Mégegy BKV (és egyéb?) kiskapu ------------------------------ BKV ellenes trükkök helyett a következo "legális" módszert használom: útlevelet hordok magamnál, ami a rendornek elég, ergo nem fog érte b*szogatni úgy, mintha semmi sem lenne nálam, viszont a lakcím nincs benne! Tudom, elvileg akkor sem adhatja ki az adataimat, ha a személyi nálam van, de így nem kell feljelentéssel fenyegetozni, ha esetleg mégis ki akarná... Ja, és kényelmesebb, mert az ellenor is ismeri a dolgot, így ha az útlevelet lobogtatom, már nem is kéri a jegyemet. MaD MiND kiegészítés - a békávé lobbizott, ennek köszönhetően most már a rendőr kiadhatja az adataidat, illetve az ellenőrnek is van joga elkérni és megnézni, mert már hatóságnak számít. Szívás. Úgyhogy marad az ignorálás és a továbbhaladás. Igaz, egyszer így a dunaplázai kijáratnál úgy kigáncsoltak hogy nekiestem a falnak, de thanks to fal, nem estem el totál, úgyhogy mentem tovább szó nélkül, a lényeg hogy az ellenőrök szopják be. MÁV jegyvétel soron kívül ------------------------- Késésben vagy, indul a vonatod, nagy a sor. Ismerős :) Állj be az előrendelt jegypénztárhoz és kérd a jegyedet. Mondd meg a nevedet. Elkezdi keresni, de nem találja (vajon miért? :) ). Mondd meg, hogy milyen szar ez a MÁV, neked elmegy a vonatod, direkt rendelted meg a jegyet, és most itt packáznak veled más hibájából. A pénztáros úgy fogja nyomni a jegyedet oda, ahová kéred, mint egy kisangyal. Ingyen BKV egész életedre ------------------------- A kovetkező jogi hezagra egy jogos haverom hivta fel a figyelem. Tuti modszer: a magyar allam biztositja neked, hogy te terites mentesen utazhass a BKVn amig meg nem doglesz a kovetkezi a modszer, jol figyeljetek! Amit leirok azt ugy kell csinald ahogy mondom, hogy a jog a te oldaladon alljon es ne a kocsog bkv-jan ugy hogy jol figyelj. Amikor elkap az elenor es rimankodni kezd, hogy pot dij, te azt mondod, hogy nem vagy hajlando kifizetni. Akkor keri a szemleyidet: kozlod vele, hogy nem hatosag nincsen joga a szemelyit elkerni, es te, mivel nem vagy hajlando egyutt mukodni, ezert "kizarod magad az utazasbol" (ez a jogi megfogalmazas amit a BKV hasznal "az utas ki jeggyel nem rendelkezik es nem hajlando egyutt mukodesre az ellenorrel azt ki kell zarni az utazasbol"). Es termeszetesen le kell hogy szallj a jarmurol (vagy kisetalj a metro aluljarobol) Ezek utan az elenor termeszetesen kovethet teged es lehet, hogy a kovetkezovel all(hat) elo: O mar pedig rendort hiv es neki te koteles vagy kiszolgaltati a szemelyi adataid. Erre, azt mondod hogy te azt tudod, am de te nem vagy hajlando meg varni a rendort! Erre az ellenor kozolheti veled, hogy mar pedig o feltartoztat. Es itt jon a dolog JOGI kulcsa!!!: Te erre azt mondod neki: "Az, hogy en jegy nelkul utaztam az szabalysertesnek minosul, ha maga engem feltartoztat addig amig ki jon a rendor es nem hagy szabad utamra, azzal on az alapveto szemelyisegi jogaimat serti meg, ami BUNCSELEKMENY (!! nem szabaly sertes, ettol osszeszarja majd magat!)... ugy hogy ha ide hivja a rendort, hogy en igazoljam magamat, akkor annal a rendornel en feljelentest teszek on ellen, hogy feltartoztatott! Kesz ennyi: innentol kezdve ket lehetoseg van 1) Kurvaanyazva elenged 2) oda hivja a rendort, igazoltatnak kifizted a 800.