***
AMI VAN ***
[elõzetes]
CATHARSIS * DARKEST HOUR * THEMA ELEVEN
[beszámolók]
I AM KLOOT * CREATION IS CRUCIFIXION * THE TAKTIKA
[lemezek]
PLEASURE FOREVER * THE REINDEER SECTION * FUGAZI
[fanzine]
MAGYAR TARAJ 5
***
AMI LESZ ***
November
8. Bp., Rocktogon - ANNABARBI, FISH!
Egy nappal
elõbb és új helyen, mivel az odeon cafét eladták
vagy mi. Ez a rocktogon meg akár még be is járatódhat,
mint hely, majd szemügyre vesszük.
November
9. Gödöllõ, Trafó - CATHARSIS (US), DARKEST HOUR
(US), NEWBORN, DAWNCORE, KEVÉS
Egész
kis fesztivállá áll össze az elkövetkezõ
hétvége, a pénteki gödöllõi és
a szombati Bem Rockpart-beli rendezvények jóvoltából
rangos fellépõket lát vendégül a tágabban
értelmezett fõváros. A pénteki, önmagában
is fesztiválnak beillõ koncert fõzenekara az atlanta-i
CATHARSIS lesz, akiket már láthatott élõben
a hazai közönség. A zenekar az utóbbi években
kitartó koncertezéssel tekintélyes rangot szerzett
magának az underground-on belül, elhivatottságukra mi
sem jellemzõ jobban, mint hogy jelenlegi Európa-turnéjuk
a szó szoros értelmében európai, beleértve
a kontinensbe a balti államokat, Belorussziát, Oroszországot,
a fél Balkánt és nem utolsó sorban Magyarországot
is. A zenekar tagjai mûködtetik az elsõsorban propaganda-kiadványairól
és politikus punk-lemezeirõl ismert Crimeth Inc. kiadót
(itt jelent meg a gödöllõn nagy sikerrel bemutatkozó
ZEGOTA elsõ albuma is). A kiadónál látott napvilágot
a zenekar utolsó nagylemeze, a Passion, melyen egyedi hangzású
metalcore-jukat egy-egy számban további sajátos ízekkel
árnyalják (pszichedelia, gyerekkórus, reggie). Utolsó
kiadványuk a korábbi közös turné alkalmából
a budapesti NEWBORN-nal megjelent split mini-lp, melynek egyik oldalát
egyetlen hosszabb lélegzetvételû szerzeménnyel
töltötték meg, míg a másik oldal a NEWBORN
három új daláé. Ezeket a dalokat is hallhatjuk
az estén, hiszen a tagi átfedések miatt a DAWNCORE
nélkül "mozgásképtelen" NEWBORN pénteken
újból aktív lesz, mivel a DAWNCORE DARKEST HOUR-ral
közös turnéja is ebben az idõpontban érinti
a gödöllõi bázist. A Washington DC-beli DARKEST
HOUR az egyik legizgalmasabb jelenség a metalcore kategóriába
zsúfolt zenekarok között. Hardcore zenéjük
nem pusztán kemény, fémes ízekkel gazdagodik,
hanem hangzásában már egyenesen az európai
dallamos death metal-bandákhoz (IN FLAMES, késõi CARCASS)
áll közelebb, ennek ellenére azért az ének
és a hozzáállás megmarad punk-nak. Utolsó,
második nagylemezük a Victory Records-nál jelent meg,
szinte egy idõben a botrányosan gyengén terjesztett
elsõ album újrakiadásával, melyet a német
Join The Team Player vállalt magára (innen a DAWNCORE-kapcsolat).
Mindkét album igazi mestermû a súlyosabb zenéket
kedvelõk, illetve a tizenévesen még metállal
is kacérkodó, mára már konszolidálódott
"középkorú" zenebarátok számára.
