össze az elkövetkezõ hétvége, a pénteki gödöllõi és a szombati Bem Rockpart-beli rendezvények jóvoltából rangos fellépõket lát vendégül a tágabban értelmezett fõváros. A pénteki, önmagában is fesztiválnak beillõ koncert fõzenekara az atlanta-i CATHARSIS lesz, akiket már láthatott élõben a hazai közönség. A zenekar az utóbbi években kitartó koncertezéssel tekintélyes rangot szerzett magának az underground-on belül, elhivatottságukra mi sem jellemzõ jobban, mint hogy jelenlegi Európa-turnéjuk a szó szoros értelmében európai, beleértve a kontinensbe a balti államokat, Belorussziát, Oroszországot, a fél Balkánt és nem utolsó sorban Magyarországot is. A zenekar tagjai mûködtetik az elsõsorban propaganda-kiadványairól és politikus punk-lemezeirõl ismert Crimeth Inc. kiadót (itt jelent meg a gödöllõn nagy sikerrel bemutatkozó ZEGOTA elsõ albuma is). A kiadónál látott napvilágot a zenekar utolsó nagylemeze, a Passion, melyen egyedi hangzású metalcore-jukat egy-egy számban további sajátos ízekkel árnyalják (pszichedelia, gyerekkórus, reggie). Utolsó kiadványuk a korábbi közös turné alkalmából a budapesti NEWBORN-nal megjelent split mini-lp, melynek egyik oldalát egyetlen hosszabb lélegzetvételû szerzeménnyel töltötték meg, míg a másik oldal a NEWBORN három új daláé. Ezeket a dalokat is hallhatjuk az estén, hiszen a tagi átfedések miatt a DAWNCORE nélkül "mozgásképtelen" NEWBORN pénteken újból aktív lesz, mivel a DAWNCORE DARKEST HOUR-ral közös turnéja is ebben az idõpontban érinti a gödöllõi bázist. A Washington DC-beli DARKEST HOUR az egyik legizgalmasabb jelenség a metalcore kategóriába zsúfolt zenekarok között. Hardcore zenéjük nem pusztán kemény, fémes ízekkel gazdagodik, hanem hangzásában már egyenesen az európai dallamos death metal-bandákhoz (IN FLAMES, késõi CARCASS) áll közelebb, ennek ellenére azért az ének és a hozzáállás megmarad punk-nak. Utolsó, második nagylemezük a Victory Records-nál jelent meg, szinte egy idõben a botrányosan gyengén terjesztett elsõ album újrakiadásával, melyet a német Join The Team Player vállalt magára (innen a DAWNCORE-kapcsolat). Mindkét album igazi mestermû a súlyosabb zenéket kedvelõk, illetve a tizenévesen még metállal is kacérkodó, mára már konszolidálódott "középkorú" zenebarátok számára. Az estét a gyõri KEVÉS nyitja, alig van rajtuk kívül hardcore zenekar, amelyik magyarul nyomná a szövegeket (na jó, az IGNITE hö-hö), ezen kívül nagyon jó élõ bulikat tudnak csinálni, úgyhogy jó lesz korán érkezni. Egyáltalán nincs garantálva, hogy az utolsó HÉV-ig véget ér a buli, úgyhogy jobb lesz kocsival jönni vagy reggelig tartó bulizásra készülni. A beugró az utolsó információk szerint 1600 pénz lesz.
 

November 10. Bp., Bem Rockpart - THEMA ELEVEN (CZ), MACSKANADRÁG, BANKRUPT, ÉSZKIJÁRAT
A buli másnap a Bem Rockparton folytatódik a korábban a MILEMARKER elé beígért, de akkor elhalasztott cseh THEMA ELEVEN-nel. A zenekar csehország egyik legjobb csapata (a triumvirátust a SUNSHINE-nal és a LVMEN-nel együtt alkotják). A másik két zenekarra is jellemzõ, energiától duzzadó, erõteljes elõadásmód jellemzi õket, garantáltan kellemes szórakozást nyújtva saturdaynightfeverben szenvedõ indierockereknek és MACSKANADRÁGra várakozó, felspannolt mûpánkoknak egyaránt. Beugró 800 gempa, abszolút megéri, ennyi pénzzel a Zóné-ba be se engednek gördeszkáscipõnézõbe. A program idõben kb. így néz ki (persze semmi nem garantált):
20:00 ÉSZKIJÁRAT
21:00 THEMA ELEVEN
22:00 BANKRUPT
23:00 MACSKANADRÁG
 

