***
AMI VAN ***
elõzetes
CREATION IS CRUCIFIXION * THE TAKTIKA
beszámolók
MILEMARKER * ANNABARBI * SPIRITUALIZED * LAMB * TURIN BRAKES
***
AMI LESZ ***
CREATION
IS CRUCIFIXION (US), THE TAKTIKA (H) - Október 31. Bp., Jailhouse
A CIC
az egyik legbetegebb zenekar mostanság, a srácok antiszociális
játékokat írnak manipulált Gameboy-okra, kiadót
mûködtetnek, zaj-prodzsektekben vesznek részt, adtak
már ki lemezt floppy-lemezen és szinte állandóan
úton vannak súlyos (kb. death-metal-core-noise) zenéjükkel.
Immár másodszor lépnek fel Magyarországon,
akik ott voltak az elõzõ koncertjükön, már
számolják vissza a napokat. Elõttük a budapesti
THE TAKTIKA debütál valami olyannal, ami itthon még
nem volt! Ja és mindenki ott lesz, másnap se iskola, se meló
a halottnap miatt. Bejutás kerek ezer forintért.
CIC honlap:
http://www.hactivist.com
a buli
plakátja (nézegethetõ, kinyomtatható, kiragasztható
stb.):
http://dami.finet.hu/cic.pdf
***
AMI VOLT ***
MILEMARKER
- október 8. Jailhouse, Bp.
A program
jókora csúszással, 10 óra után bírt
csak elkezdõdni, hétköznap lévén emiatt
némi feszültség is érezhetõ volt a közönségen
és a zenészeken. A FABULON elsõ akkordjaira az apró
színpad elé sereglett a népes hallgatóság,
a basszusgitáros "Hello Oslo!"-val köszöntötte a
közönséget, tekintettel a zenekar norvég gitárosának,
Espennek szép számú skandináv rajongójára
(természetesen mind lányok...). A terem hátsó
felében nagyon rosszul szólt a cucc, ki is ürült
az a rész, ki-ki ízlésének megfelelõen
a színpadhoz vagy a kinti piáspulthoz ment közelebb.
A FABULON nagyon jó dalokat ír, hozzám leginkább
a PIXIES-t, PAVEMENT-et idézõ vonal áll közel,
de ezen az estén nem éreztem annyira energikusnak a produkciót,
mint elõzõ koncertjükön, az utolsó AMBER
SMITH-bulin. Sajnos a késõi kezdés és a hosszú
várakozás "lelassíthatta" a srácokat is, a
hasonlóan lankadó közönség pedig talán
felpörgetõbb dolgot várt volna tõlük, ennek
ellenére nagyon profi volt, amit csináltak. Igazán
hiányoznak a hozzájuk hasonló zenekarok a magyar színtérrõl.
Köszönet illeti a srácokat azért is, mert teljesen
ingyen vállalták a bulit! A MILEMARKER az új lemez
nyitódalával (Shrink to Fit) kezdett, abszolút telitalálat
egy olyan közönséggel szemben, amelynek jó része
nem ismerte a zenekart. A dalban ötvözõdik mindaz, amitõl
annyira nagyszerû és egyedi az MM: elektonikus hangzások,
energia, sodró lendület, játék az intenzitással.
A dalok szinte kizárólag az utolsó két lemezrõl
kerültek ki, az élõ elõadás pedig közelebb
hozta az új lemez lassabb, nehezebben befogadható tételeit
is, köszönhetõen a zenészek szenvedélyes
és életteli elõadásmódjának.
Roby, a szintis lány a lendületesebb részek alatt végig
táncolt, pörgött, de a közönség soraiból
is akadtak nagy népszerûségre szert tett követõi
:) Dave, a gitáros/énekes frontember nem mulasztotta
el megdicsérni a dohányosokat a kipöfékelt füsttel
okozott hatásos látvány miatt, még ha az az
egészség rovására is megy. Az irónia
persze nem volt semmilyen straight edge maszlagba ágyazva, nehéz
is lett volna elképzelni hasonlót az amúgy igencsak
dekadens megjelenésû zenekarról. A ráadást
ügyesen megúszták, ennek ellenére egy csepp hiányérzetünk
sem lehetett a buli után. Egészen különleges atmoszférát
varázsolt a MILEMARKER a Jailhouse pincéjébe, felkavarót,
borzongatót, eufórikusat és nem utolsó sorban
optimizmussal telit, mert bebizonyosodott, hogy igenis vevõ az itthoni
közönség stílushatárokat kötetlenül
kezelõ, igényes, független produkciókra.