Az estét a gyõri KEVÉS nyitja, alig van rajtuk kívül
hardcore zenekar, amelyik magyarul nyomná a szövegeket (na
jó, az IGNITE hö-hö), ezen kívül nagyon jó
élõ bulikat tudnak csinálni, úgyhogy jó
lesz korán érkezni. Egyáltalán nincs garantálva,
hogy az utolsó HÉV-ig véget ér a buli, úgyhogy
jobb lesz kocsival jönni vagy reggelig tartó bulizásra
készülni. A beugró az utolsó információk
szerint 1600 pénz lesz.
November
10. Bp., Bem Rockpart - THEMA ELEVEN (CZ), MACSKANADRÁG, BANKRUPT,
ÉSZKIJÁRAT
A buli
másnap a Bem Rockparton folytatódik a korábban a MILEMARKER
elé beígért, de akkor elhalasztott cseh THEMA ELEVEN-nel.
A zenekar csehország egyik legjobb csapata (a triumvirátust
a SUNSHINE-nal és a LVMEN-nel együtt alkotják). A másik
két zenekarra is jellemzõ, energiától duzzadó,
erõteljes elõadásmód jellemzi õket,
garantáltan kellemes szórakozást nyújtva saturdaynightfeverben
szenvedõ indierockereknek és MACSKANADRÁGra várakozó,
felspannolt mûpánkoknak egyaránt. Beugró 800
gempa, abszolút megéri, ennyi pénzzel a Zóné-ba
be se engednek gördeszkáscipõnézõbe. A
program idõben kb. így néz ki (persze semmi nem garantált):
20:00
ÉSZKIJÁRAT
21:00
THEMA ELEVEN
22:00
BANKRUPT
23:00
MACSKANADRÁG
***
AMI VOLT ***
I AM KLOOT
- október 23. King`s Cross Scalaa, London
Ma este
korábban érkezem, hátha nem kések le semmirõl.
aztán sikerül jól felhúzniuk a pénztárnál;
egy kis kavarodás van a jegyemet illetõen, aztán végül
csak bejutok.
Egy zenekar
éppen az utolsó számuk utolsó akkordjait játssza,
azt hittem, ok a MERZ, akik a plakáton meg vannak hirdetve vendégként,
akiket egyáltalán nem ismerek, csak kíváncsi
lettem volna. De nem is õk azok, igy aztán szó szerint
nem tudom, mirõl maradtam le. A MERZ amúgy elég furcsa,
az énekes-gitáros (feltételezem dalszerzõ)
fazon mint egy local hero, lehet már vagy 40-45, de nagy átéléssel
nyomja dalait. Elképzelem, ahogy egy pubban meséli a sztorijait
esténként. Valójában csak róla szól
a zenekar, néha egy basszeros és egy kongás kíséri,
a dob géprõl megy, ja és pár számban
egy José-ra (volt zenésztársam a Fanzine-bõl)
megtévesztõen hasonlító srác vokálozik/gitározik.
Aztán búcsú, taps, átszerelés, közben
a tömeg is nõ, lassacskán telt ház lesz (néhány
száz ember). Aztán színpadra lép az I AM KLOOT
- egy trióról van sz&oacuute;, amúgy, dob+basszus+gitáros/énekes
felállásban. Persze, ez is akusztikus koncert, és
mégis más, mint mondjuk a TURIN BRAKES volt. Nem is tudom,
hogy lehetne leírni.szeretnivaló dalok, néha kicsit
szomorkásak, de nem a melankolikus oldalról tekintve ("My
Dark Star"), néha szvinges ritmusban (meg kell említenem,
hogy kurva jó a dobos), és a nekem kicsit BECK-es (de azért
nagyon jó) "Morning Rain". A hangulat pont az ellenkezõje
amúgy, az énekes (egy életvidám Lee Maversnek
tûnik leginkább) egy hatalmas plüss rókafejjel
"sokkolja" a közönséget a számok között,
poénos beszólások mindkét oldalról (közönség
+ zenekar), aminek sajnos a felét nem értem, mivel a zenekar
manchesteri, azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Két új számot
is eljátszanak ma este, az egyik címére nem emlékszem
sajnos, a másikéra igen, mert az nagyon tetszett, "Favourite
Sky" a címe. Persze eljátsszák a "To You"-t is, majd
nem sokkal késõbb be is fejezik a koncertet - furcsa módon
ráadás ma nincs. Nagyon jó kis zenekar ez, megérdemelnék,
hogy többen is ismerjék õket. Mindenesetre részemrõl
kösz Mágnesnek meg Pitának, hogy megismertettek velük.