*** AMI VOLT ***

I AM KLOOT - október 23. King`s Cross Scalaa, London
Ma este korábban érkezem, hátha nem kések le semmirõl. aztán sikerül jól felhúzniuk a pénztárnál; egy kis kavarodás van a jegyemet illetõen, aztán végül csak bejutok.
Egy zenekar éppen az utolsó számuk utolsó akkordjait játssza, azt hittem, ok a MERZ, akik a plakáton meg vannak hirdetve vendégként, akiket egyáltalán nem ismerek, csak kíváncsi lettem volna. De nem is õk azok, igy aztán szó szerint nem tudom, mirõl maradtam le. A MERZ amúgy elég furcsa, az énekes-gitáros (feltételezem dalszerzõ) fazon mint egy local hero, lehet már vagy 40-45, de nagy átéléssel nyomja dalait. Elképzelem, ahogy egy pubban meséli a sztorijait esténként. Valójában csak róla szól a zenekar, néha egy basszeros és egy kongás kíséri, a dob géprõl megy, ja és pár számban egy José-ra (volt zenésztársam a Fanzine-bõl) megtévesztõen hasonlító srác vokálozik/gitározik. Aztán búcsú, taps, átszerelés, közben a tömeg is nõ, lassacskán telt ház lesz (néhány száz ember). Aztán színpadra lép az I AM KLOOT - egy trióról van sz&oacuute;, amúgy, dob+basszus+gitáros/énekes felállásban. Persze, ez is akusztikus koncert, és mégis más, mint mondjuk a TURIN BRAKES volt. Nem is tudom, hogy lehetne leírni.szeretnivaló dalok, néha kicsit szomorkásak, de nem a melankolikus oldalról tekintve ("My Dark Star"), néha szvinges ritmusban (meg kell említenem, hogy kurva jó a dobos), és a nekem kicsit BECK-es (de azért nagyon jó) "Morning Rain". A hangulat pont az ellenkezõje amúgy, az énekes (egy életvidám Lee Maversnek tûnik leginkább) egy hatalmas plüss rókafejjel "sokkolja" a közönséget a számok között, poénos beszólások mindkét oldalról (közönség + zenekar), aminek sajnos a felét nem értem, mivel a zenekar manchesteri, azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Két új számot is eljátszanak ma este, az egyik címére nem emlékszem sajnos, a másikéra igen, mert az nagyon tetszett, "Favourite Sky" a címe. Persze eljátsszák a "To You"-t is, majd nem sokkal késõbb be is fejezik a koncertet - furcsa módon ráadás ma nincs. Nagyon jó kis zenekar ez, megérdemelnék, hogy többen is ismerjék õket. Mindenesetre részemrõl kösz Mágnesnek meg Pitának, hogy megismertettek velük. Cheers. *amber
 

CREATION IS CRUCIFIXION, THE TAKTIKA - október 31. Jailhouse, Bp.
Végtelen kocsisorok kígyóztak a fõvárosba tartó utakon, kisebb fajta örökkévalóságnak tûnt beevickélni a budaõrsi benzinkútról, a zenekarral megbeszélt találkozó helyszínérõl. A tolongás persze a másnapi ünnep miatt volt, de azért a koncert is vonzott némi tömeget a Jailhouse pincéjébe. A THE TAKTIKA rég várt bemutatkozása nem okozott csalódást, hangos, kaotikus zene, rengeteg tempóváltással, ordító-sikító énekkel, nagyon profi számokkal. Az elõadásmódon még lehetne egy kicsit lazítani, ami persze nem egyszerû feladat egy ennyire pontosságot igénylõ zenénél, de biztos vagyok benne, hogy a koncertrutin még tovább érleli ezt az ígéretes produkciót. A show-val azonban már most sem volt probléma: a dobos Balázs fellépõruhája (biciklisnadrág + alsógatya + bájoházárdpóló + napfogyatkozásszemüveg) és az ajándékként kiszórt jelvények garantálták a sikert. Nagyon reméltem, hogy a CREATION IS CRUCIFIXION "másik" énjét alkotó elektronikus zajnak is jut szerep élõ fellépésük során. Nem is kellett rá sokat várnom, a koncert bevezetéseként rögtön tömény zaj csapott fel laptop-ból és egy analóg szintetizátorból, amely eszközök szerencsére nem pihentek a késõbbiekben sem. A gépi zörejek kísérték és közrefogták a súlyos CREATION-dalokat, melyek a zajos megszólalás és az agyoneffektezett ének miatt még jobban ütöttek, mint lemezen rögzített változataik. Volt persze egy hosszabbra nyúlt "spoken word" rész is a zajáradat közepette, elmagyarázandó a csapat mission statement-jét, de még ez sem tudta elrontani ezt a remek koncertet. *smartpunk
 

