LEGÚJABB SZÁM | RÉGEBBI SZÁMOK
8. SZÁM  / 2001. július 17.  / burn baby burn

Sziasztok,

a hírlevelet a SÁRVÁRI FESZTIVÁL rövid és szubjektív beszámolójával
kezdjük, az AJÁNLÓban 3(!) e heti buliról is írunk, érdemes
tanulmányozni az itthoni és a bécsi KONCERTEK folyamatosan bõvülõ és
módosuló listáját, az új LEMEZEK közül pedig a héten a
WEEZER és a SAVES THE DAY új albumáról olvashattok (utóbbiért elõre is
bocs!), valamint egy egészen rendhagyó HOLY
MOLAR kislemezrõl. A hírlevél végén összegyûjtöttünk néhány ide
kapcsolódó linket azoknak, akik a munkahelyükrõl interneteznek
:)

További jó nyaralást,

azújszerk.
 

MI VOLT?

Sárvári fesztivál, július 7-8.

Igyekszem elkerülni bármiféle objektivitásnak még a látszatát is, a
fesztivált a magam részérõl élveztem, néhány koncertet
kihagytam és egyes koncerteket kimondottan rossznak találtam. Ezekrõl
nem tudok, illetve nem akarok írni. Amirõl írok, azon ott
voltam és valamiért még tetszett is.
Nem tudom megbecsülni, hányan voltunk, talán 150-200 ember megfordult a
várudvarban a két nap alatt. Családias hangulat
uralkodott, voltak sátrak, sör, helyi lányok és várlátogató turisták, de
sajnos nem volt kaja (se vegan, se egyéb) és a tisztálkodási
lehetõségek is elég korlátozottak voltak.

A fesztivál legnagyobb meglepetését a francia BURN HOLLYWOOD BURN
okozta, a demójukról hallottam néhány számot a
koncert elõtt, ami alapján elég átlagos metalcore-ra számítottam (kb.
DAMNATION A.D.), de ezek a pofátlanul fiatal srácok élõben
mindezt olyan lendülettel és energiával adták elõ, ami könnyen überelte
még a ZEGOTA-t is. Az énekes nem kímélte magát (sem a
közönséget), sorozatosan elvágódott, a színpadról bukfencezett a vár
kövezetére, saját testi erejével késztette mozgásra a
közönséget (szerencsére gyenge fizikuma megvédte az atrocitásoktól).
Szép lassan a zenekar többi tagja is feloldódott a
zajáradatban, hol egyik, hol másik gitáros dobta el magát a színpadon, a
dobcucc majdnem ledõlt a dobogóról a nagy lendületben
és a hosszabbítóra ömlött ásványvíz kis híján zárlatot okozott. A
közönség meglepõen visszafogottan fogadta a színpadi akciót, bár
ez inkább a letaglózottságnak, mintsem a közönynek volt köszönhetõ.
Az utánuk következõ belga BROKEN PROMISES esetében már inkább a metál
felé billent a mérleg: a szokásos Good Life-os
hangzás borús, "szimfónikus" metálra emlékeztetõ gitárhangzásokkal
egészült ki, nekem legalábbis az egykori
TIAMAT-ot juttatták eszembe a hangszeres részek. A dalokat lírai részek
kötötték össze, az egész produkció összességében
nagyon profi volt, bár kevésbé átütõ, mint a BURN HOLLYWOOD BURN
szereplése.

A második nap meglepetése a budapesti EMBERS koncertje volt, õk is
metállal operálnak, de intenzitásuk messze túltesz a többi
hasonló hazai próbálkozáson. A NEWBORN egy francia fesztivál és egy kis
wiesen-i kitérõ után elég fáradtan érkezett meg
Sárvárra, de a fellépésükön ez alig látszott, a nap során õk mozgatták
át leginkább a vár pincéjének közönségét (az esõre hajló idõ
miatt vasárnap a pincében zajlottak a koncertek). Az olasz INERDZIA
koncertje délután még kérdéses volt, mivel dobosuk
sportbalesetet szenvedett a foci során, de aztán valahogy mégis
összerakhatták a helyi kórházban, mert becsülettel végignyomta a
bulit az addigra már szemmel láthatóan fáradt közönség elõtt, akiket a
pörgõs oi!-zene sem tudott igazán föléleszteni.

