vizitatori 1
Parinte si copil: 2. A cui este grija.

1- Elisa

  1. Fratele meu are doi gemeni ce implinesc aproape doi ani.
  2. De curand s-a constatat ca au, in grade diferite, elemente de autism.
  3. Si de aici o serie de discutii despre cine a fost de vina ca n-a observat pana acum, fiind implicate mama - ca nu a observat anumite comportamente ale lor mai putin obisnuite, medicul de familie - ca nu i-a consultat cu atentie si responsabilitate, ceilalti din jur care au fost mai aproape de ei (bunica si chiar eu).
  4. Cum ar putea fi recuperati pentru a reveni la nivelul copiilor de varsta lor?
01.01.2005
Bucuresti

2- Zina

  1. Responsabilitate au toti adultii care se afla in preajma lor.
  2. Acum, ca s-a ajuns in starea asta nu trebuie batuta saua cine a fost de vina.
  3. Multa afectiune prin apropiere fizica de ei, separat si impreuna.
  4. Sa va auda vorbind cu un ton cald, indiferent ce spuneti dar sa va auda vocea cat mai des.
10.01.2005
Buftea

Hosted by www.Geocities.ws

1