Cheers. *amber
CREATION
IS CRUCIFIXION, THE TAKTIKA - október 31. Jailhouse, Bp.
Végtelen
kocsisorok kígyóztak a fõvárosba tartó
utakon, kisebb fajta örökkévalóságnak tûnt
beevickélni a budaõrsi benzinkútról, a zenekarral
megbeszélt találkozó helyszínérõl.
A tolongás persze a másnapi ünnep miatt volt, de azért
a koncert is vonzott némi tömeget a Jailhouse pincéjébe.
A THE TAKTIKA rég várt bemutatkozása nem okozott csalódást,
hangos, kaotikus zene, rengeteg tempóváltással, ordító-sikító
énekkel, nagyon profi számokkal. Az elõadásmódon
még lehetne egy kicsit lazítani, ami persze nem egyszerû
feladat egy ennyire pontosságot igénylõ zenénél,
de biztos vagyok benne, hogy a koncertrutin még tovább érleli
ezt az ígéretes produkciót. A show-val azonban már
most sem volt probléma: a dobos Balázs fellépõruhája
(biciklisnadrág + alsógatya + bájoházárdpóló
+ napfogyatkozásszemüveg) és az ajándékként
kiszórt jelvények garantálták a sikert. Nagyon
reméltem, hogy a CREATION IS CRUCIFIXION "másik" énjét
alkotó elektronikus zajnak is jut szerep élõ fellépésük
során. Nem is kellett rá sokat várnom, a koncert bevezetéseként
rögtön tömény zaj csapott fel laptop-ból és
egy analóg szintetizátorból, amely eszközök
szerencsére nem pihentek a késõbbiekben sem. A gépi
zörejek kísérték és közrefogták
a súlyos CREATION-dalokat, melyek a zajos megszólalás
és az agyoneffektezett ének miatt még jobban ütöttek,
mint lemezen rögzített változataik. Volt persze egy
hosszabbra nyúlt "spoken word" rész is a zajáradat
közepette, elmagyarázandó a csapat mission statement-jét,
de még ez sem tudta elrontani ezt a remek koncertet. *smartpunk
***
LEMEZEK ***
PLEASURE
FOREVER - Pleasure Forever (Sub Pop)
Kezdem
még régebbrõl. Sonny Kay az ANGEL HAIR-ben kezdte
ellátni munícióval a "meg akarom elõzni a divatot,
de tehetségem nincs hozzá" típusú indierockereket
(õk azok, akik mindig a poszt- dolgokra harapnak rá), azóta
is az õ koppintásukból él megannyi tucat káosz/noise
zenekar. Na, elege is lett belõle, csinált egy újabb
zenekart három másik sráccal, ez volt a THE VSS. New
wave szintit nyomtak a poszt-hardcore klisék alá, azóta
már belõlük is táplálkozik egyre több
zenekar (legjobban elvitathatatlanul a SUNSHINE és a MILEMARKER
csinálja). Aztán Sonny-nak ebbõl is elege lett, otthagyta
a zenekart, a fiúk viszont együtt maradtak és hármasban,
SLAVES néven kezdtek játszani. Sötét, gótikus
melankólia hatotta át dalaikat, a billenyûs Andy egyre
többször használta zongoraként a szintetizátort,
a rock sötét oldalának legszebb hagyományai elevenedtek
fel a kezük alatt a ROLLING STONES-tól NICK CAVE-ig. A Troubleman-nél
megjelent The Devil's Pleasures album épp olyan hátborzongató
és mágikus erejû, mint amire a címe alapján
gondolni lehet, rá is harapott a zenekarra a nagy múltú
Sub Pop kiadó. Talán csak a névvel lehetett valami