Reméljük lesz folytatás jövõre, az egészen eredeti helyszín egy nagyobb
szabású fesztivált is elbírna még, bár úgy tûnik, továbbra
is kevesen vannak azok, akik egy kis utazást is hajlandók vállalni egy
ilyen buliért.
 
 

AJÁNLÓ
 

KEDD július 17. Budapest, Jailhouse (IX. Tûzoltó utca)
Az este a holland DRIVEN-é lesz, bemutatkozó lemezük a Good Life-nál
jelent meg, ami sokat elárul a hangzásukról, új
lemezüket pedig a CATHARSIS kiadója, az amerikai Crimeth Inc. gondozza.
A zenekar jelenlegi Európa-turnéjával, melynek alcíme
CrimethInc. Experiment in European Euphoria, érdekes kísérletre
vállalkozott: fellépéseikre más mûfajú zenekarok, nem zenei
elõadók (költõk, színtársulatok, politikai aktivisták stb.), illetve a
közönség aktív bevonását tervezték. A pesti koncert mentes lesz
az efféle extráktól, a zenekar nyitott hozzáállása azonban mindenki
számára vonzó lehet.
Az elõzenekar a hasonló stílusú és nem kevésbé elszánt FALLEN INTO ASHES
lesz (természetesen õk is hírlevelünk olvasói! :))
 

CSÜTÖRTÖK július 19. Budapest, Süss Fel Nap (V. Honvéd utca)
Ennek a koncertnek a pénztárca sem szabhat határt, ha valami igazán
marketinges szöveget akarnék írni, akkor azt állítanám, hogy
ez a koncert lesz a DAWNCORE Entertainment For The Rest címû, a német
Join The Team Player Records jóvoltából egész
Európában megjelenõ régi-új cd-ep-jének budapesti premierje. Elõttük egy
új csapat mutatkozik be (SUN WORKSHOP, ha jól
emlékszem a nevükre), utánuk pedig a SUPERBUTT játszik. A Süssben
megszokott hangerõ felerészben már garantálja a sikert,
úgyhogy igazán nem kell sok hozzá, hogy egy jó hangulatú bulinak nézzünk
elébe.
 

SZOMBAT július 21. Budapest, Süss Fel Nap (V. Honvéd utca)
Ismét veszélyben a Süsü, nem is merek arra gondolni, mi marad a klubból,
ha a szombati zenekarok úgy igazán befûtenek. A
német HIGHSCORE minõségi old-school hardcore-t játszik a MINOR THREAT
nyomdokain, míg a holland BETERCORE az
old-school-t már iszonyatos sebességre pörgeti föl, ráadásul valami
egészen hisztérikus énekkel párosítja. A szintén holland OLHO
DE GATO is hasonló stílusban és tempóban utazik, a budapesti HUMAN ERROR
pedig még extrémebb crust/grind stílusban nyitja
az estét fél 8 magasságában. A beugró baráti 800 Ft lesz.
 

KONCERTEK

Július 17. Bp., Jailhouse -
DRIVEN (NL-US - új Crimeth Inc.-es (ex-GoodLife) metalcore) + FALLEN
INTO ASHES (Bp.)

Július 19. Bp., Süss Fel Nap - INGYENES!
SUPERBUTT (nu-metal :)), DAWNCORE (bp metalcore), SUN WORKSHOP
(bemutatkozó koncert!)

Július 21. 19:30 Bp., Süss Fel Nap -
HIGHSCORE (D - old school királyok), BETERCORE (NL -  fastcore a CHARLES
BRONSON stílusában), OLHO DE GATO (NL -
fastcore), HUMAN ERROR (Bp. - crust/grind)

Július 24. Gödöllõ, Trafó -
FORCE OF CHANGE (D - old school hc), BURNING INSIDE (H - BPHC legenda)

Augusztus 1. 21:30 Bp., P**** Sziget, W***** Színpad -
SUNSHINE (CZ - zajos cseh new-wave/poszt-hc, újra Pesten!)

