![]()

"Vsega je bila kriva črna mačka, ki mu je dala vedeti, da je nekaj narobe"
"Vlado Ačko - vsestranski človek, ponos in dobra vila ssmučarsko skakalnega kluba Šmartno"
"Plen, ki bi ga bil odnesel 23 letni frčak, bi oškodoval klub za 230.000,00 sit"
Ne samo odličen skakalec, trener in kvartopirec...odslej brez dvoma tudi odličen DETEKTIV!
23.novembra ponoči se je Vlado kot ponavadi, nič hudega sluteč vračal iz domov iz službe. Vsega zamišljenega (kakršnega ga poznam), je nenadoma zdramila črna mačka, ki mu je prečkala cesto... Vraževeren Vlado (kar mu ne bi nikoli pripisala) je vedel, da to ne obeta nič dobrega! Najprej je pomislil, da mu bo "crknil" avto... Ko pa je tako brez težav z avtom peljal proti tabli Šmartno na Pohorju, se je nenadoma spomnil na skakalnico. Pomislil je da bi lahko znova bilo kaj narobe (vsi seveda že vemo, da nam s skakalnice "odnašajo" vse mogoče predmete - pa če so kaj vredni ali ne - kot po tekočem traku). Rekel si je: "Ačko idi pogledat, ziher je kaj narobe!" In občutek ga tudi tokrat ni varal. Bolj, ko se je približeval sami skakalnici, bolj je bilo vse skupaj sumljivo. Najprej je na travniku opazil osebi avto (golf, seveda brez registrskih tablic), nato pa ga je oslepil še kup zloženega aluminija, ki mu je v temni noči kar zaslepil oči. Seveda je točno vedel kam spada, saj so ga člani SSK pred nekaj tedni pridno pritrjevali na zaletišče skakalnice. Kaj sedaj? Vlado se je seveda najprej peljal mimo, da bi na hitro razmislil kaj storiti. Seveda je takoj poklical okrepitve na 113. Hitro je obrnil proti Šmartnemu in poklical še predsednika Cvetkota, ki pa ga v Vladotovi razburjenosti in Cvetkotovi zaspanosti ni prav nič razumel. Vlado, ki ni hotel izgubljati dragocenega časa, je prekinil zvezo in pohitel po pomoč k njegovemu prijatelju Danilu (tako zvani Marka). Seveda ga je Marka hitro razumel in že sta znova dirjala proti skakalnicam. In sedaj sama aretacija. Vlado je vedel, da morata počakati policijo, ker tega "kogarkoližeje", seveda nista smela sama pridržati (mogoče tudi zato, da bi ga policisti lahko kasneje sploh še prepoznali). V parkiranem avtu z ugasnjenimi lučmi sta lahko samo pazila, da osumljenec nebi pobegnil. Policija je prišla po par minutkah čakanja in mladega storilca (ima komaj 23 let) so končno lahko prijeli. Ko mu je policaj posvetil v obraz se je storilec takoj predal in priznal tudi o vseh prejšnjih kaznivih dejanjih, ki jih je opravljal na tej skakalnici. Pred kakšnim tednom ali dvema je namreč že odnesel nekaj aluminija v vrednosti 180.000,00 sit, nato pa ga je prodal na nek avto odpad za pičlih 20 tisočakov. Tokrat bi "nebodigatreba" oškodoval klub kar za 230.000,00 sit seveda, če mu tega nebi preprečil vsestranski mož - novopečeni detektiv VLADO AČKO! Ponosni smo, da imamo takega človeka v klubu. Kapo dol.
Vladotu lahko tudi pišete na: [email protected]
A.Kos
1.12.2004 | VLADO AČKO - Ponos smučarsko skakalnega kluba