LEGÚJABB SZÁM | RÉGEBBI SZÁMOK
18. SZÁM  / 2001. október 24.  / white tie, you die

*** AMI VAN ***

elõzetes CREATION IS CRUCIFIXION * THE TAKTIKA
beszámolók MILEMARKER * ANNABARBI * SPIRITUALIZED * LAMB * TURIN BRAKES
 

*** AMI LESZ ***

CREATION IS CRUCIFIXION (US), THE TAKTIKA (H) - Október 31. Bp., Jailhouse

A CIC az egyik legbetegebb zenekar mostanság, a srácok antiszociális játékokat írnak manipulált Gameboy-okra, kiadót mûködtetnek, zaj-prodzsektekben vesznek részt, adtak már ki lemezt floppy-lemezen és szinte állandóan úton vannak súlyos (kb. death-metal-core-noise) zenéjükkel. Immár másodszor lépnek fel Magyarországon, akik ott voltak az elõzõ koncertjükön, már számolják vissza a napokat. Elõttük a budapesti THE TAKTIKA debütál valami olyannal, ami itthon még nem volt! Ja és mindenki ott lesz, másnap se iskola, se meló a halottnap miatt. Bejutás kerek ezer forintért.
CIC honlap:
http://www.hactivist.com
a buli plakátja (nézegethetõ, kinyomtatható, kiragasztható stb.):
http://dami.finet.hu/cic.pdf
 

*** AMI VOLT ***

MILEMARKER - október 8. Jailhouse, Bp.

A program jókora csúszással, 10 óra után bírt csak elkezdõdni, hétköznap lévén emiatt némi feszültség is érezhetõ volt a közönségen és a zenészeken. A FABULON elsõ akkordjaira az apró színpad elé sereglett a népes hallgatóság, a basszusgitáros "Hello Oslo!"-val köszöntötte a közönséget, tekintettel a zenekar norvég gitárosának, Espennek szép számú skandináv rajongójára (természetesen mind lányok...). A terem hátsó felében nagyon rosszul szólt a cucc, ki is ürült az a rész, ki-ki ízlésének megfelelõen a színpadhoz vagy a kinti piáspulthoz ment közelebb. A FABULON nagyon jó dalokat ír, hozzám leginkább a PIXIES-t, PAVEMENT-et idézõ vonal áll közel, de ezen az estén nem éreztem annyira energikusnak a produkciót, mint elõzõ koncertjükön, az utolsó AMBER SMITH-bulin. Sajnos a késõi kezdés és a hosszú várakozás "lelassíthatta" a srácokat is, a hasonlóan lankadó közönség pedig talán felpörgetõbb dolgot várt volna tõlük, ennek ellenére nagyon profi volt, amit csináltak. Igazán hiányoznak a hozzájuk hasonló zenekarok a magyar színtérrõl. Köszönet illeti a srácokat azért is, mert teljesen ingyen vállalták a bulit! A MILEMARKER az új lemez nyitódalával (Shrink to Fit) kezdett, abszolút telitalálat egy olyan közönséggel szemben, amelynek jó része nem ismerte a zenekart. A dalban ötvözõdik mindaz, amitõl annyira nagyszerû és egyedi az MM: elektonikus hangzások, energia, sodró lendület, játék az intenzitással. A dalok szinte kizárólag az utolsó két lemezrõl kerültek ki, az élõ elõadás pedig közelebb hozta az új lemez lassabb, nehezebben befogadható tételeit is, köszönhetõen a zenészek szenvedélyes és életteli elõadásmódjának. Roby, a szintis lány a lendületesebb részek alatt végig táncolt, pörgött, de a közönség soraiból is akadtak nagy népszerûségre szert tett követõi :)  Dave, a gitáros/énekes frontember nem mulasztotta el megdicsérni a dohányosokat a kipöfékelt füsttel okozott hatásos látvány miatt, még ha az az egészség rovására is megy. Az irónia persze nem volt semmilyen straight edge maszlagba ágyazva, nehéz is lett volna elképzelni hasonlót az amúgy igencsak dekadens megjelenésû zenekarról. A ráadást ügyesen megúszták, ennek ellenére egy csepp hiányérzetünk sem lehetett a buli után. Egészen különleges atmoszférát varázsolt a MILEMARKER a Jailhouse pincéjébe, felkavarót, borzongatót, eufórikusat és nem utolsó sorban optimizmussal telit, mert bebizonyosodott, hogy igenis vevõ az itthoni közönség stílushatárokat kötetlenül kezelõ, igényes, független  produkciókra. *smartpunk
 