Augusztus 3. Bp., P**** Sziget, M**** H***** Színpad -
IGNITE (US - magyar HC Kaliforniából :)), POWERHOUSE (US - dögös punk-HC
a MADBALL modorában), SOCIAL FREE FACE (H
- Savaria HC), DAWNCORE (H - a tavalyi év egyik legjobb szigetes
koncertjét adták!!), BURNING INSIDE (H - bp-i HC legenda)

Augusztus 7. Bp., P**** Sziget, Nagyszínpad -
ASH (UK - pop-punk), PLACEBO (UK)>

Augusztus 30. Szeged
Augusztus 31. Bp., Süss Fel Nap -
STRENGTH APPROACH (IT), FRATELLANZA (IT)

Szeptember 11. Bp., Mega Pub -
BUSINESS (UK - street legenda), ? BLOOD FOR BLOOD ? (US - agresszív
bostoni bunkócore, de a kiadójuk szerint nem is
vesznek részt ezen a turnén), MURPHY'S LAW (US - NYHC legenda),
ANTI-FLAG (US - politikus poppunk), TIGER ARMY (US -
punk)

Szeptember 16.(!!!) Gödöllõ, Trafó -
GOOD CLEAN FUN (US - vidám washingtoni straight edge)
 

TOVÁBBI VÁRHATÓ KONCERTEK ITTHON:

- CATHARSIS (US - kísérletezõ metalcore), NEWBORN - 3 állomás (Gödöllõ,
Sárvár, Debrecen)!!!
- TRAGEDY (US - ex-HIS HERO IS GONE)
- MILEMARKER (US - emo/poszt-hc/triphop(!), Jade Tree Records)
- ENGINE DOWN (US - poszt-hc, Lovitt Records)
 
 

KONCERTEK KÖZÉP-EURÓPÁBAN

Július 14. Bécs, Shelter -
U.S. BOMBS (US - a legjobb punkrock egy önveszélyes ex-gördeszkás
énekessel), ROTTEN ROOTERS, MALTSCHICKS
MOLODOI

Augusztus 31. Bécs, Arena - Fesztivál!
MAN OR ASTRO-MAN? (VILÁGÛR, ill. US - 22. századi surf-garage-punk),
LAGWAGON (US - fatwreck-es pop- punk), SNAPCASE
(US - talán a legnépszerûbb hardcore-zenekar), MAD CADDIES (US -
ska-swing-punk királyok)

Szeptember 14. Bécs -
THE LOCUST (US - san diego-i kaotikus new-wave/grind)

Szeptember 27. Bécs, Arena -
BOUNCING SOULS (US - epitaph-os pop-punk), GUTTERMOUTH (US - pop-punk
legenda), BOMBSHELL ROCKS, MOUTHWASH

Szeptember 29. Bécs, Flex -
FOETUS (US - poszt-indusztriál mester)

Október 3. Bécs, Arena -
GOOD RIDDANCE (US - dallamos hardcore-punk), DEATH BY STEREO (US -
elõzenekarnak elmegy :))

Október 6. Bécs - Hardware Bash - Fesztivál!
Y (D - powerviolence, Sound Pollution!), LVMMEN (CZ - a cseh Neurosis),
GRIEVANCE, WOJCZECH, YACØPSÆ

Október 7. Bécs, Libro Music Hall -
BRIAN SETZER '68 COMEBACK SPECIAL (US - Brian ezúttal garázsrockban
utazik)

Október 15. Bécs, Arena -
ELECTRIC FRANKENSTEIN (US - alkoholista garázsrock)

Október 16. Bécs, Arena -
CITIZEN FISH (UK - legendás angol punkzenekar egy kis ska-val)

Október 20. Bécs -
TRAGEDY (US - ex-HIS HERO IS GONE!)