- pot dijt, es feljelented az ellenort es sokkal nagyobb karteritesert szetpereled az agyát... ki talasz valami sztorit, hogy emiatt estel el mondjuk 5000 ft jovedelmtol. Az nem tul sok es azt megiteli neked a birosag. csak jol jarhatsz... hal istennnek allambacsi vigyaz a jogainkra... Éves bérlet hamisítás --------------------- Tök egyszerű ! Odáig nyilvánvaló, hogy beszkenneled nagy felbontásban a bérletet, ugye? Na, akkor kitörlöd róla a beírt számokat (mert olyan bérletet szkennelsz ugye be, amibe be van írva, hogy hanyadikától hanyadikáig jó???), majd redukálod Adobe Photoshoppal, úgy, hogy centiméterben adod meg pontosan, hogy mekkora legyen (le kell mérni a bérletszelvényt). Tehát ha ez megvan, kinyomtatod, rárakod pontosan a régi bérletet, és kivágod! Csomó ilyet gyártsál. Persze még nincs kész, most jön a lényeg. Ugyanis amióta elkapták a fiatalokat, akik ezt csinálták, kitalálták, hogy HOLOGRAMMOT kell rá tenni! És akkor majd biztos nem tudják hamisítani. Hát tényleg, hologrammot nyomtatni nem lehet, és gyártani is nehézkés, viszont ki mondta, hogy nincs hologrammod? Hát amikor lejár a régi, mintának vett bérleted, akkor az már nem kell, nem? Csak szépen kivágod róla a hologrammot, de kurvára pontosan, majd átragasztod a másolt-bérletre, sulifixxel, hogy ne NAGYON tartson, hogy később le tudd róla szedni, a következő hónapban, amikor megint új bérlet kellene :) És ott a teljesen élethű bérleted, hologrammal ellátva! Még egy éves metrójegy ---------------------- A metrók elektronikus lyukasztói, amiknek elvileg nagyon fejlettnek kénének hogy legyenek, nagyon, nagyon szarul vannak összeszerelve. Úgyhogy ha valaki egész éves metrójegyet szeretne, beteszi a jegyét a lyukasztóba, és abban a pillanatban, hogy kilyukasztja a jegyet a gép (ezt lehet hallani ahogy mozog a jó orosz gyártmány), azonnal húzd ki a jegyet a gépből és a másik kezeddel simítsd végig a jegyet. Egy pár próba után tökéletesen fog menni. A tinta szétkenődik a jegyen és olvashatatlan lesz. Ezután azt magyarázhatjuk az ellenőrnek, amit akarunk. Úgyse tudja elolvasni, és majdnem mindig elenged (főleg ha nagy a forgalom!). Utazás HÉV-en kerékpárral, ingyen --------------------------------- Egy hosszabb biciklitúra után kényelmesebb felszállni a HÉVre, mint még több kilómétert hazatekerni. Ilyenkor segít ez a trükk, ha nincs nálad jegy. Már felszállás előtt a láncot szépen leakasztani, s lelógatni, esetleg a kezed kissé összeolajozni a hitelesség kedvéért. Ha az ellenőr jön ártatlan arccal elmesélni neki, hogy a biciklid tönkrement, s így nem tudsz hazatekerni... Ez a módszer, higyjétek el beválik! Bár tudom kissé gonosz dolog másnak a jólelkűségére alapozni... Utazás HÉV-en ------------- A klasszikusnak mondható HÉV-es "ellenőrfigyelő" trükk. Azt tudni kell, hogy a HÉV-eken egyszerre egy ellenőr (kalaúz) utazik az esetek 90%-ában, ki a szerelvény egyik végétől halad folyamatosan a másik vége felé. A feladat mindössze annyi, hogy a megállókban kitekintve megfigyelni az ellenőr pozícióját, s ennek függvényében változtatni a helyzetünket, ha kell kocsiról kocsira. Gondolom nem nehéz elképzelni a megoldás menetét... :) A kalauzkikerülési módszerekről ------------------------------- Ha nem a végállomáson szálltál fel, akkor ha jön a kalauz, és az újfelszállók jegyét kéri, akkor lapitassz. Ha a végállomáson szállsz fel, akkor vegyél egy jegyet a legelső megállóig, gyorsan kezeltetsd le nagy mosolyok közepette, hogy a kalauz emlékezzen a képedre, majd maradj fenn a vonaton. Ugyancsak hatásos, ha a vonaton elkezdessz végigmenni, majd amikor találkozol a kalajjal, azt mondod, a kollégája kezelte. Ha más nincs, akkor