FRISS
Csütörtökön
AMBER SMITH koncert a Süss Feal Napban, az utolsó fellépésük
Imre hosszabbra tervezett londoni útja elõtt, tehát
egy darabig nem láthatjuk õket együtt. Elõttük
a FABULON játszik, egyenlõre még mindig csak hármasban.
A fél 9-es kezdésre érdemes ügyelni, mivel 11-ig
be kell fejezni a bulit.
ÜZENET
(na ilyen rovat azért nem lesz a jövõben sem, ez most
rendkívüli)
Lassan
visszaáll a hírlevél a heti rendszerességre,
de a megjelenés legalkalmasabb napját még nem sikerült
megtalálni :) Számos technikai probléma is adódott
az utóbbi idõben, nem könnyû ennyi "elõfizetõvel"
boldogulni, de úgy tûnik, sikerült megoldani a problémákat
egy ügyes szoftverrel. Esetleg elõfordulhat, hogy olyan is
megkapja ezt a számot, aki már leiratkozott, tõlük
elnézést elõre is, jó lenne, ha újból
jeleznék ebbéli igényüket.
Rengeteg
új lemez van, amirõl írni lehetne, jó lenne,
ha aktivizálná magát mindenki. Elsõsorban azokra
gondolok, akik már bizonyítottak, de tehetséges új
jelentkezõket is szívesen fogadunk (beugró egy kritika!).
"Kapod a zenét, írod amit gondolsz" alapon mûködhetne
a dolog, úgyhogy hajrá!
AMI
VAN
Ezúttal
csak KONCERTDÁTUMOK vannak (van néhány változás!!),
meg egy rövid beszámoló a vasárnapi GOOD CLEAN
FUN koncertrõl.
AMI
VOLT
GOOD CLEAN
FUN - Szeptember 16. Gödöllõ, Trafó -
Ami rögtön
szembetûnt késõi érkezésem ellenére,
hogy egész sokan voltak a Trafó pincéjében,
többen jöttek vidékrõl, köszönhetõen
az elõzenekaroknak is, amelyekrõl sajnos ismét lemaradtam.
A washingtoni GOOD CLEAN FUN rögtön egy reagálással
kezdte koncertjét: néhányan itthonról a koncert
elõtt emaileket küldözgettek nekik, hogy ne lépjenek
fel egy "homofóbnak" bélyegzett zenekar után (ez az
eléggé megfoghatatlan vád a HOLD X TRUE-t érte),
de szerencsére a zenekar okosabb annál, hogy bedõljön
az effajta hecckampányoknak, mindenesetre Issa, az énekes
biztosított mindenkit arról, hogy nekik nincs bajuk a homoszexuálisokkal
és hogy a legjobb barátja is "gay". Nem is forszírozták
a dolgot a továbbiakban, inkább belecsaptak a húrokba.
A múltkori, kissé furcsára sikeredett budapesti koncertjük
után (Móri Borozó) :) úgy gondoltam, a zenekar
kényszerûségbõl helyezi a hangsúlyt az
amúgy igazán szellemes szövegelésre, most vasárnap
viszont egyértelmûen a zenének és a nagyszerû,
fogós daloknak jutott a fõszerep. Nem használták
ki a keddi tragédiát sem "súlyos üzenetek" továbbítására,
a frontember végig mosolygott és jókedvû volt,
néhány szellemesség elcsattant a számok között
is. A zenekar visszafogott lelkesedéssel, de pontosan és
tisztességesen játszott, visszafogottságuk némileg
a közönségre is átterjedt. A legnagyobb lelkesedés
a Song For The Ladies-t kísérte, amelybe spontán módon
két "helyi" lány is beszállt (na jó, otthon
biztos készültek) ;) Az új lemezrõl néhány
számot játszottak csak, a "legslágeresebb" Next Year
In Jerusalem sajnos nem volt köztük, lehet, hogy pont az aktualitása
miatt hagyták ki. Rövidnek tûnt a koncert, bár
egy szellemességgel ezt is sikerült elütniük: a GORILLA
BISCUITS-feldolgozás után az énekes a nagy "punkrock
rulebook"-ot idézte, mely szerint feldolgozásdal után
már nincs több ráadás :) A búcsú
viszont igazán optimista volt: viszlát jövõre!
*smartpunk
KONCERTEK,
RENDEZVÉNYEK
Szeptember
20. Bp., Süss Fel Nap - (20:30-23:00!)
AMBER
SMITH (H - nembúcsúkoncert), FABULON (UK/H)
Szeptember
21. Gödöllõ, Trafó - Nemart Turné
BEZ PANIKE
(HR), SEMMI KOMOLY (H), THE SNOBS (H), HATÓSÁGILAG TILOS
(H), BARACKCA (H)
- ((a
szeptember 28-i ENSIGN koncert elmarad!!)) -
Szeptember
28. Gödöllõ, Trafó - "Two Steps Beyond" SKA Jamboree
POLEMIC
(SK), CSIZMÁSKANDÚR (H - Tatabánya), A KÓKLER
(H - Tiszavasvári), TIZENHÉT (H - Szombathely), BOOGIE MAMA
(H - Bp.), COLUMBO KUTYÁJA (H - Bp.)
Szeptember
30. Bp., Wig Wam -
LEADFOOT
(US - ex-CORROSION OF CONFORMITY rock), RAGING SLAB (US - rock)
Október
2. Bp., Jailhouse -
ENGINE
DOWN (US - poszt-hc emo, Lovitt Records)
Október
5. Szentendre, Sandro's Pub -
TRAGIC
VISION (D - német emo), SEMMI KOMOLY (H - punkrock), INSIDE FEARS
(H - new school), BANKRUPT (H - punkrock)
Október
5. Szeged, JATE Klub -
FABULON
(UK/H - indierock), MÁSFÉL (H - instrumentális(poszt?)rock)
Október
6. Szarvas -
FABULON
(UK/H - indierock), MÁSFÉL (H - instrumentális(poszt?)rock)
Október
8. Bp., Jailhouse -
MILEMARKER
(US - emo/poszt-hc/triphop(!), Jade Tree Records), THEMA ELEVEN (CZ - az
egyik legjobb cseh zenekar!)