*smartpunk
ANNABARBI
- október 12. Ludas, Bp.<
A Ludas
elõtt 9 óra tájban már egész kis tömeg
várakozott. Ez a tömeg aztán levonult a lepattant pincehelyiségbe
és mire az ANNABARBI színpadra állt, a teremben már
meg sem lehetett mozdulni. A közönség jelentõs
részét haverok tették ki, ami a számok között
az együttessel folytatott élénk kommunikációból
jól látszott. Talán ennek is köszönhetõ,
hogy Imre szelleme végig ott lebegett a fejünk felett... :)
El kell ismerni, hogy az Annabarbi már elsõ fellépésén
is jól szólt. Az eddigi dalok a tagok korábbi tevékenységétõl
nem teljesen idegen indierock vonalat követik. Van még mit
csiszolni rajtuk, de a kezdet mindenképpen bíztató.
Az énekkel is voltak problémák itt-ott, de az nagyon
jó, hogy az énekesi feladat megoszlik a tagok között.
Folyt. köv. novemberben. *ági
***
Igazán
kíváncsi voltam már az ANNABARBIra, másokkal
együtt én is sokat vártam a zenekartól, melynek
"némi" köze azért van a nagyszerû AMBER SMITH-hez.
Nem kellett csalódnom, a fiúk hihetetlen profizmussal álltak
a megmérettetés elé, amit egy elsõ koncert
jelent. A bevezetõ egy instrumentális, SLINT-et idézõ
szerzemény volt (anélkül, hogy hallották volna
valaha is az említett zenekart!), ezután meg rendes, tisztességesen
megírt popdalok következtek, sodró lendületûek,
harsány gitárokkal, remek vokális részekkel.
Ha az AMBER SMITH némileg a brit vonalhoz állt közelebb,
akkor az ANNABARBI zenéje inkább az amerikai indierock hagyományain
alapul. A feldogozott WEEZER-dal a koncert talán leggyengébb
száma volt (és errõl nem az ANNABARBI tehet!). Viccnek
még elmegy, de a saját számok ennél sokkal
jobbak! Ha azt írnám, ígéretes bemutatkozás,
nem lennék õszinte. Ez a koncert annál sokkal több
volt. Ígéretesnek még a buli elõtt éreztem
az ANNABARBI-t, de az ígéret azóta már be is
teljesült. Csak így tovább! *smartp
SPIRITUALIZED
- lemezbemutató, 2001. okt&oacutte;ber 12. (Apollo színház,
Hammersmith)
A SPIRITUALIZED
Anglia legnépszerûbb experimentális zenekara, új
lemezük 4. az NME listán, természetesen a lemezboltokban
az indie kategóriában található meg, ami ebben
az országban csak annyit tesz, hogy a szórakoztatóipar
35 alatti dolgozói játszanak a korongon. Kicsit félve
mentem el a lemezbemutatóra. Az Apollo leginkább a
Corvin mozira hasonlít, kint lehet kólát, rövidet,
pattogatott kukoricát vásárolni, igaz, az elõtérben
lehet cigarettázni, marihuánát és kokaint is
fogyasztani. Szerencse, hogy egy órát késünk,
mert székeinket elfoglalva éppen csak bejelentki Jason Pierce
új felállású csapatát a színpadra.
