ARJ Askellajiratsastuskilpailut 11.10.2007
Bayou d'Armens j�rjest�� valjakkoajokilpailut
11.10.2007. Kilpailut ovat ARJ:n alaiset, joten sijoituksista saa VRL:n alaisia rankingpisteit�. Kilpailut j�rjestet��n Bayou d'Armensin hiekkapohjaisella radalla. Kilpailut alkavat kello 10:00 aamup�iv�ll� ja jatkuu iltap�iv��n asti. Kilpailujen aikana Bayoun tallikiskalla myyd��n pient� purtavaa ja juotavaa. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
S��NN�T
- luokkiin otetaan enint��n 40 osallistujaa
- mik�li osallistujia on alle 3, luokkaa ei j�rjestet�
- yksi ratsastaja voi tuoda yhteen luokkaan enint��n 3 hevosta
- yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan vain kerran
- yksi hevonen voi osallistua kahteen eri luokkaan koko kilpailuissa
- seura ja VRL-tunnus pakolliset, hevosen rekisterinumero vapaaehtoinen
- kilpailut ovat kaikille askellajiroduilla
OSALLISTUMINEN
Osallistuminen tulee l�htett�� e-mailiin
[email protected] (muista poistaa POISTA-teksti) otsikolla
arj14.htm viimeist��n
08.10. seuraavassa muodossa;
luokka nro. enter ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - hevosen virallinen nimi VH-xxxx (rotu luokissa 9 ja 10)
Muista ja huomaa jokainen v�lily�nti, v��rin tulleet tai liian my�h��n ilmottautuneet j�tet��n huomioimatta. Huomaathan my�s, ett� VRL-tunnuksessa t�ytyy olla nelj� lukua ja hevosen rekisterinumerossa viisi lukua! Emme vastaa mukana?-kysymyksiin emmek� ilmoita jos osallistumista ei ole lis�tty v��r�n muodon takia.
LUOKAT (tulokset tulevat luokkien p��lle)
Luokka 1 - nelitahtik�ynti, avoin twh 16 osallistujaa
1. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Argent BRN
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Crimsom Warlock VH-32936
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Crealy Witsom VH-32940
4. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - The Skipper
5. Taru K (VRL-0687, BRT) - Spotted O'Cotton VH-32938
6. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - BB's Faustiina
7. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Rebeka BRN
8. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Hot Shot BRN VH-22186
9. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas V For Vendetta
10. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Belfala�s What Is Love VH-22187
11. Anne (VRL-2363, AAR) - Halokeenilamppu VH-27304
12. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Roscoes Outstanding
13. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Allen Shamrock
14. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Berucht BRN VH-22200
15. blackened. (VRL-5858, FSRa) - Belfalas Garnier Fructis VH-21157
16. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Go Boys Blue
Luokka 2 - juoksuk�ynti, avoin twh 16 osallistujaa
1. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Hot Promises RDN
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Spotted O'Cotton VH-32938
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Cat Tracks
4. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Last Breath RDN
5. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - BB's Faustiina
6. Anne (VRL-2363, AAR) - Halokeenilamppu VH-27304
7. Taru K (VRL-0687, BRT) - Crimsom Warlock VH-32936
8. Taru K (VRL-0687, BRT) - Crealy Witsom VH-32940
9. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Argent BRN
10. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas Carioca
11. blackened. (VRL-5858, FSRa) - Belfalas Garnier Fructis VH-21157
12. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Crushed Love RDN
13. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Champagne Charlotta
14. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Barker's Three Colors
15. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Superhot RDN
16. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas Dionysia
Luokka 3 - 3-k�ynti, avoin twh 15 osallistujaa
1. Taru K (VRL-0687, BRT) - Cremon v. Rack VH-32939
2. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD God Hate Me
3. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Mongalo K
4. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Milana
5. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Berucht BRN VH-22200
6. Taru K (VRL-0687, BRT) - Champano of Xevalley VH-32935
7. Taru K (VRL-0687, BRT) - Wentorach UC VH-32937
8. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD More Pain
9. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Belfala�s What Is Love VH-22187
10. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Sparkling Ion
11. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Hot Shot BRN VH-22186
12. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Last Chance
13. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Dionysos Dion
14. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Yersinio' s Morgan
15. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Champion Beyone
Luokka 4 - keinutuolilaukka, avoin twh 15 osallistujaa
1. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dunkelheit B
2. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Milana
3. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Last Breath RDN
4. Taru K (VRL-0687, BRT) - Wentorach UC VH-32937
5. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Belfalas Rasputin
6. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Mongalo K
7. Taru K (VRL-0687, BRT) - Cremon v. Rack VH-32939
8. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Rebeka BRN
9. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - No Education
10. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - GodEatGod
11. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Crushed Love RDN
12. Kerppa (VRL-0631, KaRa) - Hot Promises RDN
13. Taru K (VRL-0687, BRT) - Champano of Xevalley VH-32935