*** LEMEZEK ***

PLEASURE FOREVER - Pleasure Forever (Sub Pop)
Kezdem még régebbrõl. Sonny Kay az ANGEL HAIR-ben kezdte ellátni munícióval a "meg akarom elõzni a divatot, de tehetségem nincs hozzá" típusú indierockereket (õk azok, akik mindig a poszt- dolgokra harapnak rá), azóta is az õ koppintásukból él megannyi tucat káosz/noise zenekar. Na, elege is lett belõle, csinált egy újabb zenekart három másik sráccal, ez volt a THE VSS. New wave szintit nyomtak a poszt-hardcore klisék alá, azóta már belõlük is táplálkozik egyre több zenekar (legjobban elvitathatatlanul a SUNSHINE és a MILEMARKER csinálja). Aztán Sonny-nak ebbõl is elege lett, otthagyta a zenekart, a fiúk viszont együtt maradtak és hármasban, SLAVES néven kezdtek játszani. Sötét, gótikus melankólia hatotta át dalaikat, a billenyûs Andy egyre többször használta zongoraként a szintetizátort, a rock sötét oldalának legszebb hagyományai elevenedtek fel a kezük alatt a ROLLING STONES-tól NICK CAVE-ig. A Troubleman-nél megjelent The Devil's Pleasures album épp olyan hátborzongató és mágikus erejû, mint amire a címe alapján gondolni lehet, rá is harapott a zenekarra a nagy múltú Sub Pop kiadó. Talán csak a névvel lehetett valami bajuk (vagy magának a zenekarnak?), lényeg, hogy két lemez között megváltozott és azóta a beszédesebb PLEASURE FOREVER néven dolgoznak. Új nagylemezük ugyanezzel a címmel látott napvilágot és már az elsõ dallal (Goodnight) elbûvöli a hallgatót, aztán nem is ereszti ebbõl az édes-kesernyés álomból. Hangulatában a késõi SWANS-re meg a BAD SEEDS-re emlékeztet, a dalok ívét a zongora húzza meg, a polírozatlan, visszhangos gitár épp csak a hatás kedvéért van jelen. A dalok egy része pszichedelikus utazásba torkollik, ezek a legjobb pillanatok, lüktet, sodor, csapong a massza. Ebbõl a csipkerózsika-világból még egy lendületesebb dal, a zseniális Meet Me in Eternity sem lóg ki, a már-már slágeres kórus vérbeli haláltáncba csöppenti a gyanútlan hallgatót.Ha a PLEASURE FOREVER élõben is vissza tudja adni ennek a nagyszerû albumnak a hangulatát, akkor nagy dolgok történnek november 21-én a Jailhouse-ban.*smartpunk
 