ANNABARBI - október 12. Ludas, Bp.<

A Ludas elõtt 9 óra tájban már egész kis tömeg várakozott. Ez a tömeg aztán levonult a lepattant pincehelyiségbe és mire az ANNABARBI színpadra állt, a teremben már meg sem lehetett mozdulni. A közönség jelentõs részét haverok tették ki, ami a számok között az együttessel folytatott élénk kommunikációból jól látszott. Talán ennek is köszönhetõ, hogy Imre szelleme végig ott lebegett a fejünk felett... :) El kell ismerni, hogy az Annabarbi már elsõ fellépésén is jól szólt. Az eddigi dalok a tagok korábbi tevékenységétõl nem teljesen idegen indierock vonalat követik. Van még mit csiszolni rajtuk, de a kezdet mindenképpen bíztató. Az énekkel is voltak problémák itt-ott, de az nagyon jó, hogy az énekesi feladat megoszlik a tagok között. Folyt. köv. novemberben. *ági

***

Igazán kíváncsi voltam már az ANNABARBIra, másokkal együtt én is sokat vártam a zenekartól, melynek "némi" köze azért van a nagyszerû AMBER SMITH-hez. Nem kellett csalódnom, a fiúk hihetetlen profizmussal álltak a megmérettetés elé, amit egy elsõ koncert jelent. A bevezetõ egy instrumentális, SLINT-et idézõ szerzemény volt (anélkül, hogy hallották volna valaha is az említett zenekart!), ezután meg rendes, tisztességesen megírt popdalok következtek, sodró lendületûek, harsány gitárokkal, remek vokális részekkel. Ha az AMBER SMITH némileg a brit vonalhoz állt közelebb, akkor az ANNABARBI zenéje inkább az amerikai indierock hagyományain alapul. A feldogozott WEEZER-dal a koncert talán leggyengébb száma volt (és errõl nem az ANNABARBI tehet!). Viccnek még elmegy, de a saját számok ennél sokkal jobbak! Ha azt írnám, ígéretes bemutatkozás, nem lennék õszinte. Ez a koncert annál sokkal több volt. Ígéretesnek még a buli elõtt éreztem az ANNABARBI-t, de az ígéret azóta már be is teljesült. Csak így tovább! *smartp
 

SPIRITUALIZED - lemezbemutató, 2001. okt&oacutte;ber 12. (Apollo színház, Hammersmith)