14. Cirnelle (VRL-1491, HsK) - Constantinus Cy
15. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Yersinio' s Morgan
Luokka 5 - 250 metrin passijuoksu P.1, avoin isl 16 osallistujaa
1. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Svartsokka fr� Fitjungur VH-08007
2. wear (VRL-5558, NER) - Darri fr� Borgarnesi VH-30715
3. Taru K (VRL-0687, BRT) - Lj�mi fr� F�kur VH-11204
4. Taru K (VRL-0687, BRT) - Kr�mir fr� Brakkuror VH-33419
5. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - H�ttur fr� Syndur
6. Taru K (VRL-0687, BRT) - Troyjer fr� K�terholt� VH-33469
7. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Svartm�ni fr� Grettir
8. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Sveipur fr� Mold�ttur VH-26883
9. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Tytla fr� Syndur
10. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Birnir fr� Grettir
11. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Hl�n fr� Grettir
12. Chess (VRL-3528, NER) - Perla fr� Dimmalimm VH-23907
13. Chess (VRL-3528, NER) - St�gandi fr� Demantur VH-24536
14. jella. (VRL-1074, ROWDY) - M�singur fr� Demantur VH-29332
15. Chess (VRL-3528, NER) - Hera fr� Syndur VH-09898
16. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Sunna fr� Syndur
Luokka 6 - slow gait, avoin sdb ja nsh 23 osallistujaa
1. Jasny (VRL-1414, CeRi) � Lolita23q BRN VH-30535
2. Shock (VRL-0688, DR) - Idyllisch B's Carte D'or VH-01339
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Merry-Go-Round
4. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Ofelija BRN
5. Jasny (VRL-1414, CeRi) - Rain Leaves a Scar VH-30564
6. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Addiktion VH-29666
7. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Black Magic RDN VH-22198
8. jella. (VRL-1074, ROWDY) - Manon BRN VH-29894
9. �owyn (VRL-0101, FSRa) - EA Aqua Supreme VH-18474
10. blackened. (VRL-5858, FSRa) - Festivy Marzo
11. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Getyasome D VH-00692
12. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Romantic Domingo AZ
13. blackened. (VRL-5858, FSRa) - Dahabu Isolde
14. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Roguish Woman
15. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Ragged Soul RDN VH-22250
16. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Black Blood
17. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Farr Blushingcheeks VH-29665
18. Sirja (VRL-0601, VMR) - She B Wild D
19. Jasny (VRL-1414, CeRi) - Shadow of the Valley of Death VH-28212
20. �owyn (VRL-0101, FSRa) - Farr Mensah VH-18408
21. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Betty Booh
22. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Prince William RDN VH-22190
23. Heli K (VRL-0620, Team Ninitra) - Akvarell EA VH-19445
Luokka 7 - amble, avoin rmp 4 osallistujaa
1. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Fenjitos Rodrique
2. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Enchanter Ion
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dakona Bayou
4. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - d'Accord
Luokka 8 - foxtrot, avoin mft 5 osallistujaa
1. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Boisterous RDN
2. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Glenda�s So Be It VH-22251
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Better Times
4. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dark Legend
5. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Flash Off
Luokka 9 - sekak�yntiluokka, avoin muut (ei isl, nsh, sdb) 18 osallistujaa
1. Salla K. (VRL-0128, dew) - Chevon d'Armens VH-28650 (pf)
2. Salla K. (VRL-0128, dew) - Sancha de Oro VH-28649 (pf)
3. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dancing Wampie (rmp)
4. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Boisterous RDN (mft)
5. Taru K (VRL-0687, BRT) - Caton de Claudio VH-26963 (pf)
6. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Soltero de Covonde
7. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Cororce de La Vido
8. Taru K (VRL-0687, BRT) - Anton de La'Conte VH-27063 (pf)
9. Sonya` (VRL-5289, KER) - SR Nikolai VH-22611 (paso.p)
10. Salla K. (VRL-0128, dew) - Inez de Vivo VH-28641 (pf)
11. Sion (VRL-0136, FSRa) - Estrella Polar VH-26801 (pp)
12. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - d'Acteur d'Armens (rmp)
13. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Glenda�s So Be It VH-22251 (mft)
14. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Hotlips Yord (twh)
15. Taru K (VRL-0687, BRT) - Concha de La Rosa VH-26952 (pf)
16. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Or�stez
17. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Nerea Radon (mangalarga)
18. Sion (VRL-0136, FSRa) - Guardian VH-26802 (pp)
Luokka 10 - seka monik�yntiluokka, avoin muut (ei isl, nsh, sdb) 15 osallistujaa
1. Salla K. (VRL-0128, dew) - Elian de Ardente VH-28648 (pf)
2. Taru K (VRL-0687, BRT) - Anton de La'Conte VH-27063 (pf)
3. Kerppa (VRL-0631, KaRa) � Nerea Radon (mangalarga)
4. Taru K (VRL-0687, BRT) - Concha de La Rosa VH-26952 (pf)
5. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - MD Bayard Yord (twh)
6. Salla K. (VRL-0128, dew) - Pine Hill Corneja VH-33402 (pf)
7. Salla K. (VRL-0128, dew) - Ricarda de Clavo VH-32122 (pf)
8. Sion (VRL-0136, FSRa) - Guardian VH-26802 (pp)
9. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Seco Verano
10. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - Ewelyn BRN
11. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dakona Bayou (rmp)
12. Sion (VRL-0136, FSRa) - Estrella Polar VH-26801 (pp)
13. MarmelaDi. (VRL-0340, ROWDY) - Dancing Wampie (rmp)
14. Heidi M. (VRL-0096, WTR) - �poca de lluvia
15. Taru K (VRL-0687, BRT) - Caton de Claudio VH-26963 (pf)