bajuk (vagy magának a zenekarnak?), lényeg, hogy két
lemez között megváltozott és azóta a beszédesebb
PLEASURE FOREVER néven dolgoznak. Új nagylemezük ugyanezzel
a címmel látott napvilágot és már az
elsõ dallal (Goodnight) elbûvöli a hallgatót,
aztán nem is ereszti ebbõl az édes-kesernyés
álomból. Hangulatában a késõi SWANS-re
meg a BAD SEEDS-re emlékeztet, a dalok ívét a zongora
húzza meg, a polírozatlan, visszhangos gitár épp
csak a hatás kedvéért van jelen. A dalok egy része
pszichedelikus utazásba torkollik, ezek a legjobb pillanatok, lüktet,
sodor, csapong a massza. Ebbõl a csipkerózsika-világból
még egy lendületesebb dal, a zseniális Meet Me in Eternity
sem lóg ki, a már-már slágeres kórus
vérbeli haláltáncba csöppenti a gyanútlan
hallgatót.Ha a PLEASURE FOREVER élõben is vissza tudja
adni ennek a nagyszerû albumnak a hangulatát, akkor nagy dolgok
történnek november 21-én a Jailhouse-ban.*smartpunk
THE REINDEER
SECTION - Y'all Get Scared Now Ya Hear (Bright Star Recordings)
Az egész
úgy kezdõdött, hogy Gary Lightbody, a Jeepster által
nemrég ejtett SNOW PATROL frontembere Glasgow kedvenc szórakozóhelyén,
a Nice'n'Sleazyben üldögélve azon gondolkodott, ki adná
elõ a rengeteg dalt, amit az utóbbi idõben írt.
Körülnézett és sok ismerõs arcot látott
maga körül a skót zenei életbõl. Ezután
már gyorsan ment minden. Pár nap alatt megalakult a skót
szupercsapat, a REINDEER SECTION. Bevettek mindenkit, aki élt és
mozgott, végül 15 tagnál állapodtak meg. Valóban
nagy nevek gyûltek össze: Gary Lightbody és Jonny Quinn
a SNOW PATROL-ból, Richard Colburn és Mick Cooke a BELLE
& SEBASTIAN-ból, Aidan Moffat az ARAB STRAP-bõl és
John Cummings a MOGWAI-ból, de képviseltetve van még
az ASTRID, a MULL HISTORICAL SOCIETY, az EVA, a V-TWIN és a HERCULES
is. Mindössze három próba után bevonultak a Ca
Va stúdióba és tíz nap alatt felvették
az album 14 dalát. A producer a B&S lemezekrõl ismert
Tony Doogan volt, aki alig egy-másfél órát
töltött egy-egy számmal. Az eredmény egy remek
album a spontaneitás minden elõnyével és kevés
hátrányával. Nincs túlfinomítva a hangzás,
viszont változatos és izgalmas. Ez a hangszerelésre
is igaz: a lemez elsõ felének spártai balladáitól
a Tout Le Monde szinte táncos hangzásáig. Az egyszerû
dob-gitár-basszus mellett azért elõkerül a hegedû
és a zongora, meg itt-ott effektek, mint Colburn galamb eredetû
"huhurrhu" hangjai a The Day We All Died végén, bár
nem tudom, ez utóbbi hozzátesz-e valamit a számhoz,
vagy inkább csak idegesítõ. Lightbody vokálja
Stuart Murdochot és a B&S-t juttatja eszünkbe, ami végülis
nem baj. A Y'all Get Scared kicsit több hallgatást igényel
az átlagnál, hogy ráérezzünk, de érdemes
türelmesnek lenni vele, mert tényleg élmény.
A hallgathatóságot sajnos nem könnyíti a dalok
sorrendje, nehéz a sok lassú dalra figyelni az elején.