Október 31. Bécs, TüWi -
CREATION IS CRUCIFIXION (US - hackermetal), FALLEN INTO ASHES (H -
budapesti metal-core)
 
 

LEMEZEK

WEEZER - The Green Album (G***** Records)

Annak ellenére, hogy zöld, közel sem éretlen. Sõt, talán eddig a
"legweezeresebb" album. A "kék" (1994) és a Pinkerton (1996)
után a fiúknak sikerült olyat alkotniuk, amit 46x-i hallgatás után sem
sikerült megunjak. (Bevallom, a kéken még voltak nóták,
amelyeket elõszeretettel szkippeltem.) Az új album számai, amelyek
nemigen hosszabbak 3 percnél,  nem késztetnek ilyesmire.
Mind a Hash Pipe néhol vinnyogós énekkel gazdagított pörgése, az Island
In The Sun nyugodtan egyszerû tökéletessége, a Crab
dallamossága, egyaránt hiteles. Hiányoltam azonban a kék albumon lévõ
Only In Dreams-hez, és a Say It Ain't So-hoz hasonló,
depresszív, de extázisba hozó alkotásokat.
Eleinte keveselltem az album 28 percét is, de rájöttem, ez a
maximalisták minimalizmusa.
Eltérõ véleménnyel volt azonban magyar zenetévénk egy kiemelkedõen
intelligens egyede (Dorka volt az, a drága), aki a Hash Pipe
klipje után: "Én nem tom kit gyõzött meg ez a klip, hogy az
amerikaiaknak igaza van, és a =w=t imádni kell?! (idétlen fintort vág)
De
talán a szumósok a klipben elszórakoztattak titeket is." (cosmo-s
mosollyal búcsúzik) ezt teszem én is. *bévé
 

SAVES THE DAY - Stay What You Are (Vagrant Records)

Ha korábban volt is egy szikrányi fantázia ebben a meglehetõsen átlagos
gitárpopzenekarban, mára az is kiveszett belõlük.
Legfrissebb albumuk a leggusztustalanabb amerikai rádiórock és a
leggusztustalanabb britpop-boyband-ek termékeinek elegye. Az
énekes a korábbinál még vékonyabb hangon nyavalyog, a zene annyira
rágógumi, hogy jó eséllyel láthatjuk visszont a következõ
amerikai gimis vígjátékban, ahol a srác életének legnagyobb kalandja,
hogy kipróbálja a füvet, a lány meg már majdnem leszbikus
lesz, de inkább mégis összejönnek a sráccal a film végén és amikor a
betûk mennek, pont ez a szar fog szólni dolbi sztereóban
(vagy valamelyik másik a sok közül, de úgysem fogjuk tudni
megkülönböztetni). *smartpunk
 

HOLY MOLAR - Live At The San Diego Metropolitan Coorrectional Center 7"
(Three One G Records)

A történet úgy szól, hogy ez az alkalmi formáció (amely áll a SWING
KIDS, az ANTIOCH ARROW, a CHARLES BRONSON, a GET
HUSTLE, a THE LOCUST és még egy csomó más zenekar egykori és jelenlegi
tagjaiból) eddigi egyetlen koncertjét a san diego-i
javítóintézetben játszotta szilveszerterkor, aminek a vége teljes káosz
és lázadás lett. Ezt persze nem fontos elhinni, sõt! A
folyamatos háttérzajok önmagukért beszélnek... A zene viszont valóban
felforgató, az egész projekt mögött hallhatóan a LOCUST
áll, végigvezetve minket a san diego-i avantgard noise-rock
törzsfejlõdésén. Természetesen nem hiányoznak az idétlen
szintetizátorok sem, ráadásul egy derék nõszemély énekel, persze csak
amolyan BRONSONos módon ;). Kiváló! *smartpunk
 

TÉMÁBA VÁGÓ LINKEK:

http://www.burnhollywoodburn.fr.fm
http://crimethinc.com/tours.html
http://www.tar.hu/fallenintoashes
http://www.dawncore.com
http://www.jointheteamplayer.com
http://www.weezer.com
http://www.thelocust.com
 

*********************************************
LEIRATKOZÁS: [email protected]
subject: (bármilyen anyázás)
body: (itt lehet folytatni)

 


 
Hosted by www.Geocities.ws

1