vizitatori 1
|
|
|
|
| Parinte
si copil: 2. A cui este grija. |
|
|
1-
Elisa
|
- Fratele
meu are doi gemeni ce implinesc aproape doi ani.
- De
curand s-a constatat ca au, in grade diferite, elemente
de autism.
- Si
de aici o serie de discutii despre cine a fost de vina ca
n-a observat pana acum, fiind implicate mama - ca nu a observat
anumite comportamente ale lor mai putin obisnuite, medicul
de familie - ca nu i-a consultat cu atentie si responsabilitate,
ceilalti din jur care au fost mai aproape de ei (bunica
si chiar eu).
- Cum
ar putea fi recuperati pentru a reveni la nivelul copiilor
de varsta lor?
|
|
| 01.01.2005 |
|
| Bucuresti |
|
2-
Zina
|
- Responsabilitate
au toti adultii care se afla in preajma lor.
- Acum,
ca s-a ajuns in starea asta nu trebuie batuta saua cine
a fost de vina.
- Multa
afectiune prin apropiere fizica de ei, separat si impreuna.
- Sa
va auda vorbind cu un ton cald, indiferent ce spuneti dar
sa va auda vocea cat mai des.
|
|
| 10.01.2005 |
|
| Buftea |
|
|