THE REINDEER SECTION - Y'all Get Scared Now Ya Hear (Bright Star Recordings)
Az egész úgy kezdõdött, hogy Gary Lightbody, a Jeepster által nemrég ejtett SNOW PATROL frontembere Glasgow kedvenc szórakozóhelyén, a Nice'n'Sleazyben üldögélve azon gondolkodott, ki adná elõ a rengeteg dalt, amit az utóbbi idõben írt. Körülnézett és sok ismerõs arcot látott maga körül a skót zenei életbõl. Ezután már gyorsan ment minden. Pár nap alatt megalakult a skót szupercsapat, a REINDEER SECTION. Bevettek mindenkit, aki élt és mozgott, végül 15 tagnál állapodtak meg. Valóban nagy nevek gyûltek össze: Gary Lightbody és Jonny Quinn a SNOW PATROL-ból, Richard Colburn és Mick Cooke a BELLE & SEBASTIAN-ból, Aidan Moffat az ARAB STRAP-bõl és John Cummings a MOGWAI-ból, de képviseltetve van még az ASTRID, a MULL HISTORICAL SOCIETY, az EVA, a V-TWIN és a HERCULES is. Mindössze három próba után bevonultak a Ca Va stúdióba és tíz nap alatt felvették az album 14 dalát. A producer a B&S lemezekrõl ismert Tony Doogan volt, aki alig egy-másfél órát töltött egy-egy számmal. Az eredmény egy remek album a spontaneitás minden elõnyével és kevés hátrányával. Nincs túlfinomítva a hangzás, viszont változatos és izgalmas. Ez a hangszerelésre is igaz: a lemez elsõ felének spártai balladáitól a Tout Le Monde szinte táncos hangzásáig. Az egyszerû dob-gitár-basszus mellett azért elõkerül a hegedû és a zongora, meg itt-ott effektek, mint Colburn galamb eredetû "huhurrhu" hangjai a The Day We All Died végén, bár nem tudom, ez utóbbi hozzátesz-e valamit a számhoz, vagy inkább csak idegesítõ. Lightbody vokálja Stuart Murdochot és a B&S-t juttatja eszünkbe, ami végülis nem baj. A Y'all Get Scared kicsit több hallgatást igényel az átlagnál, hogy ráérezzünk, de érdemes türelmesnek lenni vele, mert tényleg élmény. A hallgathatóságot sajnos nem könnyíti a dalok sorrendje, nehéz a sok lassú dalra figyelni az elején. *ági
 

FUGAZI - Furniture CDEP, The Argument CD (Discchord Records)
Az állandósulni látszó lemezdömpingben alig megy már eseményszámba egy-egy megjelenés, szinte minden hét tartogat valami érdekeset, de azért egy új FUGAZI album még mindig olyan rákészülõs, visszaszámlálós dolog, pláne, hogy most egyszerre kettõ jött ki (mert a Furniture nem ám olyan brit módra kimásolt maxi). A koncepció teljesen indokolt: a "kiscd"-n a régi FUGAZI játszik. Aki már az elõzõ albumot is túl kísérletezõnek találta, az érje be ezzel a 3 számmal, korrekt kis nóták, mint a Repeater idején (a Furniture az egyik legeslegelsõ Fugazi-dal volt!), a középsõ instrumentális, minden együtt van egy kis nosztalgiázáshoz. Az album hallgatásához viszont kösse föl a gatyát mindenki, aki húzta a száját az elõzõ lemezre, meg általában az is, akinek még tizenvalahány év után is hozzá kell tenni, hogy Ian MacKaye abban(!) a bizonyos zenekarban énekelt. A FUGAZI továbbra is zseniális. Frissebb, mint valaha, kísérletezõ és utánozhatatlan. Hatalma van, bármit megtehet, amit akar. Soha nem lesz ekkora mûvészi szabadság birtokában senki, aki nem tapossa ki a saját útját. Persze sokan próbálkoznak, az eredmény meg valami nagyon-nagyon unalmas dolog lesz különbözõ poszt-címkék alatt. Mindezek ellenére (vagy ezzel együtt) a The Argument poplemez. Minden hangja új, mégis könnyen, erõszak nélkül befogadható. Nincs túlbonyolítva, egészen egyszerû formákból építkezik és nagyjából gitárokból, dobból meg emberi énekhangból van elõállítva. Ha már mindenképp új "rock-forradalom"-ról akarunk beszélni, legalább értsük alatta ezeknek az egyszerû, hagyományos kereteknek az újbóli, tartalommal való megtöltését, ne a szegecselt öveket az indierockerek derekán. *smartpunk
 

*** FANZINE ***

MAGYAR TARAJ 5. (fanzine)
Mind külsejét, mind tartalmát tekintve abszolút profira sikeredett az új Taraj. Elõbb-utóbb igazi magazinná nõheti ki magát, annál is inkább, mivel elsõsorban a punk populárisabb irányzataival foglalkozik (csalódás is ért elõször: a végérõl kezdtem lapozgatni az újságot és a hátsó borító egészoldalas Southern Records hirdetésébõl túl messzemenõ következtetéseket vontam le a tartalomra nézve). A középpontban a nagy amerikai punk-holdingok termése áll, szerencsére azonban az utóbbi idõben ezek a kiadók is szélesítették palettájukat igazi underground mûfajokkal (pl. garázsrock, psychobilly), emiatt aztán egészen színes a lap összképe. Nagyon jó a skandináv körkép, bár hiányoltam, hogy egyszer sem merült fel a legendás svéd garázsrock zenekar, a nyolcvanas évek elejétõl mûködõ THE NOMADS neve; õket nem csak a körképben ismertetett zenekarok tartják "mesterüknek", hanem hasonló stílusban munkálkodó tengerentúli társaik is. Nagyon jók a lap saját(!) interjúi, fõleg az ELECTRIC FRANKENSTEIN és a szórakoztató FÜRGERÓKA-riport. Igényes kivitelû, olvasmányos zenei lapot vehet kézbe, aki beruház a Tarajra, ráadásul ez az akció mindössze 200 forintjába kerül. *smartpunk