A 10 perces éteri elektronikus felvezetõ a sötétben
már erõsebb jelzés, mintha kigyulladnának a
piros "Art Alert" lámpák. Végül feljön
a 16 fõs zenekar a színpadra, és kezdetét veszi
a show. Elõl négy gitár, ugyanazt az akkordot
játsza mind más effektekkel, hátul samplers, dobos,
ütõs, majd fúvós kar, két nõi és
két férfi vokalista. A koncepció szerint a minimalizmust
kell gigantikussá felfújni, a 90-es évek Pink Floydja
minimalista garázszenekar. A hangzás, talán az Apollo
miatt olyan, mint a multiplex mozikban a dolby surrond, és a zene
is hasonlít egy mûvészies sci-fi soundtrackjére,
csak sokkal rosszabb és nincs vetítés sem. A számok
között nincsen szünet, és nagyon hasonló felépítésûek:
repetitív akkordbontás 10 hangszeren, 1-2 akkord / szám,
gigantikus hangzás, majd elhalkul a zene, és J. P. kicsit
affektáló, indiesen félválról vett módján
énekel valami nagyon távoli, nagyon mély és
nagyon érzelmes dologról, utána ismét crescendo,
majd fényjáték, és minden gitár gerjed/puttyog,
hogy experimentális legyen a vége. Egy-egy ilyen kísérlet
a mûvészet becserkészésére kb. 10 percig
tart, és átvezetõdik egy másik akkordba, ami
már egy másik számot takar. A lassú számok
számomra Vangelist idézik, a gyorsak pedig valami nagyon
elszánt progresszív rock zenekart, akik a Rollings Stones
szettjét akarják elõadni, néha eszembe jutnak
a progresszív technó partyk fél négykor, amikor
az ember kábán azon gondolkodik, hogy amit hall, az már
mûvészet vagy már vakvágány. Itt
persze a kérdésnek nincs értelme: Jason Pierce aktívan
keresi a mûvészetet, de nagyon rossz irányban. Egy
óra után azzal szórakoztatjuk magunkat, hogy különbözõ
szituációkat képzelünk. Jasonrõl
tudni kell, hogy egyszerre rúgta ki a SPIRITUALIZED kb. 10 alapító
tagját, mert elégedettlen volt velük, és azóta
alkalmazottjai vannak, ami anyagilag megérheti, meg nem is nagy
kihívás zeneileg, de elég durvák lehetnek a
próbák. Mi van akkor, ha egy 40 perces instrumentális
zúzás közben valakinek ki kell mennie, de nem meri megmondani
Jasonnek, mert ennyire földi dolgot nem lehet elõtte említeni
-- az tuti kirúgáshoz vezzetne. Vagy milyen lehet, amikor
Jason lejön a próbaterembe egy új számmal?
Fiúk, most játszatok mind A-dúrt? És
amikor számonkéri az elõzõ próbán
összehozott új számot? Na, ez szórakoztató
pár percig, de aztán eljövök, szégyellem,
hogy itt voltam, és fizettem, nem keveset. Az elsõ SPIRITUALIZEDot
láttam egyszer egy fesztiválon vagy tíz percig, és
akkor megfogott. Vettem lemezt is tõlük, ami nagyon rossz
volt, de azt gondoltam, talán az élõ produkció.
Nos, nem. A koncerten ettõl függetlenül elég
nagy sikerük van, ugyan jó páran hagyják el az
Apollot, illetve söröznek kint, azért vannak, akik transzba
esnek. A legjobb annak a srácnak lehetett, aki elõttem állt
a mosdóban a koncert elõtt, és egy jó 10-15
grammos csomagból ipari mennyiségû kokaint juttatott
minden testüregébe. Õ azt hiszem, magabiztosan
élvezett volna egy Charlie koncertet is. A SPIRITUALIZED ártatlan
próbálkozás, nem nevezném rossz zenekarnak,
mert nem zenekar, és amíg nem fognak adófizetõk
által befizetett pénzekbõl megjelenni valamelyik kortárs
mûvészeti fesztviálon, nem fogom õket károsnak
sem tartani. A VERVE második lemezének hátsó
borítja jut eszembe, amikor egy angol srác egy érzés-automatából
érzéseket vásárol (ld. Life is an Ocean). Talán
egyszer a Corvin moziban is fognak majd mûanyag spirituális
érzéseket árulni. *dr strangelove
***
És
ez még egy visszafogottabb koncertnek ígérkezett.