*ági
FUGAZI
- Furniture CDEP, The Argument CD (Discchord Records)
Az állandósulni
látszó lemezdömpingben alig megy már eseményszámba
egy-egy megjelenés, szinte minden hét tartogat valami érdekeset,
de azért egy új FUGAZI album még mindig olyan rákészülõs,
visszaszámlálós dolog, pláne, hogy most egyszerre
kettõ jött ki (mert a Furniture nem ám olyan brit módra
kimásolt maxi). A koncepció teljesen indokolt: a "kiscd"-n
a régi FUGAZI játszik. Aki már az elõzõ
albumot is túl kísérletezõnek találta,
az érje be ezzel a 3 számmal, korrekt kis nóták,
mint a Repeater idején (a Furniture az egyik legeslegelsõ
Fugazi-dal volt!), a középsõ instrumentális,
minden együtt van egy kis nosztalgiázáshoz. Az album
hallgatásához viszont kösse föl a gatyát
mindenki, aki húzta a száját az elõzõ
lemezre, meg általában az is, akinek még tizenvalahány
év után is hozzá kell tenni, hogy Ian MacKaye abban(!)
a bizonyos zenekarban énekelt. A FUGAZI továbbra is zseniális.
Frissebb, mint valaha, kísérletezõ és utánozhatatlan.
Hatalma van, bármit megtehet, amit akar. Soha nem lesz ekkora mûvészi
szabadság birtokában senki, aki nem tapossa ki a saját
útját. Persze sokan próbálkoznak, az eredmény
meg valami nagyon-nagyon unalmas dolog lesz különbözõ
poszt-címkék alatt. Mindezek ellenére (vagy ezzel
együtt) a The Argument poplemez. Minden hangja új, mégis
könnyen, erõszak nélkül befogadható. Nincs
túlbonyolítva, egészen egyszerû formákból
építkezik és nagyjából gitárokból,
dobból meg emberi énekhangból van elõállítva.
Ha már mindenképp új "rock-forradalom"-ról
akarunk beszélni, legalább értsük alatta ezeknek
az egyszerû, hagyományos kereteknek az újbóli,
tartalommal való megtöltését, ne a szegecselt
öveket az indierockerek derekán. *smartpunk
***
FANZINE ***
MAGYAR
TARAJ 5. (fanzine)
Mind
külsejét, mind tartalmát tekintve abszolút profira
sikeredett az új Taraj. Elõbb-utóbb igazi magazinná
nõheti ki magát, annál is inkább, mivel elsõsorban
a punk populárisabb irányzataival foglalkozik (csalódás
is ért elõször: a végérõl kezdtem
lapozgatni az újságot és a hátsó borító
egészoldalas Southern Records hirdetésébõl
túl messzemenõ következtetéseket vontam le a
tartalomra nézve). A középpontban a nagy amerikai punk-holdingok
termése áll, szerencsére azonban az utóbbi
idõben ezek a kiadók is szélesítették
palettájukat igazi underground mûfajokkal (pl. garázsrock,
psychobilly), emiatt aztán egészen színes a lap összképe.
Nagyon jó a skandináv körkép, bár hiányoltam,
hogy egyszer sem merült fel a legendás svéd garázsrock
zenekar, a nyolcvanas évek elejétõl mûködõ
THE NOMADS neve; õket nem csak a körképben ismertetett
zenekarok tartják "mesterüknek", hanem hasonló stílusban
munkálkodó tengerentúli társaik is. Nagyon
jók a lap saját(!) interjúi, fõleg az ELECTRIC
FRANKENSTEIN és a szórakoztató FÜRGERÓKA-riport.
