Július
9. hétfõ - Budapest, Mega Pub - XIV. Erzsébet királnyné
- Öv utca
sarok.
Ismét
egy hétfõ, amikor érdemes lenézni a Mega Pubba!
Az este fõ
attrakciója
az olasz INERDZIA lesz, ízig-vérig olasz
temperamentum
street-punkba oltva. Egy kemény kis csaj énekel, naná,
hogy
olaszul, és garantáltan padlóra küld mindenkit,
aki nem
balról közelíti az oi!-t :) Hasonló stílusban
melegít be a
"buglói"
BÖILER, csupa lemezboltokból ismerõs arc, majd
meglátjátok
:) Elõttük a HÁTSÓ SZÁNDÉK nyomul
feszes punk-rockkal, az
estét
pedig a HUMAN ERROR nyitja kb. 8 óra
magasságában,
õk Budapest legbetegebb hangzású crust/grind zenekara
(ha
van még
ilyen rajtuk kívül egyáltalán), de persze õk
is ízig-vérig
punkok.
NYÁRON
MAGYARORSZÁGON
július
17. Budapest - Driven (US) - új Crimeth Inc.-es (ex-GoodLife)
metalcore
+ vendég
július
21, szombat, Süss fel Nap, BP, Honvéd utca 5. Highscore (D,
old
school
királyok), Betercore (NL Fastcore/Charles Bronon Style) Olho de
Gato
(NL betercore), Human Error (Crust/Grind Madness) !!!PONTOS KEZDES
19.30
!!!
Belépõ
800 forint info: [email protected]
július
24. Trafó, Gödöllõ - Force Of Change (német
old school hc)
szeptember
11. Budapest, Mega Pub - Business (UK) - street legenda,
Blood
For Blood (US) - agresszív hc, Anti-Flag (US) - politikus poppunk,
Tiger
Army
szeptember
15. Good Clean Fun (US) straight edge vidáman
KÖZÖSSÉGI
ESEMÉNYEK
(PUZZLE,
FABULON UK), péntek, Sajnos a Puzzle elejérõl lemaradtam,
mert
a Rézmálba
vezetõ
út
hosszúnak és meredeknek bizonyult. Meglepõ volt, hogy
milyen kevesen
jöttek
el, s az a kevéske közönség is csak
üldögélt
a színpaddal szemben, vagy a bárnál szopogatták
söreiket, míg a
fiúk
(és az új basszeros lány!!!)
keményebbnél
keményebb rock számokat nyomtak. Lehet, hogy ez a
passzivitás
a magyar közönség jellegzetessége? Az ének
egy kicsit
rosszul szólt már a Puzzle alatt is, amennyire ezt a
nem-zeneértõ
füleim súgták, de a Fabulon alatt ez még
jobban
érezhetõvé vált. Nem tudom, hogy ez a rossz
technikának, vagy a
hely
akusztikájának tudható be (a
Rézmal
egy nagyon pici hely, de Ligeti Gyuri hangja még így is átütõ
volt.
Füstösen rekedtes, erõteljesen karakteres,
amolyan
"na, most leveszem a nõket a lábukról"-féle.
Pörögtek a saját és
feldolgozás
számokegymás után rövidebb
szünetekkel
és a Puzzle-ra jellemzõ dobszerelésekkel. Persze az
új
basszusgitáros
lányzó bemutatása sem
maradhatott
el. Jól mutat egy lány a szinpadon, pláne, hogy egy
rock
zenekarról
van szó, bár szerintem
erõsíti
a Puzzle szedett-vedett megjelenését.
Tulajdonképpen
érzéseim a Puzzle-lel kapcsolatban ambivalensek. Egyrészt
kedvelem
õket, mert lendületesek és
nem ismerek
rajtuk kívül olyan átütõ és energikus
magyar rock bandát,
akik
ilyen jó elõadók lennének. Másrészt
a
saját
számaikból hiányzik a jelleg, az egyéniség.
Mikor hallgatom õket,
mindig
ott motoszkál a fejemben valamilyen
külföldi
párhuzam: "Ez nem egy Primal Scream dallam?" vagy "Erre akár
az
Acquiesce-t
is lehetne énekelni". Lehet,
hogy
ha csak feldolgozásokat játszanának, akkor õszintébbnek
tûnnének,
de így
egy kicsit mindig becsapva
érzem
magam a koncertjeik után. Igy esett ez most is. Bár nem bánom,
hogy
ott voltam a koncerjükön, de szerény Cd-
gyûjteményem
biztos nem fogom a jövõben megjelenõ anyagukkal bõvíteni.