Legalábbis azt olvastam elõzõleg a különbözõ
lapok beharangozóiban, hogy Jason Pierce-t (a SPIRITUALIZED-t magát)
ezúttal "csak" egy 8 tagú fúvószenekar kíséri
(a hagyományos hangszereken kívül, persze), semmi vonószenekar,
semmi gospelkórus, mint az elõzõ lemez bemutatóján..
Hát, nem tudom. A koncert 7-re van meghirdetve, kicsit aggódunk
is, mert eléggé késünk, az Apollo, ez az Uránia
mozit idézõ színházterem pont a város
másik felén van. De nincs elõzenekar, így nem
maradunk le a kezdésrõl.ami egy (legalább) 20 percig
tartó szintetizátor-hangban (viiiiiiiiiiióóóóóóuuuu)
nyilvánul meg. Majd színpadra lép a zenekar. A frontember
furcsa módon, a színpad legszélén áll
és gitározik/énekel, semmi színpadi mozgás,
de ez most nem is errõl szól. Az elsõ lemez zárószámával,
a Cop shoot cop-pal kezdenek, és semmi kétséget nem
hagynak a felõl, itt mi is lesz. Hatalmas zúzás, legalább
10 perc, minden olyan monumentális, hogy csak na.és ez marad
végig a koncerten. Hát, egy Pink Floyd koncert ehhez képest
punk. Az Amnesiac meg egy OASIS-lemez. Nem is értem, otthon miért
nem lett még kult-zenekar a SPIRITUALIZED. Hatalmas érzelmek,
óceán, Isten, mûvészet, monumentalitás,
ilyen szavak jutnak az eszembe. Jason Pierce valahonnan a Tejúton
túlról énekel, nem is közülünk való,
még egy árva "thank you" sem hagyja el a száját
egész este. Aztán a két ráadás alatt
leszállnak kicsit közénk is, elnyomják a "Come
Together"-t is, na ez az egyetlen dal, ami miatt nem követelem vissza
a jegyem árát. A legutóbbi "slágert", a Stop
your cryin't-t nem is játsszák el ma, de úgysem illene
ide. Túl primkó kis popszám az egy olyan zenekarnak,
mint a Spiritualized. Sajnálom, hogy nem TINDERSTICKS-re mentem
inkább. *imre
LAMB -
október 19. Kentish Town Forum, London
Nem tudom,
itt Londonban direkt tervezik alul a koncertek közönségének
számát, mindenesetre (csakúgy, mint a másnapi
+ vasárnapi TURIN BRAKES és még egy csomó koncert)
mindkét este sold out a Forum, ennek megfelelõen tömegnyomor
van ma este is. A LAMB elõtt DJ-k "játszanak" ambient/trip-hop
zenéket, és, összeadva ezt azzal, hogy a LAMB egyfajta
"kommersz PORTISHEAD"-ként él egyesek fejében (részben
az enyémben is, bevallom), arra számítok, hogy egy
viszonylag lelassult, "elgondolkodós" koncert lesz itt ma este.
Hát. eléggé tévedek. Merthogy a LAMB egy kibaszott
jó és energikus koncertet nyom. Andy, a duó fiútagja
hatalmas show-ember, egyes számokban elõjön a szintik/samplerek
mögül és kongázik, vagy egyszerûen csak ugrál,
izzítja a közönséget, bekiabál, teljesen
õrül ez a fazon. Az elõzõ lemez egyik slágere
("Softly") alatt például teljesen átadja magát
az extázisnak, és elõször csak lekezel a közönséggel,
majd fogja magát és beugrik "crowd-surfing"-elni. Amúgy
a koncertzenekar egy dobosból, egy basszerosból/bõgõsbõl
(nagyon profin nyomja a srác) és egy gitáros/vokálos
arcból áll. Plusz ugye a duó, a LAMB maga, Louise
aki nagyon jól énekel (és szerintem sokkal jobban
- nõiesebben - néz ki, miint régebben), és Andy,
akit néha egy session-billentyûs segít ki, amikor kongázik
vagy csak õrültködik a színpadon. Mondom, hatalmas
hangulatot teremtenek, mindenkit táncra bírnak (igen, még
engem is), és ez nem csak amolyan "tapsolunk, mert szeretjük
a zenekart és elismerjük õket" õrjöngés
az amúgy szerintem elég sznob angol közönségtõl.
