Krsty

1.CD - DZAST SEJ F.U.C.K.     

Prv nez ideme ku veci - tak krst sa mal uskutocnit v Calypso Bare, ale ten bar sa premenoval na Australian Bar - a ajtak tam bolo zatvorene. Krst zacal priblizne o 17:30, 29 Decembra 2002 v "Ceili's Irish Pub" na 8th Avenue (Stephen's Avenue). Po prichode do krcmi Peter sa rozpraval s casnickou - lebo Lukas sa nerad rozprava s ludmi. Peter sa vypytoval na ceny, az prisiel na to, ze obycajne pivo stoji $5.75 a Irske stoji $6.25. Tak Peter si objednal jedno Kilkenny. Peter nesetril a Lukas to zaplatil (bol to narodeninovy darcek - za bonbonieru ktoru kupil Peter Lukasovi 21.Dec). Peter sa spytal peknej blondavej predavacky ci moze zobrat pol-litrak vonku. Casnicka bola trochu zaskocena a povedala, ze "vonku je zakazane nosit pohare". Peter povedal okej a spytal sa jej ci moze potom porozlievat trocha piva na zem. Ona zase zaskocena povedala, ze nie. Peter bol trochu smutny, ze prisiel az do downtownu (centra mesta) a nebude ziadny krst. Ked doniesla ta pekna blondina to pivo, tak Petrovi svitlo v hlave ci by nemohla doniest tanier. A casnicka si myslela, ze si chceme nieco objednat. Peter jej vysvetlil, ze chce cisty-prazdny tanier. No a tak priniesla ten tanier. No a krst sa zacal. Po rozliati piva na CD, Peter dopil to pivo, Lukas odlozil pivom-vonajuce CD do vrecka a odisli na vlak-elektricku.

2.CD - PRECO JE TO TAK?
Odohralo sa to priblizne o 18:40 pred kinom Cineplex Odeon v Sunridge stvrti. Po zakupeni listkov na film "The Hot Chick" ktory satal $12.95 sa Peter s Lukasom vybrali von, aby pokrstili druhe CD. Styl kstenia ani teraz nebol rovnaky no a napad bol ho prijebat o zem, aby sa rozletelo. No a Peter chcel, aby sa "rozbijania" ujal Lukas. No a tak Lukas vzal CD a drrrb ho o zem. No ale potom sme chceli s polamanym CDckom zobrat nejake fotky az sme zistili, ze casti z CDcka su fuc. No a tak sme jak kokoti behali hore-dole pri kine a hladali kusky polamaneho CDcka. No proste sranda az na to, ze vonku bolo -10C. No akurat vtedy na miesto prislo
auto a svietilo pekne na polamane kusky CDcka, ktore sa odrazali a Peter ich mohol lahsie najst a pozbierat. No a tak pozbierali co sa dalo, a odfotili par zaberov. Potom to Lukas zabalil a odlozil do vrecka. No a tak sa skoncil krst druheho CDcka. Potom uz len Peter kupil popcocn a malinovku a isli na ten film. No a tieto Petrove narodeniny to uz bola "Peter's Third Annual Movie Party"
(rok 2000 - Castaway, 2001 - Majestic, 2002 - The Hot Chick, 2003 - Stuck On You, 2004 - ???))

3.CD - BABKY DEMOKRATKY EP
18.4.2003 - Calgary, pri obchode na Castleridge Plaza. Priblizne o 18:00. Krst zacal uplne inac ako bolo planovane. Peter len siel kupit mlieko, ale bolo by to drze, arogantne  a obzvlast trapne ist za nejakou babkou ci by nemohla poliat nase CD mliekom. No a tak Peter povedal Lukasovi, aby pokrstil on. Peter kupil 1 liter cokoladoveho mlieka v skatuli. Pred obchodom z neho trochu odpil - asi 7 deci. Ked zistil, ze uz z litra takmer nic nezostalo, islo sa na krst. Lukas vzal CD, a pekne pooblieval Babky Demokratky
(to CD, of course...) Peter robil fotky. No ale aj Peter potom polial CD mliekom a Lukas robil fotky, no a tak sa dofotilo, a mlieko dopilo... Po krste sa robili chujoviny pred obchodom. Peter s Lukasom sa navzajom tlacili v kosikoch...