A SPIRITUALIZED Anglia legnépszerûbb experimentális zenekara, új lemezük 4. az NME listán, természetesen a lemezboltokban az indie kategóriában található meg, ami ebben az országban csak annyit tesz, hogy a szórakoztatóipar 35 alatti dolgozói játszanak a korongon. Kicsit félve mentem el a lemezbemutatóra.  Az Apollo leginkább a Corvin mozira hasonlít, kint lehet kólát, rövidet, pattogatott kukoricát vásárolni, igaz, az elõtérben lehet cigarettázni, marihuánát és kokaint is fogyasztani.  Szerencse, hogy egy órát késünk, mert székeinket elfoglalva éppen csak bejelentki Jason Pierce új felállású csapatát a színpadra.  A 10 perces éteri elektronikus felvezetõ a sötétben már erõsebb jelzés, mintha kigyulladnának a piros "Art Alert" lámpák.  Végül feljön a 16 fõs zenekar a színpadra, és kezdetét veszi a show.  Elõl négy gitár, ugyanazt az akkordot játsza mind más effektekkel, hátul samplers, dobos, ütõs, majd fúvós kar, két nõi és két férfi vokalista.  A koncepció szerint a minimalizmust kell gigantikussá felfújni, a 90-es évek Pink Floydja minimalista garázszenekar. A hangzás, talán az Apollo miatt olyan, mint a multiplex mozikban a dolby surrond, és a zene is hasonlít egy mûvészies sci-fi soundtrackjére, csak sokkal rosszabb és nincs vetítés sem. A számok között nincsen szünet, és nagyon hasonló felépítésûek: repetitív akkordbontás 10 hangszeren, 1-2 akkord / szám, gigantikus hangzás, majd elhalkul a zene, és J. P. kicsit affektáló, indiesen félválról vett módján énekel valami nagyon távoli, nagyon mély és nagyon érzelmes dologról, utána ismét crescendo, majd fényjáték, és minden gitár gerjed/puttyog, hogy experimentális legyen a vége. Egy-egy ilyen kísérlet a mûvészet becserkészésére kb. 10 percig tart, és átvezetõdik egy másik akkordba, ami már egy másik számot takar. A lassú számok számomra Vangelist idézik, a gyorsak pedig valami nagyon elszánt progresszív rock zenekart, akik a Rollings Stones szettjét akarják elõadni, néha eszembe jutnak a progresszív technó partyk fél négykor, amikor az ember kábán azon gondolkodik, hogy amit hall, az már mûvészet vagy már vakvágány.  Itt persze a kérdésnek nincs értelme: Jason Pierce aktívan keresi a mûvészetet, de nagyon rossz irányban. Egy óra után azzal szórakoztatjuk magunkat, hogy különbözõ szituációkat képzelünk.  Jasonrõl tudni kell, hogy egyszerre rúgta ki a SPIRITUALIZED kb. 10 alapító tagját, mert elégedettlen volt velük, és azóta alkalmazottjai vannak, ami anyagilag megérheti, meg nem is nagy kihívás zeneileg, de elég durvák lehetnek a próbák.  Mi van akkor, ha egy 40 perces instrumentális zúzás közben valakinek ki kell mennie, de nem meri megmondani Jasonnek, mert ennyire földi dolgot nem lehet elõtte említeni -- az tuti kirúgáshoz vezzetne.  Vagy milyen lehet, amikor Jason lejön a próbaterembe egy új számmal?  Fiúk, most játszatok mind A-dúrt?  És amikor számonkéri az elõzõ próbán összehozott új számot?  Na, ez szórakoztató pár percig, de aztán eljövök, szégyellem, hogy itt voltam, és fizettem, nem keveset. Az elsõ SPIRITUALIZEDot láttam egyszer egy fesztiválon vagy tíz percig, és akkor megfogott.  Vettem lemezt is tõlük, ami nagyon rossz volt, de azt gondoltam, talán az élõ produkció.  Nos, nem.  A koncerten ettõl függetlenül elég nagy sikerük van, ugyan jó páran hagyják el az Apollot, illetve söröznek kint, azért vannak, akik transzba esnek. A legjobb annak a srácnak lehetett, aki elõttem állt a mosdóban a koncert elõtt, és egy jó 10-15 grammos csomagból ipari mennyiségû kokaint juttatott minden testüregébe.  Õ azt hiszem, magabiztosan élvezett volna egy Charlie koncertet is.  A SPIRITUALIZED ártatlan próbálkozás, nem nevezném rossz zenekarnak, mert nem zenekar, és amíg nem fognak adófizetõk által befizetett pénzekbõl megjelenni valamelyik kortárs mûvészeti fesztviálon, nem fogom õket károsnak sem tartani.  A VERVE második lemezének hátsó borítja jut eszembe, amikor egy angol srác egy érzés-automatából érzéseket vásárol (ld. Life is an Ocean). Talán egyszer a Corvin moziban is fognak majd mûanyag spirituális érzéseket árulni. *dr strangelove