Hát, az ember ma este még a gázos megnyilvánulásokat
is elnézi nekik (Andy: "Tavaly volt egy idõszak, amikor kicsit
kisiklottunk és arra gondoltam, hogy feloszlunk" (közönség):
"búúúúúúúúúú"
Andy: ".tíz percig. Aztán eszünkbe jutottatok, és
eljöttünk, hogy ilyen fantasztikus közönségnek
játsszunk, mint ti" (közönség): "Váááááuuuuuuuu!"
Vagy amikor az elsõ ráadás elõtt felrakatja
velünk a kezünket, és azt mondja, érezzük
a szeretetet, ami átjárja a helyet.) A közönség
kétszer tapsolja vissza õket, elsõ ráadásban
természetesen "B-line", és az új kislemez, a "Gabriel",
majd másodszorra az elsõ lemezrõl: "Cottonwool", ezt
csak ketten adják elõ. Zseniális koncert volt. Soha
jobb indítást egy bulihoz. *imre
TURIN
BRAKES - október 20. Shepherd's Bush Empire, London
Mire 8-ra
megérkezem, épp a színpadot szerelik. Egy ideig nem
tudom, mi van, de kiderül: a vendég/elõzenekar SIMIAN-ról
sajnos lemaradtam, amit sajnálok, és bosszant is, mert elég
jókat halottam, és Pita is dicséri õket. Kíváncsi
lettem volna. Igaz, a jegyen 6: 30 van feltüntetve, de korábbi
tapasztalataimból okulva nem akartam órákat állni
a tömegben. na mindegy. Aztán háromnegyed óra
múlva megszólal a Mind Over Money intrója, legalábbis
intrónak tûnik, de eléggé megdöbbenek,
mert leginkább egy GORILLAZ remixnek tûnik (hip-hop alapok,
Damon Albarnéra emlékeztetõ énekhang. ha valaki
tud errõl valami konkrétumot, írjon már nekem!).
Közben színpadra lép a zenekar, a TURIN BRAKES-t egy
dobos, egy basszeros (aki erõsen hasonlít Dini-re a Fish!-bõl,
haha) és egy billentyûs/percussion-ös kíséri
ma este. A nyitószám a State of Things, majd The Door, aztán
össze-vissza játszanak az idén megjelent The Optimist
címû nagylemezrõl. Jó kis dalok, az énekes
Olly mint egy hisztis duci kisgyerek, a gitáros/vokalista Gale ülve
nyomja ma este. Bár amúgy eléggé unalmas lenne
már ez az akusztikus hullám, ami itt megy most Angliában
(ez is egy akusztikus koncert, elektromos gitár elõ sem kerül
egész este), de a TURIN BRAKES mégis valahogy jó.
Sõt, szerintem a legjobban a Future Boy szól, amit csak ketten
játszanak. Persze a legnagyobb õrjöngés a kislemezszámokra
megy, Underdog (Save me) és a záró szám
Mind Over Money (ami engem még mindig a MANICS Ready For Drowning-jára
emlékezetet erõsen, de azért még jó).