Október
12. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI
(H - ex-AMBER SMITH premier)
Október
22. Gödöllõ, Trafó -
TRAGEDY
(US - ex-HIS HERO IS GONE), SYNBIOS (E - crustpunk)
Október
27. Csepel, Freeport - III. Erdõs Péter Emlékfesztivál
ANTI-NOWHERE
LEAGUE (UK), 88-as CSOPORT, KRETENS, AURÓRA CIRKÁLÓ,
C.P.G, BANDANAS, BARANGÓ ÉS A CIÁN
November
3. Bp. -
LACK
(DK - a "dán refused" újra pesten!)
November
9. Gödöllõ, Trafó -
CATHARSIS
(US- kísérletezõ metalcore), DARKEST HOUR (US - amerikai
hardcore / európai metal ötvözet), NEWBORN (H), DAWNCORE
(H), KEVÉS (H)
November
10. Sárvár, Nádasdy vár -
CATHARSIS
(US ), NEWBORN (H), KEVÉS (H)
November
16. Bp., Ludas Rock Klub -
ANNABARBI
(H - ex-AMBER SMITH!), FABULON (UK/H - indierock)
November
24. Bp. - II. Közép-Európai Hardcore-Punk Jamboree
KONFLIKT
(SK), DAVOVÁ PSYHÓZA (SK), ZEMEZLUC (CZ), ODPISANI (SL),
SOCIAL FREE FACE (H)
December
2. Bp. - UNITY fesztivál-turné
AGNOSTIC
FRONT (US) + további fontos fellépõk :) (meg nem erõsítve:
THE NERVE AGENTS, STRIFE)
KONCERTEK
KÖZÉP-EURÓPÁBAN
Szeptember
21. Zágráb, KSET -
COUCH
(D - poszt-rock)
Szeptember
26. Bécs, Arena - Resistance Tour 2001
MAXIMUM
PENALTY (US), BACKFIRE, BREAKDOWN
Szeptember
27. Bécs, Arena - Punk-O-Rama Tour
BOUNCING
SOULS (US - epitaph-os pop-punk), GUTTERMOUTH (US - pop-punk legenda),
MOUTHWASH (UK - skapunk), BOMBSHELL ROCKS
Szeptember
29. Bécs, Flex -
FOETUS
(US - poszt-indusztriál mester)
Október
3. Bécs, Arena -
GOOD
RIDDANCE (US - dallamos hardcore-punk), DEATH BY STEREO (US - elozenekarnak
elmegy :))
Október
6. Bécs, EKH - Hardware Bash Fesztivál!
Y (D
- powerviolence, Sound Pollution), LVMEEN (CZ - a cseh Neurosis), GRIEVANCE,
WOJCZECH, YACOPSA (D - fastcore, Slap-A-Ham Records)
Október
7. Bécs, Arena -
CELLOPHANE
SUCKERS (D - a legjobb német garázsrock)
Október
8. Bécs, Gasometer -
BRIAN
SETZER '68 COMEBACK SPECIAL (US - Brian ezúttal garázsrockban
utazik)
Október
15. Bécs, Arena -
ELECTRIC
FRANKENSTEIN (US - alkoholista garázsrock)
Október
16. Bécs, TBA -
RAH BRAS
(US - noiserock õrület)
Október
16. Bécs, Arena -
CITIZEN
FISH (UK - legendás angol punkzenekar egy kis ska-val)
Október
20. Bécs, Libro Music Hall -
MANIC
STREET PREACHERS (UK)
Október
20. Bécs, EKH -
TRAGEDY
(US - ex-HIS HERO IS GONE!)
Október
31. Bécs, TüWi -
CREATION
IS CRUCIFIXION (US - hackermetal), FALLEN INTO ASHES (H - budapesti metal-core)
November
2. Zágráb, KSET -
VICTIMS
FAMILY (US - hiperaktív jazzcore)
November
8. Bécs, TÜWI -
CATHARSIS
(US), KEVÉS (H)
November
17. Zágráb, KSET -
PLEASURE
FOREVER (US - a SLAVES új néven, változatlan stílusban)
November
17. Zágráb, Kset -
UNWOUND
(US - noiserock legenda), SHINER (US - 90's poszt-punk), AINA (E - spanyol
emo)
November
19. Zágráb -
TARA
JANE O'NEIL (US - ex-RODAN, RETSIN, THE SONORA PINE gitáros-énekesnõ
szólóban)
November
24. Bécs, Sofiensale -
AIR (F
- elektro-pop)
November
26. Prága, 007 -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
November
27. Wroclaw (PL) -
AS FRIENDS
RUST (US - népszerû dallamos HC), STRIKE ANYWHERE (US - dallamos
punk-HC reménység)
November
29. Ljubljana -
ZEKE
(US - az amerikai tankcsapda) :)
November
30. Zágráb -
ZEKE
(US - punkrock)
December
1. - Bécs, Chelsea -
ZEKE
(US)
December
1. Zágráb, KSET -
TIGHT
BROS FROM WAY BACK (US - parázs garázs-rock), HITCH (B -
belga noise-emo vérfrissítés)
KAPCSOLÓDÓ
LINKEK
http://www.phyte.com/gcf
*********************************************
LEIRATKOZÁS:
[email protected]
subject:
(bármilyen anyázás)
body:
(itt lehet folytatni)
|