***

És ez még egy visszafogottabb koncertnek ígérkezett. Legalábbis azt olvastam elõzõleg a különbözõ lapok beharangozóiban, hogy Jason Pierce-t (a SPIRITUALIZED-t magát) ezúttal "csak" egy 8 tagú fúvószenekar kíséri (a hagyományos hangszereken kívül, persze), semmi vonószenekar, semmi gospelkórus, mint az elõzõ lemez bemutatóján.. Hát, nem tudom. A koncert 7-re van meghirdetve, kicsit aggódunk is, mert eléggé késünk, az Apollo, ez az Uránia mozit idézõ színházterem pont a város másik felén van. De nincs elõzenekar, így nem maradunk le a kezdésrõl.ami egy (legalább) 20 percig tartó szintetizátor-hangban (viiiiiiiiiiióóóóóóuuuu) nyilvánul meg. Majd színpadra lép a zenekar. A frontember furcsa módon, a színpad legszélén áll és gitározik/énekel, semmi színpadi mozgás, de ez most nem is errõl szól. Az elsõ lemez zárószámával, a Cop shoot cop-pal kezdenek, és semmi kétséget nem hagynak a felõl, itt mi is lesz. Hatalmas zúzás, legalább 10 perc, minden olyan monumentális, hogy csak na.és ez marad végig a koncerten. Hát, egy Pink Floyd koncert ehhez képest punk. Az Amnesiac meg egy OASIS-lemez. Nem is értem, otthon miért nem lett még kult-zenekar a SPIRITUALIZED. Hatalmas érzelmek, óceán, Isten, mûvészet, monumentalitás, ilyen szavak jutnak az eszembe. Jason Pierce valahonnan a Tejúton túlról énekel, nem is közülünk való, még egy árva "thank you" sem hagyja el a száját egész este. Aztán a két ráadás alatt leszállnak kicsit közénk is, elnyomják a "Come Together"-t is, na ez az egyetlen dal, ami miatt nem követelem vissza a jegyem árát. A legutóbbi "slágert", a Stop your cryin't-t nem is játsszák el ma, de úgysem illene ide. Túl primkó kis popszám az egy olyan zenekarnak, mint a Spiritualized. Sajnálom, hogy nem TINDERSTICKS-re mentem inkább. *imre
 

LAMB - október 19. Kentish Town Forum, London

Nem tudom, itt Londonban direkt tervezik alul a koncertek közönségének számát, mindenesetre (csakúgy, mint a másnapi + vasárnapi TURIN BRAKES és még egy csomó koncert) mindkét este sold out a Forum, ennek megfelelõen tömegnyomor van ma este is. A LAMB elõtt DJ-k "játszanak" ambient/trip-hop zenéket, és, összeadva ezt azzal, hogy a LAMB egyfajta "kommersz PORTISHEAD"-ként él egyesek fejében (részben az enyémben is, bevallom), arra számítok, hogy egy viszonylag lelassult, "elgondolkodós" koncert lesz itt ma este. Hát. eléggé tévedek. Merthogy a LAMB egy kibaszott jó és energikus koncertet nyom. Andy, a duó fiútagja hatalmas show-ember, egyes számokban elõjön a szintik/samplerek mögül és kongázik, vagy egyszerûen csak ugrál, izzítja a közönséget, bekiabál, teljesen õrül ez a fazon. Az elõzõ lemez egyik slágere ("Softly") alatt például teljesen átadja magát az extázisnak, és elõször csak lekezel a közönséggel, majd fogja magát és beugrik "crowd-surfing"-elni. Amúgy a koncertzenekar egy dobosból, egy basszerosból/bõgõsbõl (nagyon profin nyomja a srác) és egy gitáros/vokálos arcból áll. Plusz ugye a duó, a LAMB maga, Louise aki nagyon jól énekel (és szerintem sokkal jobban - nõiesebben - néz ki, miint régebben), és Andy, akit néha egy session-billentyûs segít ki, amikor kongázik vagy csak õrültködik a színpadon. Mondom, hatalmas hangulatot teremtenek, mindenkit táncra bírnak (igen, még engem is), és ez nem csak amolyan "tapsolunk, mert szeretjük a zenekart és elismerjük õket" õrjöngés az amúgy szerintem elég sznob angol közönségtõl. Hát, az ember ma este még a gázos megnyilvánulásokat is elnézi nekik (Andy: "Tavaly volt egy idõszak, amikor kicsit kisiklottunk és arra gondoltam, hogy feloszlunk" (közönség): "búúúúúúúúúú" Andy: ".tíz percig. Aztán eszünkbe jutottatok, és eljöttünk, hogy ilyen fantasztikus közönségnek játsszunk, mint ti" (közönség): "Váááááuuuuuuuu!" Vagy amikor az elsõ ráadás elõtt felrakatja velünk a kezünket, és azt mondja, érezzük a szeretetet, ami átjárja a helyet.) A közönség kétszer tapsolja vissza õket, elsõ ráadásban természetesen "B-line", és az új kislemez, a "Gabriel", majd másodszorra az elsõ lemezrõl: "Cottonwool", ezt csak ketten adják elõ. Zseniális koncert volt. Soha jobb indítást egy bulihoz. *imre
 