Aztán persze visszatapsolás, a ráadásban három
dal: a lemez címadó dala, az új kislemez egy B-oldala,
majd maga a single, az (Emergency) 72. 10-re vége is koncertnek.de
eléggé bõ 70 perc volt ez. Aki teheti, menjen
ki Bécsbe novemberben, mert jók! *imre
***
KONCERTEK ***
Október
31. Bp., Jailhouse -
CREATION
IS CRUCIFIXION (US - hackermetal), THE TAKTIKA (H - noise-káosz
premier)
November
2. Bp., Undergrass - LOADED INDIE PARTY
---
LACK (DK) elmarad :( ---
November
8. Miskolc, Földalatti Klub -
REACHING
FORWARD (NL - old school hardcore), STAID RESISTANCE (H)
November
9. Gödöllõ, Trafó - NonkonformEst
CATHARSIS
(US- kísérletezõ metalcore), DARKEST HOUR (US - amerikai
hardcore / európai metal ötvözet), NEWBORN (H), DAWNCORE
(H), KEVÉS (H)
November
9. Bp., Odeon Café -
ANNABARBI
(H), FISH (H)
November
10. Szombathely, Végállomás -
CATHARSIS(US),
DARKEST HOUR (US), DAWNCORE (H), HOPE DIES LAST (A - old school hardcore
nõi énekkel), KEVÉS (H)
November
16. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI
(H), FABULON (UK/US/N)
November
21. Bp., Jailhouse -
PLEASURE
FOREVER (US - ex-VSS, SLAVES borzongató rockzene, SubPop Rec.)
November
23. Bp. - II. Közép-Európai Hardcore-Punk Jamboree
KONFLIKT
(SK), DAVOVÁ PSYHÓZA (SK), ZEMEZLUC (CZ), ODPISANI (SL),
SOCIAL FREE FACE (H), BURNING INSIDE (H)
November
28. Bp., Süss Fel Nap -
PERSONA
NON GRATA (H - experimentális jazz-core), VERY BAD THINGS (H - ex-LEUKÉMIA
poszt-HC), THE TAKTIKA (H - noise csapás)
December
2. Bp., E-Klub - UNITY fesztivál-turné
AGNOSTIC
FRONT (US), THE DISTILLERS (US), DEATH TREAT (US) + további fellépõk
December
9. Bp. - Three Steps Beyond Ska Jamboree
PERSIANA
JONES (I), POLEMIC (SK), CSIZMÁSKANDÚR (H), KABINET RT. (H),
HOMOSKAPIENS (H)
December
22. Bp. Petõfi Csarnok -
DAWNCORE
(H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)
December
28. Miskolc, Földalatti -
DAWNCORE
(H), THE TAKTIKA (H)
December
29.Debrecen, Lovarda -
DAWNCORE
(H - a legsúlyosabb), TANKCSAPDA (utózenekar)
***
KONCERTEK KÖZÉP-EURÓPÁBAN ***
Október
21. Bécs, Pepsi Music Hall -
MUSE
(UK - rock)
Október
27. Bécs, Flex -
MELT-BANANA
(J - avant-noise)
Október
27. Bécs, Arena -
PROPAGANDHI
(US - pol-punk), MUFF POTTER, ELVIS JACKSON
Október
27. Bécs, Planet Music -
ROLLINS
BAND (US)
Október
28. Bécs, B72 -
TECHNO
ANIMAL (UK)
Október
28. Zágráb, KSET -
THE AMERICAN
ANALOG SET (US)
Október
30. Bécs, Arena -
THUMB
(D - hiphop/HC), HEIDEROOSJES (NL - punk)
Október
31. Bécs, Tüwi -
OIL (NL
- poszt-HC garázsrock),
November
1. Bécs, Tüwi -
ATOM
& HIS PACKAGE (US - egyszemélyes punk rock kabaré), WEDEKIND
November
1. Bécs, Flex -
VICTIMS
FAMILY (US)
Novenber
1. Graz -
CREATION
IS CRUCIFIXION (US - hacker death metal), THEMA ELEVEN (CZ)
November
2. Zágráb, KSET -
VICTIMS
FAMILY (US - hiperaktív jazzcore)
November
3. Bécs, Arena -
DUANE
PETERS & THE HUNS (US - US BOMBS énekese szólóban),
SMOOTH & GREEDY
November
4. Bécs, Tüwi -
AMERICAN
NIGHTMARE (US), ANI(E)MO(A)TION (A)
November
5. Bécs, Tüwi -
LACK
(DK), BORN DEAD ICONS
November
5. Bécs, Planet Music -
HEATHER
NOVA (US - alt.rock)
November
7. Bécs, Planet Music -
MACHINE
HEAD (US - metál)
November
7. Pozsony, Tearoom Bernolak - Straight Edge Youth Crew Minifest
REACHING
FORWARD (NL), SECOND AGE (PL), HOLD X TRUE (H)
November
8. Bécs, TÜWI -
CATHARSIS
(US), MASADA (A), KEVÉS (H)
November
9-11. Wels (A) - XV. Music Unlimited Fesztivál - http://www.servus.at/w8
THE EX
(NL), SHELLAC (US), MELT-BANANA (J), KLETKA RED (D-US), ZU (I) ... stb.