Rövid
átszerelés után a Fabulon csapott a húrokba.
Valahogy nagyobb
közönséget
vonzottak (vagy az angolok és amerikaiak
a Puzzle
alatt a kerthelységben döntötték magukba a napi
néhány liter
söradagjukat?).
A három tagból álló Fabulon UK
szintén
nagyon lendületes zenekar, és sokkal jobban játszanak
élõben,
mint
a hanghordozón, amit volt szerencsém
egyszer-kétszer
meghallgatni. A koncert igazi (egyéniséggel töltött!)
angolosan
poppos hangulatot teremtett egy
pillanat
alatt (az angolajkú közönség valahogy sokkal inkább
vevõk a
bulira).
Két ingyen Fabulon lemez is elkelt,
bár
a szégyenlõsebb hallgatoságnak ideje sem volt bátorságát
összeszedve
a CD
elnyerésére feltett kérdésre
válaszolni,
most ebben is az angolok (amerikaiak?) voltak a gyorsabbak.
Bár
akinek bejött a koncert, akár vásárolhattak
Fabulon
lemezt a koncert után. De milyen is volt az az "angolosan poppos
hangulat"?
Fabulonék le sem tagadhatják hazájuk zenei hatását,
leginkább
a Blur-t
idézik, azt is a Parklife-os idõszakából. A
dalok kellemesen
szólnak,
az ének vicces és
nem hagyja
a közönséget lankadni. A "zúzósabb" (amennyire
ezt a pop
kategória
megengedi) számok ugyanúgy jelen
voltak,
mint a kicsit lassabb, érzelmesebb dalok. A közönség
nagy
részét,
ahogy emgem is magával ragadott a
Fabulon
egyénisége.
*st
(MEZÕTÚR)
hétvége, Az idei Wanted mezõtúri fesztivál
tehetségkutató
versenyén
meglepõ módon nem a metallista zenekarok voltak többségben,
úgyhogy
nem volt könnyû. Végül is a békéscsabai
Middlewave zenekar
nyert:
angol pop csatázik az seattle-i rockkal, mindezt Paul Draper
énekstílusában.
Második helyezést elért Angertea (asszem szegedi)
fiatalos
lendületével (20 évesek még csak) és egy
Tool feldolgozással
nyerte
el tetszésünket, míg harmadik lett a budapesti Domina
Massive,
két
gitár + egy kütyü, nagyjából Apollo 440.
Versenyen kívül
felfedezésre
került még a békéscsabai Rag Doll, akik ilyen
Charlatans,
Primal
Scream, Ocean Color Scene hatásokkal és feldolgozásokkal
nyomulnak,
élen egy testvérpárral. :o)
A Middlewave
a sziget elsõ napján játszik a Bahia színpadon,
a Galapagos
elõtt,
7 órától, míg a Rag Doll a sziget utsó
napján, szintén Bahia
színpad.
Utóbbi zenekar fellép még a Hegyalja fesztiválon,
Efotton és a
Kottán
is. *kbe
LEMEZEK
LAST DAYS
OF APRIL - Angel Youth (Bad Taste / Deep Elm)
Elég
szomorú, hogy egy ilyen nagyszerû svéd zenekart egy
amerikai kiadón
keresztül
kell megismernem, de az Emo Diaries
válogatáslemezeirõl
híres Deep Elm Records valószínûleg sokkal több
pénzt
tudott promócióra fordítani, mint a kis svéd
Bad Taste, akik ezt a
kitûnõ
albumot eredetileg megjelentették. A LAST DAYS OF APRIL jó
arányérzékkel
találja el a középutat az amerikai és a brit
indierock
között,
a dalok leginkább a GET UP KIDS és a PROMISE RING világát
idézik,
a hangzás és a hangszerelés (vonósok, billentûs
hangszerek)
viszont
kimondottan brit hagyományokon alapulnak. Az atmoszférikus,
lebegõ
hangzás, amelyet mindig épp a megfelelõ pillanatban
színesítenek
a vonósok,
még fokozottabb érzelmi töltetet ad ennek a szép
és pozitív
zenének.
A lendületesebb dalok (legjobbak az Aspirins and Alcohol, a
Will
The Violins Be Playing és a Glowing Me Choking You) egybõl
magával
ragadják
a hallgatót, míg a lassabb szerzemények, mint a The
Days I
Recall
Being Wonderful vagy a csodálatos Make Friends With Time több
elmélyülést
igényelnek. A friss, eredeti hangzás és a kedves akcentus
alapján
borítékolni lehet az amerikai sikert, épp ideje hát,
hogy a
hazai
indie közönség is megismerje ezt a nem is olyan távoli
zenekart.