marad az első vagy utólsó kocsi wc-je, mert oda nincs kedve benézni. Ha röhögni akarsz a vénasszonyokon, a fülkés vonatkocsik végénél a kapcsolószekrényben kapcsold ki(télen), vagy be(nyáron) a fűtést, és figyeld a reakciókat... Hogyan jussunk be a villamosok vezetőfülkéjébe? ----------------------------------------------- A II. típusú BKV:-villamosok (pl. 4-6) vezetőfülkéjébe könnyen bejuthatsz (ha elég magas vagy): az ajtó jobb felső sarkában lévő éket told fel. Aztán menj be és lopd el a berendezést! Éves Metró-bérlet egy jegy árából (Félix) --------------------------------------------- Szoval én ha közlekedem a Mertron, akkor egy régi jegyet teszekaaalyukasztoba, és alá egy jó jegyet! A Gép mind a kettotalukasztja, a pecsétaa felso, rosszajegyre kerül! És máris elkészítetted az évesabérletedet! ;-) Ha kérdezikaholaszáltál fel, akkor mond a legtávolibb vágállomást! Ha az ellenör akar menjen el és nézze meg, hogy a gépük nem müködik! ;-) Villamosnál azt jegy a kezemben, és a igyexem a középsö ajtón felszálni! Ha késön veszem észre azaellenort, azt mondom: Nem muködött a gép! Meg is mutatom neki hogy rossz! De a jegyet kilyukasztja! Ekkor hatalmasat kell csodálkozni! JÉÉÉÉ! Az elöbb nemasikerült! De béna vagyok! ;-) Észrevételem hogy vidéken (Legalábbis Pécsett, aholanagyrészt lakom Pesten kivül) kettesével mennek azaellenörök! Az egyik az elso ajónál, a másik a hátónál száll fel. Kilyukasztja a jegyét, megnézi a kombinációt, majd elindul a jármü közepe fele. Ezértapraktikusabb középen felszálni, hiszen nagyobb az esélyed arra hogy megmenekülsz, és idöben észreveszed az ellenséget! ;-) Kiegeszites (LeonApufi) Ha az ellenorarendort akar hivatni, nyugodtan 1ez bele. Ugyanis ha az a marha /bocsi/ elmegy, hogy rendort keritsen te lelphetsz szepen. DE! Ha oda is jon a rendor, es elkeri a szemelyidet add atanyugodtan, mar ha nem koroznek ;) es varj nyugodtan, mig a rend ore kielvezkedi magat az igazolvanyodon, es ataakarna nyujtani az ellenornek, akkor csapjal le, mert azaadatvedelmi torveny szerint hatosagiaszemely NEM adhatja ki a szemelyes adatidat a te irasos beleegyezesed nelkul. :) Kiegeszites (Rezni) Szerintem metrón egyáltalán nem kell jegy, mert a Deák téren a kis földalattinál soha nincsenek ellenorök, illetve csak olyanok akik a kocsikban cirkálnak, de a kijárattal nem foglalkoznak. Ha visszaemlékezel, akkor a piros és a kék megállójában soha nincsenek egyszerre mindkét kijárónál ellenorök (tuzvédelmi okokból) , tehát mindig át lehet jutni a kis földalattira... Ha már a lépcso visz felfelé akkor a jobbik esetben a szélson állsz, felérve pedig a legszélso ellenorhöz lépsz, úgy hogy az összes többi ellenornek háttal állsz. Ekkor kotorászni kezdesz a zsebedben míg az "ellenorödet" le nem köti egy lamer, vagy egy nagyi... a megfelelo pillanatban higgadtan lelépsz (a többi ellenor azt gondolja, hogy már bemutattad a bérletedet... 8I Ha mégsem tudsz elmenekülni, akkor jöhet a nincs nálam semmilyen igazolvány (a Deáknál húzós). Vagy jó dolog ha hamisítasz egy régi diákot ha pedig mégis felírják a valós adataidat akkor se fizesd ki a csekket (ha még diák vagy), mert nincs kereseted (elvileg) és a feljelentési, ügyvédi költség nem fedezné a bírságot... (saját tapasztalat).8/ Remélem most már senki nem fog jegyet venni !!! Ingyen a BKV járművein ( az iro neve nem publikus ) ------------------------------------------------------------------ Mivel jogszabályilag nem rögzíthetik, hogy közlekedési jármuvön utazva és a jegyet nem megváltva utazók a magánlaksértéshez hasonló közterületsértési vétséget követnek el, így ha esetleg az ellenor rendorrel jön, akkor sem büntethetnek meg. Miért is? 1., A rendornek semmi köze a BKV (MÁV, stb...) belso ügyeihez, illetve csak feljelentés, stb procedúrák után, de ez természetesen hosszadalmas, és bizonyítani kell. 2., Az ellenor persze tudni akarja a neved, kéri a személyid, vagy valamilyen arcképes igazolványt. NEM KÖTELESSÉGED ODAADNI!!! 