TURIN BRAKES - október 20. Shepherd's Bush Empire, London

Mire 8-ra megérkezem, épp a színpadot szerelik. Egy ideig nem tudom, mi van, de kiderül: a vendég/elõzenekar SIMIAN-ról sajnos lemaradtam, amit sajnálok, és bosszant is, mert elég jókat halottam, és Pita is dicséri õket. Kíváncsi lettem volna. Igaz, a jegyen 6: 30 van feltüntetve, de korábbi tapasztalataimból okulva nem akartam órákat állni a tömegben. na mindegy. Aztán háromnegyed óra múlva megszólal a Mind Over Money intrója, legalábbis intrónak tûnik, de eléggé megdöbbenek, mert leginkább egy GORILLAZ remixnek tûnik (hip-hop alapok, Damon Albarnéra emlékeztetõ énekhang. ha valaki tud errõl valami konkrétumot, írjon már nekem!). Közben színpadra lép a zenekar, a TURIN BRAKES-t egy dobos, egy basszeros (aki erõsen hasonlít Dini-re a Fish!-bõl, haha) és egy billentyûs/percussion-ös kíséri ma este. A nyitószám a State of Things, majd The Door, aztán össze-vissza játszanak az idén megjelent The Optimist címû nagylemezrõl. Jó kis dalok, az énekes Olly mint egy hisztis duci kisgyerek, a gitáros/vokalista Gale ülve nyomja ma este. Bár amúgy eléggé unalmas lenne már ez az akusztikus hullám, ami itt megy most Angliában (ez is egy akusztikus koncert, elektromos gitár elõ sem kerül egész este), de a TURIN BRAKES mégis valahogy jó. Sõt, szerintem a legjobban a Future Boy szól, amit csak ketten játszanak. Persze a legnagyobb õrjöngés a kislemezszámokra megy, Underdog  (Save me) és a záró szám Mind Over Money (ami engem még mindig a MANICS Ready For Drowning-jára emlékezetet erõsen, de azért még jó). Aztán persze visszatapsolás, a ráadásban három dal: a lemez címadó dala, az új kislemez egy B-oldala, majd maga a single, az (Emergency) 72. 10-re vége is koncertnek.de eléggé bõ 70 perc volt ez.  Aki teheti, menjen ki Bécsbe novemberben, mert jók! *imre
 

*** KONCERTEK ***

Október 31. Bp., Jailhouse -
CREATION IS CRUCIFIXION (US - hackermetal), THE TAKTIKA (H - noise-káosz premier)

November 2. Bp., Undergrass - LOADED INDIE PARTY

 --- LACK (DK) elmarad :( ---

November 8. Miskolc, Földalatti Klub - 
REACHING FORWARD (NL - old school hardcore), STAID RESISTANCE (H)