Igényes kivitelû, olvasmányos zenei lapot vehet kézbe,
aki beruház a Tarajra, ráadásul ez az akció
mindössze 200 forintjába kerül. *smartpunk
[A tartalomból:
skandináv rakendroll körkép (TURBONEGRO, BACKYARD BABIES,
HELLACOPTERS, GLUECIFER, THE HIVES, THE (INTERNATIONAL) NOISE CONSPIRACY,
FLAMING SIDEBURNS), interjúk (ELECTRIC FRANKENSTEIN, FÜRGERÓKALÁBAK,
MAD CADDIES, NO USE FOR A NAME, CATCH 22, CITIZEN FISH, CIRCLE JERKS, REAL
MCKENZIES, FLATLINERS), lemezkritikák, koncertbeszámolók
és koncertnaptár. Kapható Budapesten a Hammer Barlangban,
a Headbanger-ben, a Wave-ben, a NemArt-ban, a RockWorld-ben és a
rokkosabb lemezboltokban országszerte vagy megrendelhetõ
Sarkadi Balázs címén (1162 Budapest, Kendermag utca
1.)]
***
KONCERTEK ***
November
8. Bp., Rocktogon -
ANNABARBI
(H), FISH (H)
November
8. Miskolc, Földalatti Klub -
REACHING
FORWARD (NL - old school hardcore), STAID RESISTANCE (H)
November
9. Gödöllõ, Trafó - NonkonformEst
CATHARSIS
(US- kísérletezõ metalcore), DARKEST HOUR (US - amerikai
hardcore / európai metal ötvözet), NEWBORN (H), DAWNCORE
(H), KEVÉS (H)
November
10. Bp., Bem Rockpart -
THEMA
ELEVEN (CZ), BANKRUPT (H), MACSKANADRÁG, ÉSZKIJÁRAT
November
10. Szombathely, Végállomás -
CATHARSIS
(US), DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), HOPE DIES LAST (A - old school hardcore
nõi énekkel), KEVÉS (H)
November
16. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI
(H), FABULON (UK/US/N)
November
21. Bp., Jailhouse -
PLEASURE
FOREVER (US - ex-VSS, SLAVES borzongató rockzene, SubPop Rec.)
November
23. Bp. - II. Közép-Európai Hardcore-Punk Jamboree
KONFLIKT
(SK), DAVOVÁ PSYHÓZA (SK), ZEMEZLUC (CZ), ODPISANI (SL),
SOCIAL FREE FACE (H), BURNING INSIDE (H)
November
24. Bp., Trafó Kortárs Mûvészetek Háza
-
FUN-DA-MENTAL
(UK - politikus iszlám tánczene), UHT (F)
November
28. Bp., Süss Fel Nap -
PERSONA
NON GRATA (H - experimentális jazz-core), VERY BAD THINGS (H - ex-LEUKÉMIA
poszt-HC), THE TAKTIKA (H - noise csapás)
December
2. Bp., E-Klub - UNITY fesztivál-turné
AGNOSTIC
FRONT (US), THE DISTILLERS (US), DEATH TREAT (US) + további fellépõk
December
9. Bp. - Three Steps Beyond Ska Jamboree
PERSIANA
JONES (I), POLEMIC (SK), CSIZMÁSKANDÚR (H), KABINET RT. (H),
HOMOSKAPIENS (H)
December
22. Bp. Petõfi Csarnok -
DAWNCORE
(H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)
December
28. Miskolc, Földalatti -
DAWNCORE
(H), THE TAKTIKA (H)
December
29. Debrecen, Lovarda -
DAWNCORE
(H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)
Január
3. Bp., Süss Fel Nap -
FEAR
MY THOUGHTS (D), NEWBORN (H), EMBERS (H)
***
KONCERTEK KÖZÉP-EURÓPÁBAN ***
November
7. Bécs, Planet Music -
MACHINE
HEAD (US - metál)
November
7. Pozsony, Tearoom Bernolak - Straight Edge Youth Crew Minifest
REACHING
FORWARD (NL), SECOND AGE (PL), HOLD X TRUE (H)
November
8. Bécs, TÜWI -
CATHARSIS
(US), MASADA (A), KEVÉS (H)
November
9-11. Wels (A) - XV. Music Unlimited Fesztivál - http://www.servus.at/w8
THE EX
(NL), SHELLAC (US), MELT-BANANA (J), KLETKA RED (D-US), ZU (I) ... stb.
