ARJ Askellajiratsastuskilpailut 10.08.2007
Bayou d'Armens j�rjest�� valjakkoajokilpailut
10.08.2007. Kilpailut ovat ARJ:n alaiset, joten sijoituksista saa VRL:n alaisia rankingpisteit�. Kilpailut j�rjestet��n Bayou d'Armensin hiekkapohjaisella radalla. Kilpailut alkavat kello 10:00 aamup�iv�ll� ja jatkuu iltap�iv��n asti. Kilpailujen aikana Bayoun tallikiskalla myyd��n pient� purtavaa ja juotavaa. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
S��NN�T
- luokkiin otetaan enint��n 30 osallistujaa
- mik�li osallistujia on alle 3, luokkaa ei j�rjestet�
- yksi ratsastaja voi tuoda yhteen luokkaan enint��n 3 hevosta
- yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan vain kerran
- yksi hevonen voi osallistua kahteen eri luokkaan koko kilpailuissa
- seura ja VRL-tunnus pakolliset, hevosen rekisterinumero vapaaehtoinen
- kilpailut ovat tennesseenwalkereille, saddlebredeille ja kalliovuortenponeille
OSALLISTUMINEN
Osallistuminen tulee l�htett�� e-mailiin
[email protected] (muista poistaa POISTA-teksti) otsikolla
arj8.htm viimeist��n
07.08. seuraavassa muodossa;
luokka nro. enter ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - hevosen virallinen nimi mahd VH-xxxx
Muista ja huomaa jokainen v�lily�nti, v��rin tulleet tai liian my�h��n ilmottautuneet j�tet��n huomioimatta. Huomaathan my�s, ett� VRL-tunnuksessa t�ytyy olla nelj� lukua ja hevosen rekisterinumerossa viisi lukua! Emme vastaa mukana?-kysymyksiin emmek� ilmoita jos osallistumista ei ole lis�tty v��r�n muodon takia.
LUOKAT (tulokset tulevat luokkien p��lle)
Luokka 1 - nelitahtik�ynti, avoin tennessee walkereille 21 osallistujaa
1. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - No No Lady
2. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Belfalas Demanding Lady VH-19520
3. Sirpa (VRL-0329, ION) - Champagne Keeps Goin'
4. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Ximena Bo
5. MiMe (VRL-4673, PR) - Gurmudgeon Guerrero VH-17595
6. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas V For Vendetta
7. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - Fox Trot Dancer
8. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas Lucia
9. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - CH Clarissa
10. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Belfalas First Coin
11. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Roscoes Outstanding
12. Sirpa (VRL-0329, ION) - MD Absurd Bond VH-12276
13. d�mm (VRL-2207, FLR) - Foxhunter GAPA
14. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Hotlips Yord
15. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - BB's Faustiina
16. Sirpa (VRL-0329, ION) - Henriette Ion
17. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Bayard Yord
18. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Argent BRN
19. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Bawar
20. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Baroch BRN VH-17734
21. Marru (VRL-3282, FSRa) - MD Malevolent VH-18370
Luokka 2 - juoksuk�ynti, avoin tennessee walkereille 21 osallistujaa
1. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - CH Clarissa
2. d�mm (VRL-2207, FLR) - Foxhunter GAPA
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Last Chance
4. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - Fox Trot Dancer
5. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Baroch BRN VH-17734
6. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Ximena Bo
7. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD God Hate Me
8. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Belfalas Demanding Lady VH-19520
9. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD More Pain
10. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Mongalo K
11. MiMe (VRL-4673, PR) - Gurmudgeon Guerrero VH-17595
12. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Superhot RDN
13. Sirpa (VRL-0329, ION) - Champagne Keeps Goin'
14. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Yersinio' s Morgan
15. Marru (VRL-3282, FSRa) - MD Malevolent VH-18370
16. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Milana
17. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas Carioca
18. Sirpa (VRL-0329, ION) - Henriette Ion
19. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - No No Lady
20. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Sparkling Ion
21. Sirpa (VRL-0329, ION) - MD Absurd Bond VH-12276
Luokka 3 - 3-k�ynti, avoin tennessee walkereille ja kalliovuortenponeille 15 osallistujaa
1. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Sparkling Ion
2. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - Emplyou Disk
3. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Milana
4. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Roscoes Outstanding
5. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Mongalo K
6. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Free Rogan
7. Sirpa (VRL-0329, ION) - Cobol Ion
8. Sirpa (VRL-0329, ION) - Blond Boy
9. Seafairy (VRL-5092, KaRa) - Big Rockee's Wild Life
10. Tvin (VRL-6159, ROWDY) - Bey Bey Nerissa
11. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dancing Wampie
12. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Superhot RDN
13. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Yersinio' s Morgan
14. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Enchanter Ion
15. Sirpa (VRL-0329, ION) - Emerald Ion
Luokka 4 - rack, avoin saddlebredeille 14 osallistujaa
1. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Black Blood
2. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Romantic Domingo AZ
3. Eija P. (VRL-0198, KiR) - Cwen Ardelle VH-27791
4. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Calhan's Rapid Fourche VH-19525
5. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Addiktion VH-29666
6. Jasny (VRL-1414, CeRi) - Rain Leaves a Scar VH-30564
7. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Blushingcheeks VH-29665
8. Sirpa (VRL-0329, ION) - Too Hot To Touch
9. Jasny (VRL-1414, CeRi) - Shadow of the Valley of Death VH-28212
10. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Xemeraa
11. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Betty Booh
12. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Brisingir BRN
13. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Ofelija BRN
14. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Illustrated VH-21145
Luokka 5 - amble, avoin kalliovuortenponeille 9 osallistujaa
1. Sirpa (VRL-0329, ION) - Quicksilver Ion
2. Sirpa (VRL-0329, ION) - RagTime's HiTop
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Enchanter Ion
4. veya (VRL-3335, HRS) - Waltz Ion
5. Sirpa (VRL-0329, ION) - Hoya Diamond
6. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dancing Wampie
7. Seafairy (VRL-5092, KaRa) - Big Rockee's Wild Life
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - d'Accord
9. veya (VRL-3335, HRS) - Fred Flintstone