4.CD - DIVNY SVET
18.4.2003 - Calgary, pri budove na recyklaciu flias a Auto-umyvarkou na Falconridge Plaza. Priblizne 8:00 vecer Po krste Babky Demokratky sa isiel kupit zapalovac, pretoze Peter zabudol jeden doma. Potom Peter povedal, ze palit sa nesmie na verejnosti. Potom sli na Slurpee a Peter stihol zjest este aj extravelky hot-dog. Zastavili sa aj u Karola, ale nebol doma. Peter sa este pri dalsom obchode siel vystat do krcmy. Potom sa vratili ku tej umyvarke - a budovu na recyklaciu. Okolo 8:00 sa krst zacal. Peter zacal palit CD  zapalovacom, a neskor aj Lukas. Takisto aj tu sa Peter s Lukasom fotili navzajom... Krst sa ukoncil CD vlozilo do obalu a Peter si este isiel kupit milk-shake...

5.CD - KOMERCNE SRACKY
Krst sa zacal konat Nedelu 7.Sep.2003 v popoludnajsich hodinach v krcme s Biliardmi. Peter mal plan pokrstit CD tak, ze ho da medzi biliardove gule a ked sa rozohra, CD sa zlomi, ale CD bolo velmi pevne a nie a nie sa zlomit. Len ten "celofan" z CD sa trochu odlepil a opukol. Po dvanastom udere sme nemali viac penazi na biliard a tak sme sa pobrali ku mne (Petovi). Lukas po ceste ku Petovi dostal napad, ze CD pokrstime tak, ze ho Lukas prejde motorkou. Vzadu za domom Lukas presiel po CDcku
motorkou a CD Komercne Sracky bolo pokrstene.

6.CD - JASNA BUDUCNOST
7.11.2004 priblizne 5 hodin podvecer. Krst sa konal na travnatej luke na sidlisku Panorama Hills v Calgary. Padlo vela napadov ako pokrstit tento album, no najlepsi napad bol podpalit album, ale nie ako "podpalit" 4.album Divny Svet. Lukas pripravil technicky benzin do zapalovacov a slo sa. Nasli sme vhodny podstavec na celu vec - kamen. Na kamen sme dali CD a obliali technicakom. Potom sme CD zapalili na treti pokus a uz sa len pridaval benzin. Nasledne sme sa fotili a tocili kratke video. Toto bol asi najvyznamnejsi krst, lebo vonku bola kosa, a na albume sa podielal aj novy clen skupiny Jano. Takze taky bol krst.

7.CD - LIVE IMPRO
17.12.2004 okolo 8:50 vecer. Krst sa konal opat na tej travnatej luke na sidlisku Panorama Hills v Calgary. Tentoraz sme mali pokrstit CDcko paintball puskou, ale akosi sme nezohnali CO2 ako napln a tak sme zvolili inu techniku. Lukas povedal, ze jedine KLA-DI-VOM! No a tak to bolo kladivo. Cely krst sme aj filmovali. Peter chytil kladivo do ruk a hral sa okolo CDcka az nakoniec ho tresol. CD sa samozrejme zlomilo. Potom nasledoval Jano... Aj on si tresol. Az nakoniec prislo na Lukasa. Skor nez Peter stihol pripravit vsetko na kameru Lukas sa pustil do CDcka ako keby to bola nejaka ziva obet. Bezhlavo udieral uz uplne dolamane CD.... Z CDcka ostali velmi male kusky. CD sme potom pochovali. Lukas dokonca spravil zo stebiel travy "akysi" kriz. Takze CD odpociva hore na tej tranvatej luke.

8.CD - F.U.C.K. Vianoce
30.12.2004 okolo 8:40 vecer, Predstavte si, kde sa konal krst. No zase na tej travnatej luke na kopci na sidlisku Panorama Hills. Tento krst bol trochu aj sklamanim, no predsa sa CD pokrstilo. Totiz vonku bolo -21C, no ked sme sa vystverali na kopec pocitili sme silny naval studeneho vzduchu (to sa tu vola windchill a ten mohol mat tak -30C). Behom 5 minut ani jeden z nas si necitil prsty na rukach a pritom Peter mal aspon rukavice, no nepomohli. Krstilo sa tentoraz uz paintball puskou. Nikto sa nechcel ujat pusky kvoli neciteniu si prstov. No nakoniec sa toho ujal Jano, ktory si zopar krat strelil az rozstrielal CDcko. A tak nase CDcko odpociva zmrznute na travnatej luke, asi 15 metrov od CDcka LIVE IMPRO. Brrr,  Aj naprik velkej zime sa nejake to foto odfotilo. Hoci vsetko takmer s rozmazanymi tvarami a bez detailu.

FOTKY: Krsty z albumov
CD1 Dzast Sej F.U.C.K.
CD2 Preco Je To Tak?
CD3 Babky Demokratky
CD4 Divny Svet
CD5 Komercne Sracky

CD6 Jasna Buducnost
CD7 Live Impro
CD8 F.U.C.K. Vianoce
Hosted by www.Geocities.ws

1