3., Ha a rendor kéri el, még akkor is megteheted, hogy azt mondod: nincs nálad, de akkor esetleg bevihet az orsre igazoltatás miatt, és ismerve a mai rendorséget nem biztos, hogy ugyan olyan ép borrel is jössz ki onnan. 4., Ha a rendornek mégis odaadod az igazolványt, negédesen figyelmeztetheted, hogy a személyes adataid kiszolgáltatása az ellenornek az állampolgársági jogaid nyilvános sárba tiprása, amiért feljelentheted, s ha kezedben van a csekk, még BIZONYÍTÉKOD is van rá, igaz, csak közvetett. 5., Ha a rendorrel bármi bajod van, nyugodtan TE IS IGAZOLTATHATOD ot, elkérve a törzsszámát és megnézve az igazolványát. Ráadásul épp most kezdik átvilágítani a rendorséget, milyen visszaéléseket, jogtalanságokat követnek napról napra a "szolgálunk és védünk" csapat tagjai. Ergo: TE IS ÜTHETSZ!!! Nem kell egy erélyesebb fellépéstol megilletodve a nagyob hangúnak igazat adni, és azt csinálni, amit mond. TUDD, hogy kinek milyen jogai, kötelességei vannak, mert nagyon komolyan rá is lehet fázni, ha nem tudod... Ingyen a vonaton ( az iro neve nem publikus ) ---------------------------------------------- Ha nem vettünk jegyet (lemaradtunk, túl nagy a sor stb...) akkor mindenképpen érdemes megpróbálni: ha a kaller nem a legeslegutolsó ajtónál száll fel, akkor a legtulsó peremen kihúzhatjuk, mig elmegy a búsba, aztán ha maradt hely még akár le is ülhetünk, de DANGER: 400 ft pótdijjal sújtják azokat, akik a vonaton vesznek a kék embertol jegyet! Ez akkrol frankó, ha ODA megyünk pestrol. Haza: egyszeruen felszállunk, elkerüljük a kallert leülésnél, s egy bazi könyvbe mélyedünk, s mikor elbömböli magát, hogy 'jegyeket az újuncoktól', lapitunk mint *** a fuben. Ez eddig mindig bejött, kivéve ha csont üres volt a kocsi, mert akkor feltuno, hogy a 0 ból 1 lett.... Hogyan utazz ingyen vonaton? (mataiand@egon.gyaloglo.hu) ------------------------------------------------------ Ha nagyobb vonaton utazol, majdnem biztos, hogy egy-két csoport is van a vonaton. Ilyenkor csak azt kell mondanod, hogy a csoportal vagy. Vagy bebújsz a WC-be. Ha kérni szokta a WC-ben is a jegyet, menjetek ketten és vegyetek egy jegyet. És adjátok ki csak az egy jegyet a WC-ből, amíg mind a ketten bent vagytok. Ingyen a vonaton (Boros Laszlo) ------------------------------------ A haverokkal sokszor mas varosba szoktunk diszkozni, es vonattal szoktunk hazajonni. Termeszetesen a pia miatt egy fillerunk sem marad a jegyre. Kimegyunk az allomasra es varjuk, hogy induljon a vonat. Ilyenkor meg sotet van. Amikor mar beszallt mindenki, es lassan indulni kezd a vonat, akkor jovunk mi. Odafutunk es felkapaszkodunk a vonat ajtajanal levo korlatokra, es a lepcson allva ingyen tesszuk meg hazaig az utat. Ingyen utazas a buszokon ( az iro neve nem publikus ) ------------------------------------------------------- A megfelelo méretü pénzdarabkák ,régi 1ft stb. kellö mértékben eltömik a jegykezelo masinát. Ha többen csináljuk egyszerre nagyobb a hatékonyság...