*smartpunk
ELF POWER
- Winter Is Coming (Sugar Free Records))
A cím
szerencsére még a tavalyi télre utal, ez a lemez is
a múlt évben
jelent
meg, de mivel valószínûleg elenyészõ
itthon a száma
azoknak,
akik ismerik ezt a kiváló zenekart, merészelek írni
róla ebben
a nyári
pangásban.
Folkos
amerikai indierock-kal van dolgunk, kevésbé forradalmi, viszont
legalább
annyira hatásos, mint a NEUTRAL MILK HOTEL, a hangszer-arzenál
és
rendhagyó alkalmazásuk, a sok mesteri disszonancia és
a
pszichedelikus
hangulatok pedig a MERCURY REV-hez állnak legközelebb. Az
album
hihetetlen játékossága garantáltan rabul ejt
minden hallgatót,
akinek
elege van már a rengeteg zenei (többek között indierock)
klisébõl.
A dalok közül lehetetlen kiemelni a legjobbakat, az album
végig
egyenletesen magas színvonalú, hangzásánál
fogva egyedül a záró,
közel
10 perces noise-pop mestermû, a The Albatross "lóg ki" a sorból,
a
masszív
gitárzaj mély és katartikus zárást ad
ennek a nagyszerû
albumnak.
*smartpunk
TOVÁBBI
VÁRHATÓ KONCERTEK ITTHON:
- CATHARSIS
(US - kísérletezõ metal-core), NEWBORN - 3 állomás!!!
- TRAGEDY
(US - ex-HIS HERO IS GONE)
- MILEMARKER
(US - emo/poszt-hc/triphop(!), Jade Tree Records)
- ENGINE
DOWN (US - poszt-hc, Lovitt Records)
CÉLUNK
Továbbra
is a közösség informálása és szervezése.
Szeretnénk egy indie
portált
indítani és koncerteket, bulikat szervezni. Úgy
segíthettek, ha
a) megválaszoljátok
a heti közvéleménykutatási kérdésünket
b) részt
vesztek
az információk terjesztésében, ami hetente
egy word dokumentum
kiprintelését
és közintézményben, pl. iskola való kifüggesztését
jelenti,
a dokumentumot külön körlevélben küldjük
annak, aki jelzi, hogy
küldhetjük
c) lemezkritikákat, koncertbeszámolókat, infókat
küldtök d)
részt
vesztek a szerkesztésben.
KÉRDÉSEK
Bombázzatok
vele. Amire nem tudjuk a választ, azt betesszük a következõ
körlevélbe,
ennyi olvasó közül valaki biztos tudja a választ...
NETIKETT
A reply
all funkciót hanyagoljátok, ahhoz túl sokan vagyunk.
Minden a
többiekre
tartozó infót berakunk a következõ hírlevélbe,
ha az
indierockos
címre elkülditek. Bármilyen indie kérdésetek
van,
megválaszoljuk
vagy berakjuk a következõ hírlevélbe magát
a kérdést.
Mindenkinek
a nevét el lehet olvasni a cc-ben, mert közösséget
építünk,
illetve
hát aki a ti negyedekbe fér, ez akkor fog megint mûködni,
ha már
nem a
freemailrõl levezünk..
A válaszoknál
töröljétek ki az eredeti hírlevelet, mert elég
hosszú...
Összeállította
Darvas Péter és Antal Dániel
"Shoot
the Messenger" - Catatonia
PS.
Ha a hírlevelet szándékod ellenére kaptad,
és le szeretnél kerülni
a listáról,
akkor küldj egy ilyen értelmû levelet az
[email protected]
-ra. Ha ismerõsöd forrwardolta tovább a levelet,
és
szeretnél
feliratkozni (aminek nagyon örülnénk, hiszen fontos tudnunk,
hány
emberhez jutnak el információink), akkor küldj az
[email protected]
címre egy levelet a teljes neveddel. A
hírlevélhez
várjuk mindenki hozzászólásait. Információkat
egész héten
küldhettek
a címre, vasárnap napközben zárjuk le a hírlevelet,
addig
minden
infót berakunk, ami profilba vág; nem csak koncert- és
lemezinfókat,
hanem egyéb rokon kulturális eseményeket, ha az várhatóan
érdekli
a lista olvasóit.