November 9. Gödöllõ, Trafó - NonkonformEst
CATHARSIS (US- kísérletezõ metalcore), DARKEST HOUR (US - amerikai hardcore / európai metal ötvözet), NEWBORN (H), DAWNCORE (H), KEVÉS (H)

November 9. Bp., Odeon Café - 
ANNABARBI (H), FISH (H)

November 10. Szombathely, Végállomás - 
CATHARSIS(US), DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), HOPE DIES LAST (A - old school hardcore nõi énekkel), KEVÉS (H)

November 16. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI (H), FABULON (UK/US/N)

November 21. Bp., Jailhouse - 
PLEASURE FOREVER (US - ex-VSS, SLAVES borzongató rockzene, SubPop Rec.)

November 23. Bp. - II. Közép-Európai Hardcore-Punk Jamboree
KONFLIKT (SK), DAVOVÁ PSYHÓZA (SK), ZEMEZLUC (CZ), ODPISANI (SL), SOCIAL FREE FACE (H), BURNING INSIDE (H)

November 28. Bp., Süss Fel Nap - 
PERSONA NON GRATA (H - experimentális jazz-core), VERY BAD THINGS (H - ex-LEUKÉMIA poszt-HC), THE TAKTIKA (H - noise csapás)

December 2. Bp., E-Klub - UNITY fesztivál-turné
AGNOSTIC FRONT (US), THE DISTILLERS (US), DEATH TREAT (US) + további fellépõk

December 9. Bp. - Three Steps Beyond Ska Jamboree
PERSIANA JONES (I), POLEMIC (SK), CSIZMÁSKANDÚR (H), KABINET RT. (H), HOMOSKAPIENS (H)

December 22. Bp. Petõfi Csarnok - 
DAWNCORE (H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)

December 28. Miskolc, Földalatti -
DAWNCORE (H), THE TAKTIKA (H)

December 29.Debrecen, Lovarda - 
DAWNCORE (H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)
 

*** KONCERTEK KÖZÉP-EURÓPÁBAN ***

Október 21. Bécs, Pepsi Music Hall -
MUSE (UK - rock)

Október 27. Bécs, Flex - 
MELT-BANANA (J - avant-noise)

Október 27. Bécs, Arena - 
PROPAGANDHI (US - pol-punk), MUFF POTTER, ELVIS JACKSON

Október 27. Bécs, Planet Music - 
ROLLINS BAND (US)

Október 28. Bécs, B72 - 
TECHNO ANIMAL (UK)

Október 28. Zágráb, KSET -
THE AMERICAN ANALOG SET (US)

Október 30. Bécs, Arena - 
THUMB (D - hiphop/HC), HEIDEROOSJES (NL - punk)

Október 31. Bécs, Tüwi -
OIL (NL - poszt-HC garázsrock), 

November 1. Bécs, Tüwi -
ATOM & HIS PACKAGE (US - egyszemélyes punk rock kabaré), WEDEKIND

November 1. Bécs, Flex - 
VICTIMS FAMILY (US) 

Novenber 1. Graz - 
CREATION IS CRUCIFIXION (US - hacker death metal), THEMA ELEVEN (CZ)

November 2. Zágráb, KSET - 
VICTIMS FAMILY (US - hiperaktív jazzcore)

November 3. Bécs, Arena -
DUANE PETERS & THE HUNS (US - US BOMBS énekese szólóban), SMOOTH & GREEDY

November 4. Bécs, Tüwi - 
AMERICAN NIGHTMARE (US), ANI(E)MO(A)TION (A)

November 5. Bécs, Tüwi - 
LACK (DK), BORN DEAD ICONS

November 5. Bécs, Planet Music -
HEATHER NOVA (US - alt.rock)

November 7. Bécs, Planet Music - 
MACHINE HEAD (US - metál)

November 7. Pozsony, Tearoom Bernolak - Straight Edge Youth Crew Minifest
REACHING FORWARD (NL), SECOND AGE (PL), HOLD X TRUE (H)

November 8. Bécs, TÜWI -
CATHARSIS (US), MASADA (A), KEVÉS (H)

November 9-11. Wels (A) - XV. Music Unlimited Fesztivál - http://www.servus.at/w8
THE EX (NL), SHELLAC (US), MELT-BANANA (J), KLETKA RED (D-US), ZU (I) ... stb.