November
9. Bécs, Szene -
59 TIMES
THE PAIN (S)
November
10. Graz, Explosiv -
59 TIMES
THE PAIN (S), RED LIGHTS FLASH (A), SICK OF SILENCE
November
12. Bécs, TüWi -
DARKEST
HOUR (US), DAWNCORE (H), FREUND HEIN (A)
November
13. Bécs, Chelsea -
INTEGRITY
(US - az utolsó turné)
November
15. Bécs, Planet Music -
ASH (UK
- pop)
November
16. Bécs, Planet Music -
EELS
(US)
November
16. Bécs, EKH -
QUETZAL,
BUG
November
17. Oslip (A), Cselley Mühle - MOSHPIT Autumn 2001
ROTTEN
ROOTERS (A - punk´n´roll), LESSON LIFE (A), HOPE DIES LAST
(A), MASADA (A), SUPERBUTT (H), BOUNZ THE BALL (A)
November
17. Zágráb, Kset -
UNWOUND
(US - noiserock legenda), SHINER (US - 90's poszt-punk), AINA (E - spanyol
emo)
November
18. Zágráb, The Swamp -
PLEASURE
FOREVER (US - =SLAVES, ex-VSS)
November
19. Bécs, Chelsea -
TARA
JANE O'NEIL (US - ex-RODAN, RETSIN, THE SONORA PINE gitáros-énekesnõ
szólóban)
November
20. Zágráb -
TARA
JANE O'NEIL (US)
November
20. Bécs, Gasometer -
TRAVIS
(UK - pop), TURIN BRAKES (UK - pop)
November
21. Ilirska Bistrica (SLO), MKNZ -
TARA
JANE O'NEIL (US)
November
21. Bécs, Planet Music -
THERAPY?
(UK - punkrock)
November
23. Gleisdorf (A), Kulturkeller -
NIKAD
(HR - screamo)
November
24. Bécs, Sofiensale -
AIR (F
- elektro-pop)
November
24. Bécs, Tüwi -
THE LAST
FORTY SECONDS (US), CRUSH MY CALM, NIKAD (HR)
November
24. Graz -
CATHARSIS
(US), ANI(E)MO(A)TION (A)
November
26. Prága, 007 -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
November
26. Bécs, Chelsea -
THE FLAMINGO
MASSACRES, HOLLY MAY
November
27. Bécs, Arena -
THE PIETASTERS
(US - ska)
November
27. Wroclaw (PL) -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
December
1. Zágráb, KSET -
TIGHT
BROS FROM WAY BACK (US - parázs garázs-rock), HITCH (B -
belga noise-emo vérfrissítés)
December
3. Bécs, Chelsea -
NEW END
ORIGINAL (US - ex-TEXAS IS THE REASON, ONELINEDRAWING emo rock)
December
7. Bécs, Tüwi -
LVMEN
(CZ)
December
12. Bécs, Tüwi -
BAMBIX
(NL - punk lányok)
December
21. Bécs, Arena -
CANNIBAL
CORPSE (US), KREATOR (D), NILE (US), MARDUK (N), KRISIUN
Január
11. Bécs, EKH -
OI POLLOI
Január
26. Bécs, Flex -
LAMB
(UK)
***
KAPCSOLÓDÓ LINKEK ***
http://www.extra.hu/annabarbi
http://www.crimethinc.com
http://www.darkesthour.cc/
http://thema11.czechcore.cz
http://www.iamkloot.com
http://www.hactivist.com
http://www.pleasureforever.com
http://www.subpop.com
http://www.reindeersection.com
http://www.southern.net/southern/band/FUGAZ/
http://www.dischord.com
*********************************************
LEIRATKOZÁS:
[email protected]
subject:
(bármilyen anyázás)
body:
(itt lehet folytatni)
|