[A tartalomból: skandináv rakendroll körkép (TURBONEGRO, BACKYARD BABIES, HELLACOPTERS, GLUECIFER, THE HIVES, THE (INTERNATIONAL) NOISE CONSPIRACY, FLAMING SIDEBURNS), interjúk (ELECTRIC FRANKENSTEIN, FÜRGERÓKALÁBAK, MAD CADDIES, NO USE FOR A NAME, CATCH 22, CITIZEN FISH, CIRCLE JERKS, REAL MCKENZIES, FLATLINERS), lemezkritikák, koncertbeszámolók és koncertnaptár. Kapható Budapesten a Hammer Barlangban, a Headbanger-ben, a Wave-ben, a NemArt-ban, a RockWorld-ben és a rokkosabb lemezboltokban országszerte vagy megrendelhetõ Sarkadi Balázs címén (1162 Budapest, Kendermag utca 1.)]
 

*** KONCERTEK ***

November 8. Bp., Rocktogon - 
ANNABARBI (H), FISH (H)

November 8. Miskolc, Földalatti Klub - 
REACHING FORWARD (NL - old school hardcore), STAID RESISTANCE (H)

November 9. Gödöllõ, Trafó - NonkonformEst
CATHARSIS (US- kísérletezõ metalcore), DARKEST HOUR (US - amerikai hardcore / európai metal ötvözet), NEWBORN (H), DAWNCORE (H), KEVÉS (H)

November 10. Bp., Bem Rockpart - 
THEMA ELEVEN (CZ), BANKRUPT (H), MACSKANADRÁG, ÉSZKIJÁRAT

November 10. Szombathely, Végállomás - 
CATHARSIS (US), DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), HOPE DIES LAST (A - old school hardcore nõi énekkel), KEVÉS (H)

November 16. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI (H), FABULON (UK/US/N)

November 21. Bp., Jailhouse - 
PLEASURE FOREVER (US - ex-VSS, SLAVES borzongató rockzene, SubPop Rec.)

November 23. Bp. - II. Közép-Európai Hardcore-Punk Jamboree
KONFLIKT (SK), DAVOVÁ PSYHÓZA (SK), ZEMEZLUC (CZ), ODPISANI (SL), SOCIAL FREE FACE (H), BURNING INSIDE (H)

November 24. Bp., Trafó Kortárs Mûvészetek Háza -
FUN-DA-MENTAL (UK - politikus iszlám tánczene), UHT (F)

November 28. Bp., Süss Fel Nap - 
PERSONA NON GRATA (H - experimentális jazz-core), VERY BAD THINGS (H - ex-LEUKÉMIA poszt-HC), THE TAKTIKA (H - noise csapás)

December 2. Bp., E-Klub - UNITY fesztivál-turné
AGNOSTIC FRONT (US), THE DISTILLERS (US), DEATH TREAT (US) + további fellépõk

December 9. Bp. - Three Steps Beyond Ska Jamboree
PERSIANA JONES (I), POLEMIC (SK), CSIZMÁSKANDÚR (H), KABINET RT. (H), HOMOSKAPIENS (H)

December 22. Bp. Petõfi Csarnok - 
DAWNCORE (H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)

December 28. Miskolc, Földalatti -
DAWNCORE (H), THE TAKTIKA (H)

December 29. Debrecen, Lovarda - 
DAWNCORE (H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)

Január 3. Bp., Süss Fel Nap - 
FEAR MY THOUGHTS (D), NEWBORN (H), EMBERS (H)
 

*** KONCERTEK KÖZÉP-EURÓPÁBAN ***

November 7. Bécs, Planet Music - 
MACHINE HEAD (US - metál)

November 7. Pozsony, Tearoom Bernolak - Straight Edge Youth Crew Minifest
REACHING FORWARD (NL), SECOND AGE (PL), HOLD X TRUE (H)

November 8. Bécs, TÜWI -
CATHARSIS (US), MASADA (A), KEVÉS (H)

November 9-11. Wels (A) - XV. Music Unlimited Fesztivál - http://www.servus.at/w8
THE EX (NL), SHELLAC (US), MELT-BANANA (J), KLETKA RED (D-US), ZU (I) ... stb.