November 9. Bécs, Szene - 
59 TIMES THE PAIN (S)

November 12. Bécs, TüWi - 
DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), ESOPHAGUS (A)

November 13. Bécs, Chelsea -
INTEGRITY (US - az utolsó turné)

November 15. Bécs, Planet Music - 
ASH (UK - pop)

November 16. Bécs, Planet Music - 
EELS (US)

November 16. Bécs, EKH - 
QUETZAL, BUG

November 17. Oslip (A), Cselley Mühle - MOSHPIT Autumn 2001
ROTTEN ROOTERS (A - punk´n´roll), LESSON LIFE (A), HOPE DIES LAST (A), MASADA (A), SUPERBUTT (H), BOUNZ THE BALL (A)

November 17. Zágráb, Kset -
UNWOUND (US - noiserock legenda), SHINER (US - 90's poszt-punk), AINA (E - spanyol emo)

November 18. Zágráb, The Swamp - 
PLEASURE FOREVER (US - =SLAVES, ex-VSS)

November 19. Bécs, Chelsea - 
TARA JANE O'NEIL (US - ex-RODAN, RETSIN, THE SONORA PINE gitáros-énekesnõ szólóban)

November 20. Zágráb - 
TARA JANE O'NEIL (US)

November 20. Bécs, Gasometer - 
TRAVIS (UK - pop), TURIN BRAKES (UK - pop)

November 21. Ilirska Bistrica (SLO), MKNZ - 
TARA JANE O'NEIL (US)

November 21. Bécs, Planet Music - 
THERAPY? (UK - punkrock)

November 23. Gleisdorf (A), Kulturkeller - 
NIKAD (HR - screamo)

November 24. Bécs, Sofiensale -
AIR (F - elektro-pop)

November 24. Bécs, Tüwi - 
THE LAST FORTY SECONDS (US), CRUSH MY CALM, NIKAD (HR)

November 24. Graz - 
CATHARSIS (US), ANI(E)MO(A)TION (A)

November 26. Prága, 007 - 
AS FRIENDS RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos punk-HC reménység)

November 26. Bécs, Chelsea - 
THE FLAMINGO MASSACRES, HOLLY MAY

November 27. Bécs, Arena - 
THE PIETASTERS (US - ska)

November 27. Wroclaw (PL) - 
AS FRIENDS RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos punk-HC reménység)

November 29. Ljubljana - 
ZEKE (US - az amerikai tankcsapda) :)

November 30. Zágráb - 
ZEKE (US - punkrock)

December 1. - Bécs, Chelsea -
ZEKE (US)

December 1. Zágráb, KSET - 
TIGHT BROS FROM WAY BACK (US - parázs garázs-rock), HITCH (B - belga noise-emo vérfrissítés)

December 3. Bécs, Chelsea - 
NEW END ORIGINAL (US - ex-TEXAS IS THE REASON, ONELINEDRAWING emo rock)

December 7. Bécs, Tüwi - 
LVMEN (CZ)

December 21. Bécs, Arena - 
CANNIBAL CORPSE (US), KREATOR (D), NILE (US), MARDUK (N), KRISIUN 

Január 26. Bécs, Flex - 
LAMB (UK)
 

*** KAPCSOLÓDÓ LINKEK ***

http://www.hactivist.com
http://www.milemarker.org
http://www.extra.hu/annabarbi
http://www.spiritualized.com
http://www.lambfans.com
http://www.turinbrakes.com
 

*********************************************
LEIRATKOZÁS: [email protected]
subject: (bármilyen anyázás)
body: (itt lehet folytatni)

 


 
Hosted by www.Geocities.ws

1