November
9. Bécs, Szene -
59 TIMES
THE PAIN (S)
November
12. Bécs, TüWi -
DARKEST
HOUR (US), DAWNCORE (H), ESOPHAGUS (A)
November
13. Bécs, Chelsea -
INTEGRITY
(US - az utolsó turné)
November
15. Bécs, Planet Music -
ASH (UK
- pop)
November
16. Bécs, Planet Music -
EELS
(US)
November
16. Bécs, EKH -
QUETZAL,
BUG
November
17. Oslip (A), Cselley Mühle - MOSHPIT Autumn 2001
ROTTEN
ROOTERS (A - punk´n´roll), LESSON LIFE (A), HOPE DIES LAST
(A), MASADA (A), SUPERBUTT (H), BOUNZ THE BALL (A)
November
17. Zágráb, Kset -
UNWOUND
(US - noiserock legenda), SHINER (US - 90's poszt-punk), AINA (E - spanyol
emo)
November
18. Zágráb, The Swamp -
PLEASURE
FOREVER (US - =SLAVES, ex-VSS)
November
19. Bécs, Chelsea -
TARA
JANE O'NEIL (US - ex-RODAN, RETSIN, THE SONORA PINE gitáros-énekesnõ
szólóban)
November
20. Zágráb -
TARA
JANE O'NEIL (US)
November
20. Bécs, Gasometer -
TRAVIS
(UK - pop), TURIN BRAKES (UK - pop)
November
21. Ilirska Bistrica (SLO), MKNZ -
TARA
JANE O'NEIL (US)
November
21. Bécs, Planet Music -
THERAPY?
(UK - punkrock)
November
23. Gleisdorf (A), Kulturkeller -
NIKAD
(HR - screamo)
November
24. Bécs, Sofiensale -
AIR (F
- elektro-pop)
November
24. Bécs, Tüwi -
THE LAST
FORTY SECONDS (US), CRUSH MY CALM, NIKAD (HR)
November
24. Graz -
CATHARSIS
(US), ANI(E)MO(A)TION (A)
November
26. Prága, 007 -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
November
26. Bécs, Chelsea -
THE FLAMINGO
MASSACRES, HOLLY MAY
November
27. Bécs, Arena -
THE PIETASTERS
(US - ska)
November
27. Wroclaw (PL) -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
November
29. Ljubljana -
ZEKE
(US - az amerikai tankcsapda) :)
November
30. Zágráb -
ZEKE
(US - punkrock)
December
1. - Bécs, Chelsea -
ZEKE
(US)
December
1. Zágráb, KSET -
TIGHT
BROS FROM WAY BACK (US - parázs garázs-rock), HITCH (B -
belga noise-emo vérfrissítés)
December
3. Bécs, Chelsea -
NEW END
ORIGINAL (US - ex-TEXAS IS THE REASON, ONELINEDRAWING emo rock)
December
7. Bécs, Tüwi -
LVMEN
(CZ)
December
21. Bécs, Arena -
CANNIBAL
CORPSE (US), KREATOR (D), NILE (US), MARDUK (N), KRISIUN
Január
26. Bécs, Flex -
LAMB
(UK)
***
KAPCSOLÓDÓ LINKEK ***
http://www.hactivist.com
http://www.milemarker.org
http://www.extra.hu/annabarbi
http://www.spiritualized.com
http://www.lambfans.com
http://www.turinbrakes.com
*********************************************
LEIRATKOZÁS:
[email protected]
subject:
(bármilyen anyázás)
body:
(itt lehet folytatni)
|