November 9. Bécs, Szene - 
59 TIMES THE PAIN (S)

November 10. Graz, Explosiv - 
59 TIMES THE PAIN (S), RED LIGHTS FLASH (A), SICK OF SILENCE

November 12. Bécs, TüWi - 
DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), FREUND HEIN (A)

November 13. Bécs, Chelsea -
INTEGRITY (US - az utolsó turné)

November 15. Bécs, Planet Music - 
ASH (UK - pop)

November 16. Bécs, Planet Music - 
EELS (US)

November 16. Bécs, EKH - 
QUETZAL, BUG

November 17. Oslip (A), Cselley Mühle - MOSHPIT Autumn 2001
ROTTEN ROOTERS (A - punk´n´roll), LESSON LIFE (A), HOPE DIES LAST (A), MASADA (A), SUPERBUTT (H), BOUNZ THE BALL (A)

November 17. Zágráb, Kset -
UNWOUND (US - noiserock legenda), SHINER (US - 90's poszt-punk), AINA (E - spanyol emo)

November 18. Zágráb, The Swamp - 
PLEASURE FOREVER (US - =SLAVES, ex-VSS)

November 19. Bécs, Chelsea - 
TARA JANE O'NEIL (US - ex-RODAN, RETSIN, THE SONORA PINE gitáros-énekesnõ szólóban)

November 20. Zágráb - 
TARA JANE O'NEIL (US)

November 20. Bécs, Gasometer - 
TRAVIS (UK - pop), TURIN BRAKES (UK - pop)

November 21. Ilirska Bistrica (SLO), MKNZ - 
TARA JANE O'NEIL (US)

November 21. Bécs, Planet Music - 
THERAPY? (UK - punkrock) 

November 23. Gleisdorf (A), Kulturkeller - 
NIKAD (HR - screamo)

November 24. Bécs, Sofiensale -
AIR (F - elektro-pop)

November 24. Bécs, Tüwi - 
THE LAST FORTY SECONDS (US), CRUSH MY CALM, NIKAD (HR)

November 24. Graz - 
CATHARSIS (US), ANI(E)MO(A)TION (A)

November 26. Prága, 007 - 
AS FRIENDS RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos punk-HC reménység)

November 26. Bécs, Chelsea - 
THE FLAMINGO MASSACRES, HOLLY MAY

November 27. Bécs, Arena - 
THE PIETASTERS (US - ska)

November 27. Wroclaw (PL) - 
AS FRIENDS RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos punk-HC reménység)

December 1. Zágráb, KSET - 
TIGHT BROS FROM WAY BACK (US - parázs garázs-rock), HITCH (B - belga noise-emo vérfrissítés)

December 3. Bécs, Chelsea - 
NEW END ORIGINAL (US - ex-TEXAS IS THE REASON, ONELINEDRAWING emo rock)

December 7. Bécs, Tüwi - 
LVMEN (CZ)

December 12. Bécs, Tüwi - 
BAMBIX (NL - punk lányok)

December 21. Bécs, Arena - 
CANNIBAL CORPSE (US), KREATOR (D), NILE (US), MARDUK (N), KRISIUN 

Január 11. Bécs, EKH - 
OI POLLOI

Január 26. Bécs, Flex - 
LAMB (UK)
 

*** KAPCSOLÓDÓ LINKEK ***

http://www.extra.hu/annabarbi
http://www.crimethinc.com
http://www.darkesthour.cc/
http://thema11.czechcore.cz
http://www.iamkloot.com
http://www.hactivist.com
http://www.pleasureforever.com
http://www.subpop.com
http://www.reindeersection.com
http://www.southern.net/southern/band/FUGAZ/
http://www.dischord.com
 

*********************************************
LEIRATKOZÁS: [email protected]
subject: (bármilyen anyázás)
body: (itt lehet folytatni)

 


 
Hosted by www.Geocities.ws

1