ARJ Askellajiratsastuskilpailut 15.10.2007
Bayou d'Armens j�rjest�� valjakkoajokilpailut
15.10.2007. Kilpailut ovat ARJ:n alaiset, joten sijoituksista saa VRL:n alaisia rankingpisteit�. Kilpailut j�rjestet��n Bayou d'Armensin hiekkapohjaisella radalla. Kilpailut alkavat kello 10:00 aamup�iv�ll� ja jatkuu iltap�iv��n asti. Kilpailujen aikana Bayoun tallikiskalla myyd��n pient� purtavaa ja juotavaa. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
S��NN�T
- luokkiin otetaan enint��n 40 osallistujaa
- mik�li osallistujia on alle 3, luokkaa ei j�rjestet�
- yksi ratsastaja voi tuoda yhteen luokkaan enint��n 3 hevosta
- yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan vain kerran
- yksi hevonen voi osallistua kahteen eri luokkaan koko kilpailuissa
- seura ja VRL-tunnus pakolliset, hevosen rekisterinumero vapaaehtoinen
- kilpailut ovat kaikille askellajiroduilla
OSALLISTUMINEN
Osallistuminen tulee l�htett�� e-mailiin
[email protected] (muista poistaa POISTA-teksti) otsikolla
arj15.htm viimeist��n
12.10. seuraavassa muodossa;
luokka nro. enter ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - hevosen virallinen nimi VH-xxxx (rotu luokissa 9 ja 10)
Muista ja huomaa jokainen v�lily�nti, v��rin tulleet tai liian my�h��n ilmottautuneet j�tet��n huomioimatta. Huomaathan my�s, ett� VRL-tunnuksessa t�ytyy olla nelj� lukua ja hevosen rekisterinumerossa viisi lukua! Emme vastaa mukana?-kysymyksiin emmek� ilmoita jos osallistumista ei ole lis�tty v��r�n muodon takia.
LUOKAT (tulokset tulevat luokkien p��lle)
Luokka 1 - 5-k�ynti F.1, avoin isl 10 osallistujaa
1. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Bl�kaldur fr� Lo�inn
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Lj�mi fr� F�kur VH-11204
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Troyjer fr� K�terholt� VH-33469
4. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Sunna fr� Syndur
5. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Svartm�ni fr� Grettir
6. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - �orvaldur fr� Gardakoti
7. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kr�mir fr� Brakkuror VH-33419
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - H�ttur fr� Syndur
9. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Birnir fr� Grettir
10. Suvi S. (VRL-0277, NER) - Vilery fra TuuHa VH-18335
Luokka 2 - 250 metrin passijuoksu P.1, avoin isl 13 osallistujaa
1. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Birnir fr� Grettir
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Lj�mi fr� F�kur VH-11204
3. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Svartm�ni fr� Grettir
4. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Tytla fr� Syndur
5. Taru K (VRL-0687, BRT) - Troyjer fr� K�terholt� VH-33469
6. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Snoppa fr� Kveld�lfur
7. Chess (VRL-3528, NER) - Hera fr� Syndur VH-09898
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Lj�sad�s fr� Ylgur
9. Suvi S. (VRL-0277, NER) - Vilery fra TuuHa VH-18335
10. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kr�mir fr� Brakkuror VH-33419
11. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Steingr�na fr� Lascaux'n
12. Chess (VRL-3528, NER) - St�gandi fr� Demantur VH-24536
13. Chess (VRL-3528, NER) - Perla fr� Dimmalimm VH-23907
Luokka 3 - slow gait, avoin sdb ja nsh 16 osallistujaa
1. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Voice of Silence RDN
2. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Merry-Go-Round
3. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Getyasome D VH-00692
4. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Gambler RDN
5. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Ragged Soul RDN VH-22250
6. �owyn (VRL-0101, FSRa) - EA Aqua Supreme VH-18474
7. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Farr Mensah VH-18408
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Betty Booh
9. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Roguish Woman
10. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Escape Header
11. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Brisingir BRN
12. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Blushingcheeks VH-29665
13. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Black Blood
14. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Cottonmouth VH-22673
15. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Addiktion VH-29666
16. Shock (VRL-0688, DR) - Idyllisch B's Carte D'or VH-01339
Luokka 4 - rack, avoin sdb ja nsh 16 osallistujaa
1. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Blushingcheeks VH-29665
2. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Prince William RDN VH-22190
3. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Ragged Soul RDN VH-22250
4. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Getyasome D VH-00692
5. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Farr Mensah VH-18408
6. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Black Magic RDN VH-22198
7. �owyn (VRL-0101, FSRa) - EA Aqua Supreme VH-18474
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Black Blood
9. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Cottonmouth VH-22673
10. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Roguish Woman
11. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Xemeraa
12. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Ofelija BRN
13. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Addiktion VH-29666
14. Shock (VRL-0688, DR) - Idyllisch B's Carte D'or VH-01339
15. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Betty Booh
16. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Romantic Domingo AZ
Luokka 5 - amble, avoin rmp 5 osallistujaa
1. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Enchanter Ion
2. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Fenjitos Rodrique
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dakona Bayou
4. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Frisky's Tropical VH-19888
5. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - d'Acteur d'Armens
Luokka 6 - foxtrot, avoin mft 5 osallistujaa
1. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Savannah
2. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Flash Off
3. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Boisterous RDN
4. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Evan XX
5. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Glenda�s So Be It VH-22251
Luokka 7 - sekak�yntiluokka, avoin muut (ei isl, nsh, sdb) 23 osallistujaa
1. Taru K (VRL-0687, BRT) - Wentorach UC VH-32937 (twh)
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Cremon v. Rack VH-32939 (twh)
3. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Frisky's Tropical VH-19888 (rmp)
4. Sion (VRL-0136, FSRa) - Estrella Polar VH-26801 (pp)
5. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dancing Wampie (rmp)
6. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Cactus (twh)
7. Sandra (VRL-3298, EVR) - Fii A For Effort (pp)
8. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Glenda�s So Be It VH-22251 (mft)
9. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Boisterous RDN (mft)
10. Sandra (VRL-3298, EVR) - Clasico Del Colores VH-27544(pp)
11. Suvi S. (VRL-0277, NER) - Candogan Akif VH-20956 (pf)
12. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Seco Verano
13. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Enchanter Ion (rmp)
14. Salla K. (VRL-0128, dew) - Pine Hill Corneja VH-33402 (pf)
15. Salla K. (VRL-0128, dew) - Chevon d'Armens VH-28650 (pf)
16. Taru K (VRL-0687, BRT) - Champano of Xevalley VH-32935 (twh)
17. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Nerea Radon (mangalarga)
18. Sion (VRL-0136, FSRa) - Guardian VH-26802 (pp)
19. Sonya` (VRL-5289, KER) - SR Nikolai VH-22611 (paso.p)
20. Sandra (VRL-3298, EVR) - Valient VH-29725 (pf)
21. Salla K. (VRL-0128, dew) - Ricarda de Clavo VH-32122 (pf)
22. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - �poca de lluvia
23. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Ewelyn BRN